Päťsetová bitka v prospech Púchova

Sportnet|10. dec 2007 o 00:00

PÚCHOV/PREŠOV. Prešov v sobotu na palubovke Púchova prehral päťsetovú bitku. Víťazstvom si domáci zabezpečili postup o jednu priečku vyššie a

zosadili VK PU z druhého miesta.

Sľubný začiatok

Úvod zápasu lepšie zvládli Prešovčania, keď dominovali kvalitnou hrou na sieti a na podaní. Púchov sa, naopak, trápil, a to hlavne na servise. Do stavu 14:14 bola hra vyrovnaná, no Prešov po druhom technickom tajme dorežíroval priebeh prvého setu vo svoj prospech.

Podanie, podanie, podanie

V druhom sete však Púchovčania zmobilizovali svoje sily a viedli dvoj-, trojbodovým náskokom. Herné činnosti si vymenili nositeľa kvality, keď VŠK vychádzalo všetko, do čoho sa pustili. Naopak, vysokoškolákom zlyhával u nich dominantný, servis. Striedaním Hrušíka namiesto púchovského univerzála Šomka ožila súperova hra na sieti.

Tretie dejstvo malo podobný priebeh. Tréner Bréda zmenil zostavu, keď namiesto nahrávača Huňadyho prišiel Maroš Sopko a univerzála Varcholu vystriedal Rajduga. Vysokoškoláci prehrávali 2:6 a 3:8, no dokázali sa na súpera dotiahnuť. Ten však dobrým podaním a obranou na sieti uhral aj tento set vo svoj prospech.

Späť do hry

Vo štvrtom sete sa VK PU prebral z hráčskej letargie a opäť začal bodovať. V úvode viedol 8:1, zlepšenou hrou s prehľadom vyhral 25:17 a vynútil si tajbrejk.

Ten mal vyrovnaný priebeh, Prešovčania však neustále viedli o dva body. Celé piate dejstvo sa nieslo v znamení riskovaných a zároveň množstva pokazených servisov. Za stavu 17:17 prišiel na podanie Roman Mizerák a esom posunul Púchov do vedenia. Posledný klinec do rakvy Prešova pribil blok, VŠK zvíťazil 19:17. Vysokoškoláci hrali zatiaľ tri päťsetové zápasy v základnej časti, z ktorých dva sa skončili neúpechom...

Tréner VK PU Jozef Bréda: "Ak sa robia chyby, treba za ne platiť. Nám sa nedarilo na servise ani na príjme a pykali sme. Ani po tajmoch sme nedokázali eliminovať chyby. Či za našim neúspechom bolo veľké chcenie chlapcov, alebo niečo iné, ukáže čas. V náš neprospech hrá to, že máme dobré podanie, ale nedokážeme ho dobrým udržať."