Sportnet|3. dec 2007 o 00:00

Východoslovenskí zástupcovia v hokejovej extralige si včera potrénovali samostatné nájazdy. Kežmarčania po nich smútili, keďže v nich neuspili v

Liptovskom Mikuláši. Aj derby medzi Popradom a Košicami dospelo až z najdramatickejšiermu možnému rozuzleniu. Napokon sa tešili oceliari, ktorí rozhodli v deviatej sérii a naďalej ťahajú úspešnú sériu.

Poprad - Košice 2:3 sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

POPRAD. Súboj východoslovenských rivalov začali aktívnejšie domáci hokejisti, ktorí si vypracovali hneď niekoľko šancí. Skóre mohli otvoriť aj Košičania, no po Turoňových zmätkoch sa Faithov prienik gólom neskončil. Platonický tlak Podtatrancov pokračoval aj naďalej. V 12. min sa neujala ani akcia tretieho útoku, ani bomba Korenka. Zahrmelo však na druhej strane. Bambúch ratoval v poslednej chvíli pred Šimonovičom len za cenu faulu a z následnej presilovky už skóre zápasu otvoril Kledrowetz. Na prvú šancu čakali diváci v druhej časti až do 27. min. Kasík dostal puk ako na podnose, no jeho strela skončila len v Lipovského náručí. Druhá tretina bola veľmi rozkúskovaná a tak diváci veľa hokejovej krásy nevideli. Poprad čakal na vykúpenie až do polovice stretnutia, keď v 31. minúte Haščák vymietol šibenicu a vyrovnal. O minútu na to mal obrovskú šancu dostať domácich do vedenia Jabrocký, no prestrelil. V 34. min neskončila gólom ani ukážková spolupráca tretieho útoku po osi Piatak - Haščák - Martin Segľa. Hra po popradskom vyrovnaní nabrala spád aj tempo a šance sa striedali na oboch stranách. Oceliari sa v závere druhej časti znovu dostali do vedenia, Bartoš sa uvoľnil popri Korenkovi a Špilár už nezaváhal. Domáci zaskočili Košice už v úvode tretej tretiny, keď Halaj prestrelil všetko, čo stálo pred ním a znovu bolo vyrovnané. Hostia sa mohli vrátiť do vedenia v dvoch po sebe idúcich presilovkách, no neboli úspešní. Vyrovnaný stav velil obom tímom útočiť, a tak sa brankári museli obracať. V 51. min spálil obrovskú šancu Pleva, keď puk poskakoval na bránkovej čiare. Do konca tretej tretiny ani predĺženia už gól nepadol, a tak sa rozhodovalo až v samostatných nájazdoch. Hrdinom derby bol napokon kapitán hostí Bartoš, ktorý rozhodol až v deviatej sérii.

Góly: 31. Marcel Haščák (Martin Segľa), 41. J. Halaj (Marcel Haščák, A. Kroták) - 12. Kledrowetz (P. Bartoš, Juraj Faith), 39. Špilár (P. Bartoš), rozhod. sam. nájazd premenil P. Bartoš. Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Novák, Galamboš, 2161 divákov. Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, Dora, Turoň, Bambúch, Korenko, P. Bakoš - A. Kroták, Jarolín, Kubus - Jabrocký, J. Halaj, Buc - Marcel Haščák, E. Piatak, Martin Segľa - J. Marcinko, Lapšanský, R. Ficko. Košice: Lipovský - Kledrowetz, Špelda, I. Droppa, Jendek, P. Mocek, Javín, Valentín - Michel Miklík, Pleva, Rudolf Huna - Weissmann, S. Gron, M. Bartánus - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Ščurko, Michal Lukáč.

L. Mikuláš - Kežmarok 3:2 sn (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Mikulášske publikum, ktoré tvorila aj početná skupina Kežmarčanov, videlo od úvodu rušný a zaujímavý hokej. Obidvaja gólmani boli v neustálej permanencii. Ideálnu možnosť na otvorenie gólového účtu mal Kežmarčan Slovák, ale netrafil prázdnu bránku. Onedlho Pavol Segľa mieril prudko, ale iba do žŕdky. Na druhej strane v presilovke prestrelil poloodkrytú bránku Róbert Huna. Skóre sa menilo prvýkrát v 17. min, tentoraz už pohotový Slovák mieril presne - 0:1. Aj v druhom dejstve sa hra rýchlo prelievala z jednej strany na druhú, no gólovo sa presadili iba Liptáci. V 22. min vyrovnal po sérii dorážok kapitán Kriška. Vedenie na domácu stranu strhol v 26. min obranca Grman, ktorý odvážne doviezol puk celým útočným pásmom až za Klempov chrbát. Z následnej série presilových hier sa ani jedna gólovo neujala. Snahu hostí o vyrovnanie zúročil v 49. min Palovčík, ktorý sa šikovne zorientoval v útočnom pásme. Zmenu skóre nepriniesla ani záverečná desaťminútovka riadneho hracieho času, ani predĺženie, v ktorom mal tutovku na svojej hokejke aktívny domáci kapitán Kriška. Liptáci sa po tretí raz tešili z víťazstva nad nováčikom, tentoraz až po samostatných nájazdoch, pri ktorých na blafák hosťujúceho Slováka odpovedali domáci Bulík a Lelkeš.

Góly: 22. Kriška (Richard Huna), 26. M. Grman (Richard Huna, Kriška), rozhodujúci sam. nájazd premenil Lelkeš - 17. Martin Slovák (J. Slaninák, Pavol Segľa), 49. M. Palovčík (Jenčík, Strapko). Vylúčení: 8:9, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Halecký - Grečko, Smrek, 1120 divákov. L. Mikuláš: J. Laco - Jelínek, M. Grman, Hyben, M. Droppa, Rúfus, Petran, Kadlubiak, D. Rehák - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Lelkeš, Holečko, Bulík - F. Zúbek, Marek Hovorka, Oravec - Macík, Kuric, Blaščík. Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, J. Hrubý, Brejčák, Sadiki, Kall - Jenčík, Šechný, Drotár - Frank, M. Palovčík, Fedor - Škovira, S. Pavličko, B. Ihnačák - Martin Slovák, J. Slaninák, Pavol Segľa.