preloženie tohto bodu predložil predseda poslaneckého klubu SNS Rafael Rafaj s tým, že novela ústavy otvára viaceré normy, ktoré nie sú ešte pripravené.
BRATISLAVA. Paškov návrh prišiel na rad počas popoludňajšieho rokovania, predsedajúci schôdze plénum požiadal, aby ho presunuli a začali o ňom rokovať neskôr, nakoľko predseda parlamentu má dôležité prijatie a
chce byť počas prerokovávania návrhu prítomný.
"Nezavádzajte poslaneckú snemovňu a všetkých poslancov. To bolo nečestné," povedal po rozhodnutí o presunutí schvaľovania novely až na budúci rok poslanec za KDH Daniel Lipšic s tým, že poslanci v dobrej viere súhlasili s tým, že o novele ústavy budú rokovať hneď, ako bude Paška prítomný.
Poslanec za SDKÚ-DS Peter Miššík si myslí, že Paškov návrh sa musel presunúť, lebo vládna koalícia sa o ňom nedohodla. "Teraz vyšla pravda najavo, za to, že majú vnútorné rozpory, tak sa nevedia dohodnúť ani na takomto jednoduchom návrhu, najjednoduchšom návrhu novely ústavy o obmedzení priestupkovej imunity," povedal Miššík.
Urbáni je spokojný
ĽS-HZDS nechce riešiť otázku imunity čiastkovo, je za jej celkové prehodnotenie. "Buď ju celú zrušiť, alebo spraviť s tým konečne na Slovensku poriadok," povedal podpredseda ĽS-HZDS Milan Urbáni. Za správne preto považuje, že parlament presunul rokovanie až po Novom roku.
Poslanci by mali mať po prípadnom schválení novely aj naďalej ponechanú imunitu za výroky prednesené pri výkone svojho mandátu, zrušila by sa iba na priestupky.
Prvá podpredsedníčka SNS Anna Belousovová pred časom vyhlásila, že predkladanie návrhov na zúženie imunity je len populizmus, "lebo výsledok bude aj tak nulový".
Na schválenie ústavného zákona je potrebný súhlas minimálne 90 poslancov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.