Líder zimuje s trinásťbodovým náskokom

Sportnet|3. dec 2007 o 00:00

Jesenná časť I. futbalovej ligy sa skončila. Tabuľka však trochu skresľuje, pretože duel Stará Ľubovňa - Michalovce sa pre maródku v domácom tíme

neodohral. Nič to však nemení na tom, že vedúci Prešov, ktorý remizoval bez gólov v Rimavskej Sobote, vstúpi do jari s úctyhodným trinásťbodovým náskokom. Druhá je Podbrezová, ktorej však pred zomnou prestávkou vyfúkli body prekvapujúco Trebišovčania, čím si polepšili v ťažkom boji o záchranu. Naopak, ďalší zástupcovia východoslovenského regiónu Humenné i košická rezerva sa s touto fázou súťaže lúčili prehrami na ihriskách súperov, keď nestačili na Lučenec, resp. Inter.

Inter - Košice B 2:1 (2:0)

BRATISLAVA. Bolo sa na čo pozerať. Po úniku Juhara a jeho spätnej prihrávke nastrelil Janič v bránkovisku Majerníka. Inter využil chybnú rozohrávku na protiútok. Hodek v šestnástke "jasličkami" prihral Majtánovi, ktorého fauloval Adam a Majerník z jedenástky "podkopol" loptu do stredu brány a do brvna. Po učebnicovej narážačke na rýchleho Tótha a jeho prudkom centri pozdĺž celej šestnástky sa vyznamenal mrštný Krnáč. Ideálny center Hodeka hlavičkoval z päťky "rybičkou" Šlahor - 1:0. Brankára Košíc natiahla k žrdi hlavička Hodeka. Keď sa Majtán predral do šestnástky a Šlahor vrátil loptu na volej Kissovi, zvýšil Inter na 2:0. Hostia po prestávke rýchlo znížili, keď si Hanzeľ narazil loptu s Adamom, naznačil strelu, posunul si loptu a z rohu päťky namieril pomedzi nohy presúvajúceho sa brankára. Košičania diktovali tempo, hernú prevahu však neumocnili strelou na bránu. Obidve mužstvá siahli na dno síl, prehrať si nezaslúžili, remíza by bola spravodlivejšia.(šik)

Góly: 30. Šlahor, 42. Kiss - 50. Hanzeľ. ŽK: Guľa, P. Majerník - M. Adam, Hanzuš, Škutka. Rozhodoval Šimon pred 437 divákmi. Inter: Krnáč - Tarek, Ševela, P. Majerník, Čikoš - Petrán (22. Šlahor), Guľa (68. Mihálik), Kiss, Török - Hodek, Majtán. MFK B: Giertl - Hanzuš, Kováč, Lišivka, Smrek (62. Škutka) - M. Tóth, M. Adam, Hanzeľ (K. Kuzma), Juhar - L. Janič (79. Čobík, Ferčík), Labun.

Trebišov Podbrezová 1:0 (1:0)

TREBIŠOV. V 11. min. sa stredopoliar Slavoja Gašpar predral cez štvoricu hráčov súpera, vnikol až do pokutového územia, obišiel aj brankára Hanáka a z uhla po zemi dokopol loptu za jeho chrbát - 1:0. Domáci hrali v týchto fázach hry s chuťou a ďalší gól mohol zaznamenať Toporčák, pálil však vysoko nad bránu Podbrezovej. Po polhodine hry prebrali iniciatívu hostia a v útočnom snažení pokračovali aj po zmene strán. V 61. min. priťukol Vaculčiak Tírerovi, jeho muška bola takisto nepresná. Dvadsať minút pred koncom riadneho hracieho času mohli poistiť vedenie Slavoja Jenei s Lukáčom, po centri z pravej strany ihriska nedokázali dopraviť loptu do siete brankára Hanáka. Domáci futbalisti sa už zamerali na ubránenie najtesnejšieho náskoku, preto sa do útoku príliš nenáhlili. Slavoj podržal brankár Ferenc, ktorý zlikvidoval gólovú hlavičku striedajúceho Kostelného z 80. minúty. Ani Gottwaldov záverečný strelecký pokus sa neujal, keď jeho pravačka smerovala vedľa pravej žrde Ferencovej brány. Trebišovčania tak ubránili jednogólové víťazstvo a zisk troch bodov ich reálne uchováva v ďalšom boji o záchranu v 1. lige.

PETER FERKO

Gól: 11. Gašpar. ŽK: Gašpar, Toporčák Gottwald, Snitka. Rozhodoval: Kružliak, 150 divákov. Slavoj: Ferenc- Paluba, Jeníček, Hoffman, E. Lukáč Capko Gašpar (85. Kročko), Toporčák, Jenei (73. Cvjetinovič) - Mooc (21. Majoroš), Rusnák. Podbrezová: Hanák - Vaculčiak, Kentoš, Gajdošík, Konček (76. Kostelný) - Savič, Tirer, Svintek, Snitka Gottwald, R. Tomko.

Rim. Sobota - Prešov 0:0

RIMAVSKÁ SOBOTA. V mrazivom počasí a na veľmi ťažkom teréne sa hral vyrovnaný futbal s minimom šancí. Prvú príležitosť na skórovanie mali hostia, v 15. min. mieril Záhradník tesne vedľa. Najväčšia šanca prvého polčasu sa vyskytla pred hosťujúcim Latiakom, v 34. min. jeho strelu zblízka brankár Kuciak zneškodnil. O štyri minúty mal Buchta s Janečkovou tečovanou strelou podstatne menej práce. Domáci mohli otvoriť skóre v 72. min.: po tvrdej strele Fila sa lopta odrazila k Pisárovi, ten však nedokázal prekonať pozorného Buchtu. V 85. min. sa vyznamenal samostatnou akciou Krohmer, ale jeho strelu Kuciak kryl. Krohmer mal na kopačkách gól aj v samom závere: už v nadstavenom čase nastrelil z 12 m žrď.(tom)

ŽK: Nachtman, Živanovič, T. Šimko, Krohmer. Rozhodoval: Trutz pred 425 divákmi.

MFK: Kuciak - Janečka, Rubint, Nachtman, Mráz - Siheľský (70. Líška), Kučerňák, Filo, Čakajík - Pisár (77. Živanovič), Lazúr. Tatran: Buchta - T. Šimko, Piter-Bučko, Čep, Josl - Krohmer, Kobylík, Šafranko (90. Leško), Latiak (70. Belejík) - Takáč, Záhradník (87. Baran).

Lučenec - Humenné 2:1 (0:1)

LUČENEC. Hostia pohrozili Hricovom už v 8. min., no jeho dobre mierenú strelu Páleš vyrazil na roh a po jeho zahraní Daniel Pyrka hlavou poslal Humenné do vedenia, 0:1. Ďalšie šance nepremenil Rožník s Michalom Pyrkom. Domáci po prvýkrát ohrozili Matkobiša až v 37. min. Slámom. Druhý polčas už patril domácemu celku. Iskra v 52. min. z ťažkej pozície nedal, Gonos z vyloženej pozície prestrelil a Szegedi netrafil bránu. V 67. min. prišiel na ihrisko Baranyai a o 9 minút hlavičkou nedal šancu brankárovi Matkobišovi, ktorý tak inkasoval po dlhých 411 minútach! Rozhodnutie prišlo v tej istej minúte. Po dlhom centri do šestnástky si hosťujúci zadáci nerozumeli s brankárom, čo využil Iskra a ten taktiež hlavou poslal loptu do siete, 2:1. Pred koncom síce ešte Humenné pritlačilo domácich, no Páleš bol v bráne pozorný.(tom)

Góly: 76. Baranyai, 76. Iskra - 9. D. Pyrka. ŽK: Sláma - Šalata, Mikulanin, Hricov, D. Pyrka. Rozhodoval Hádek pred 620 divákmi. FK LAFC: Páleš - Houžvička, V. Chovan, Prepelica, Gonos - Lavrík (67. Baranyai), Chalupka (Koristek), Sláma, Kamendy - Iskra (85. Boháčik), Szegedi. 1. HFC: Matkobiš - D. Pyrka, Paraska, T. Opiela, R. Šimko - Mikulanin, Šalata, Mat. Pyrka, Mich. Pyrka (76. Grundza) - Rožník (72. Lapšanský), Hricov.

ZOSTÁVAJÚCI VÝSLEDOK

Prievidza - Šaľa 2:1 (0:1). Góly: 59. Šnirc, 73. Uškovič - 27. Dékány. ŽK: 69. Pavlovkin, 79. Šlosár - 20. Čirik, 51. Tyčiak, rozhodovali: Kačenga - Vindiš, Petríček, 1100 divákov.

NAJLEPŠÍ STRELCI

13 gólov: Majtán (Inter)

11 gólov: Uškovič (Prievidza)

8 gólov: Hodek (Inter),

7 gólov: Škutka (Košice B), Belejík (Prešov), Liluašvili (Michalovce)

6 gólov: Szegedi (Lučenec), Kobylík (Prešov), L. Vencel (Šaľa), R. Tomko (Podbrezová)

5 gólov: O. Lancz (Šaľa), P. Tomko (Trebišov), Zahradník, (Prešov), , Iskra (Lučenec)