Telegraf

Sportnet|14. dec 2007 o 00:00

n Slovenská reprezentantka v biatlone Eliška Švikruhová obsadila v rýchlostných pretekoch v rámci 4. kola EP v Bulharsku 2. miesto. n V nedeľňajšom

n V nedeľňajšom finále IV. majstrovstiev sveta futbalových klubov sa podľa predpokladov stretnú taliansky AC Miláno a argentínsky tím Boca Juniors. Rozhodlo o tom včerajšie semifinále na štadióne v Jokohame: Urawa Red Diamonds - AC Miláno 0:1 (0:0). Gól: 68. Seedorf.

n Bývalý vynikajúci slovenský futbalový reprezentant Ľubomír Moravčík je údajne jedným z kandidátov na uvoľnenú trénerskú stoličku v škótskom druholigovom klube Dunfermline.

n Hokejový útočník Brendan Morrison sa podrobí v závere tohto týždňa operácii zápästia. V stredu nenastúpil na duel v Anaheime a prerušil tak svoju

šnúru 542 stretnutí v rade bez prerušenia. Bola to najdlhšia séria NHL medzi aktívnymi hráčmi a celkovo jedenásta v histórii.

n Basketbalový klub NBA Los Angeles Lakers sa môže spoľahnúť na služby trénera Phila Jacksona až do roku 2010, strojca úspechov Lakers aj slávnej generácie Chicago Bulls totiž podpísal dvojročné predĺženie zmluvy v odhadovanej hodnote 24 miliónov dolárov.

n AS Trenčín sa oslabil o ďalšieho hráča. Ofenzívny stredopoliar Jaroslav Kamenský sa rozhodol opustiť futbalový klub a hľadá si nový angažmán.

n Rakúsky prekážkar Elmar Lichtenegger mal 22. novembra pozitívny dopingový test na nandrolon. Vzápätí po zverejnení nálezu oznámil ukončenie

kariéry. Strieborný medailista z halových ME 2002 na 60 m prekážok neprešiel dopingovou skúškou už druhý raz, prvýkrát sa mu to stalo v roku 2003.

n Slovenskí reprezentanti Milan Jagnešák a Róbert Kresťanko obsadili v pretekoch dvojbobov v rámci 3. kola Európskeho pohára v talianskom stredisku Cesana-Pariol v konkurencii 32 posádok 18. miesto.