TELEGRAF

Sportnet|4. dec 2007 o 00:00

Vedenie hokejového extraligistu HK Ardo Nitra sa rozhodlo potrestať hráčov A-mužstva pokutami za výkony v septembri a novembri. Zmeny nastali aj v

kádri. Po už vopred avizovanej dvojici Tomáš Špila a Garip Saliji opúšťajú mužstvo aj Lotyš Armands Berzinš, Rastislav Gašpar a Stanislav Valach. Trojica Matúš Chrenko, Jakub Vojta a Jakub Ručkay dostala ponuku na striedavý štart.

Na majstrovstvách sveta v tlaku na lavičke organizácie AAU v americkom Las Vegas získala slovenská výprava tri zlaté medaily. Majstrami sveta sa vo svojich kategóriách stali Vladimír Flimel, Marián Čambal a Jana Purdjaková. Bratislavčan Čambal navyše pridal aj svetový rekord. Slovensko obsadilo v hodnotení krajín cenné 3. miesto.

Tenisti Spojených štátov amerických zvíťazili vo finále 96. ročníka Davisovho pohára nad Ruskom 4:1. V oregonskom Portlande bolo o víťazovi rozhodnuté už po sobotňajšej štvorhre, čiže nedeľňajšie dvojhry sa hrali už len na dva víťazné sety. O čestný bod pre Rusov sa v hale Memorial Coliseum na tvrdom povrchu Premier Court postaral Igor Andrejev, ktorý zdolal deblového špecialistu Boba Bryana 6:3, 7:6 (4). V záverečnej dvojhre potom James Blake otočil vývoj duelu s Dmitrijom Tursunovom a zdolal ho 1:6, 6:3, 7:5.

Bývalá najlepšia svetová tenistka Monica Selešová zvažuje návrat na profesionálnu scénu. Rodáčka z Nového Sadu naznačila, že v marci budúceho roku by sa mohla zúčastniť na turnaji WTA Tour v Miami na Floride, kde je teraz dlhodobo jej domovská adresa.

Klub najvyššej španielskej futbalovej súťaže Real Betis Sevilla prepustil zo svojich služieb trénera Hectora Cupera, ktorého vedenie angažovalo len pred necelými piatimi mesiacmi. Mužstvu sa pod taktovkou 52-ročného Argentínčana nedarí, v Primera Division je po víkendovej prehre 0:2 s Atleticom Madrid na predposlednej 19. priečke tabuľky, keď zo 14 stretnutí získalo len 11 bodov.

Slovenská reprezentantka Zuzana Malíková obsadila na chodeckých pretekoch Grand Premio Catalunya v meste Granollers v súťaži žien na 5 km 6. miesto časom 23:06 min. Zvíťazila Sabine Zimmerová za 21:58 min. Preteky mužov na 10 km vyhral európsky šampión Francisco Fernandez časom 39:25 min so 7-sekundovým náskokom pred olympijským víťazom Ivanom Brugnettim.