Strata McCarvillovej sa prejavila

Sportnet|29. nov 2007 o 00:00

Basketbalistky Kositu 2013 Košice prehrali včera v Eurolige s francúzskym Valenciennes na domácej palubovke 58:62. Slovenský majster mal neuveriteľnú

smolu, keď tesne pred zápasom pri rozcvičke sa zranila jeho kľúčová pivotka McCarvillová, ktorá tak do stretnutia nemohla zasiahnuť. V záverečnej dráme veľmi chýbala.

KOŠICE. Zo štyroch stretnutí tak slovenský zástupca v prestížnej súťaži má na konte len jedinú výhru. Domáca strata s Vaenciennes teda poriadne skomplikovala ich situáciu v boji o postup zo základnej skupiny.

Nešťastná rozcvička

Dôležitá skutočnosť sa odohrala už pred úvodným hvizdom. Žiaľ, pre Košice veľmi nepríjemná. Pohodu pred stretnutím značne narušilo zranenie Janel McCarvillovej len niekoľko minút pred štartom duelu. K inkriminovanému okamihu prišlo na predzápasovej rozcvičke. "Natiahla si sval. Zatiaľ ťažko odhadovať, nakoľko je to vážne. Ide o trieslo," dozvedeli sme sa prvotnú informáciu od fyzioterapeuta tímu Vladimíra Ščerbanovského. Dá sa však predpokladať, že zranenie ju vyradilo nielen zo včerajšieho zápasu. "Jej absencia sa výrazne prejavila na psychike družstva a keď sa pozriem na konečný stav, som presvedčený, že s McCarvillovou by sme tento zápas hravo zvládli. Žiaľ, náhradu za ňu nemáme," smutne skonštatoval tréner Kositu 2013 Vladimír Karnay.

Prekypelo z hrnca

Bez McCarvillovej sa Košičanky rozbiehali ťažko. Navyše, keďže k jej vypadnutiu zo zostavy došlo tesne pred stretnutím, nemal Kosit 2013 ani čas prispôsobiť sa tomuto faktu. Ani Valenciennes však nežiaril, a tak v 15. minúte bolo skóre žalostne nízke 12:15. Domácim sa zásluhou veľkej bojovnosti podarilo vypracovať si po prvom polčase aspoň 5-bodový náskok. Súper ho však po prestávke nielenže rýchlo zmazal, ale do záverečnej štvrtiny už šiel so siedmimi bodmi k dobru. Mierny náskok si udržiaval a aj keď Košičanky minútu pred koncom znížili na 58:60, na zvrat už neostali sily. Hosťujúci celok si posledné sekundy umne postrážil. "Chudobnému aj z hrnca vykypí a nám dnes až prekypelo. Žiaľ, aj taký je európsky basketbal. Súper trestal každú našu chybu, chytil sa strelecky spoza trojkového oblúka, čo bola v predchádzajúcich súbojoch jeho slabina, a tak mu ostáva len zagratulovať," uviedol kormidelník Košíc. Dodávame, že francúzsky kolektív premenil šesť trojok, Kosit 2013 z 12 pokusov ani jedinú!

Len dve bodujúce

Aj bez McCavrillovej mohli domáce včerajšie stretnutie vyhrať. To by však museli mať viac ako len dve hráčky (Michulková, Jalčová), ktoré sa vedeli strelecky presadiť. "Je to tak, k tomu niet čo dodať," potvrdil V. Karnay. Napríklad americká krídelníčka Gearldsová zaznamenala za 30 minút pohybu na ihrisku len dva body, pritom by mala byť jednou zo streleckých ťahúňok tohto tímu...

Kosit 2013 Valenciennes 58:62 (10:13, 26:21, 39:46)

Košice: Michulková 22, Jalčová 19, Jurčenková 7, Kováčová 6, Gearldsová 2 (Číkošová 2, Butlerová 0, Minčíková 0, Jendrichovská 0). Najviac bodov Valencennes: Gomisová 19, Zaraová 16. Trojky: 0 6. Fauly: 20 16. TH: 13/10 17/16. Pred 2200 divákmi rozhodovali Gorškov (Rus.), Kremerová (Nem.) a Foufis (Gr.).