Škandalózne vypadnutie z pohára

Sportnet|5. dec 2007 o 00:00

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Hnev, zloba, emócie a sklamanie zavládli v pondelok večer po odvetnom stretnutí Slovenského pohára Spišská Nová Ves Komárno

(96:89). Spišiaci v prvom zápase prehrali vonku o 22 bodov. Doma od prvej minúty sa snažili zmazať tento náskok, postupne si každú štvrtinu pripisovali na svoje konto čoraz väčší bodový odstup. V druhom polčase už to bolo o sľubných 16 bodov, ale..... .

O sporných verdiktoch rozhodcovskej dvojice Zubák Turčina sa bude dlho rozprávať a polemizovať. Hostia mali výhodu až 35 (!!!) trestných hodov. Madaj, Pešta a Ridzoň, čiže traja (!!!) domáci hráči nedohrali pre päť osobných chýb museli povinne striedať. Diváci v hľadisku len nechápavo krútili hlavami a odchádzali z tohto zápasu znechutení.

"To bola katastrofa z ich strany. Keď sme dvakrát prišli na rozdiel šestnástich bodov, tak nám pískali každý faul. V klube sa snažíme robiť dobrú robotu, no dopadne to takto.

Čo sa stalo dnes (rozumej v pondelok pozn. red.), nie je vôbec dobrá reklama slovenského basketbalu. No o tom ako pískali rozhodcovia svedčí fakt, že po zápase nikomu nechceli podať ruku a zmizli," povedal po stretnutí rozhorčený tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Krunoslav Krajnovič a pokračoval:

"Zabudnime na to! Už to vrátiť späť nemôžeme. Keď to bude takto ďalej pokračovať, je otázne, či to má zmysel robota, cestovanie, práca ľudí v klube, hráčov. My sme prehrali v Komárne o 22 bodov, ale hráme tri zápasy do týždňa.

Okrem vašich novín sa o nás takmer nikde nepíše. Záujem zo strany médií je minimálny. O nich manšaftoch sa píšu oslavné články, ale pritom ďaleko zaostávajú za nami. Málo ľudí na Slovensku nás podporuje. My robíme dobré meno slovenskému basketbalu a potom to dopadne ako doma proti Komárnu. Nemám problém hovoriť otvorene, lebo mi je ľúto hráčov, ľudí, čo robia v klube."

Vracať sa k škandalóznemu stretnutie v pondelok už asi nemá zmysel. Na Spišskú Novú Ves čaká dnes ešte náročnejší zápas v stredoeurópskej lige proti poľskému Walbrzychu.

"Dáme sa dokopy a ideme ďalej. Zdôrazňujem ideme reprezentovať slovenský basketbal v európskej súťaži. Veľmi chceme nad Walbrzychom zvíťaziť, aby sme ukázali, že ten basketbal nehráme pre seba.

Veď keď sme vyhrali vo Walbrzychu, okrem KORZÁRA, v ostatných novinách bol len výsledok, nič viac," skonštatoval K. Krajnovič.

Dnešné stretnutie stredoeurópskej ligy začína o 18. hodine a verme, že na rozdiel od pondelkového nechutného predstavenia uvidíme basketbal v inej podobe, v takej ako v stretnutiach proti Ostrów Wielkopolski a Pardubiciam.