Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Rozhodli využité presilovky

Extraligoví juniori domáceho družstva po dobrých výkonoch vonku túžili zdolať aj Martin. Nepodarilo sa im to, čo je škoda, lebo po víťazstve nad

Ružinovom mohli atakovať prvú priečku.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES

Juniori po prehre s Martinom už proti Ružinovu nezaváhali. Extraligoví dorastenci Kežmarku hrali svoje zápasy s dvojičkou s Košíc. V Košiciach remizovali aj po predĺžení a doma s tým istým súperom prehrali. V prvej lige dorastu Spišská Nová Ves vyhrala v Michalovciach a v Trebišove až po predĺžení.

Športové hokejové triedy súperili s kolektívmi z Humenného, získali plný počet bodov. Prípravky sa stretli s Popradom na domácom ľade.

V budúcom týždni budú hrať extraligoví juniori v sobotu doma s Trenčínom, v stredu pocestujú do Skalice. Kežmarčania v extralige dorastu privítajú doma Považskú Bystricu a Trenčín, dorastenci 1. ligy pocestujú za súpermi do Dolného Kubína a Žiliny B. Športové hokejové triedy si zmerajú sily so súpermi z Michaloviec a prípravka privíta doma hráčov z Humenného.

Extraliga juniorov:

Výsledky: Spišská Nová Ves Martin 3:6 (0:1,0:3,3:2), Zelený, Hudáček, Rojkovič. Spišská Nová Ves - Ružinov 5:3 (5:2,0:0,0:1), Rothmajer, Vojtuš, Dulák ml., Hamrák, Farkašovský.

Tréner Michal Teplica povedal:

"Po troch víťazstvách sme upozorňovali mužstvo, že i keď je družstvo Martina v druhej polovici tabuľky, určite príde hrať zápas zo zabezpečenej obrany

a bude vyrážať do rýchlych protiútokov. Naše družstvo nedodržalo všetky taktické pokyny, urobili sme hrubé chyby a zápas sme prehrávali už rozdielom piatich gólov. Mali sme v zápase slabé nasadenie, boli sme nekoncentrovaní. V poslednej tretine sme urobili v mužstve korektúry, chlapci troška začali bojovať a dali sme aj tri góly, ale už bolo veľmi neskoro. Výsledok sa nedal zvrátiť."

Majstrovský zápas s Ružinovom sme začali dobre, vyhrali sme jasne prvú tretinu. Chlapci si však mysleli, že všetko ľahko pôjde a že každý bude dávať góly. Zabudli , že treba hrať zodpovedne. Druhú tretinu sme remizovali a poslednú prehrali. Myslím si, že v posledných dvoch tretinách bol nezodpovedný výkon celého mužstva."

Extraliga dorastu:

Výsledky dorastu: Košice Kežmarok/Sp. Nová Ves 3:3x (0:2,0:0,3:1,0:0), Vartovník, Drevený, Gálly. Kežmarok/Sp. Nová Ves Košice 2:5 (0:4,1:1,1:0), Kovalík 2.

Asistent trénera Ľubo Jetš po stretnutiach povedal:

"So stavom 0:2 sme vydržali až do konca druhej tretiny. Do siedmej minúty poslednej tretiny sme mohli dať tretí gól, ak by sme to dosiahli, súper by sa bol položil. Potom po dorážkach súpera sme dostali dva góly. V poslednej minúte riadneho hracieho času sme mohli skórovať, ale bomba obrancu skončila na žrďke. V predĺžení sme mohli rozhodnúť zápas, no presilovku sme nevyužili. Košice v zápase mali viac z hry, ale podržal nás brankár Bziňák. Pod vplyvom dobrého výsledku v sobotu v Košiciach sme doma začali ofenzívne, čo sa nám vypomstilo, lebo súper trestal naše individuálne chyby. Košice pricestovali do Kežmarku s posilami z juniorky."

1. liga dorastu

Výsledky: Michalovce Spišská Nová Ves 3:4 (1:1,0:0,2:3), Krempaský 2, Krafčák, Huňady. Trebišov Spišská Nová Ves 2:3x (1:1,1:1,0:0,0:1), Krempaský 2, Petrík.

Športové hokejové triedy

Výsledky- starší žiaci: Humenné A Spišská Nová Ves A 6:11 (0:3,3:4,3:4), Rapač 4, Greschner 3, Hamrák 2, Klinga, Koczka.

Ján Bednár tréner 9.roč.:

"Od začiatku sme vnútili súperovi našu hru. Lepšie sme kombinovali a tak sme sa ľahšie presadzovali. Ako náhle sme v tomto smere povolili, súper nás tvrdo trestal. Chlapci zabrali vždy , keď bolo treba a nedali súperovi šancu na dobrý výsledok."

Spišská Nová Ves B Humenné B 7:4 (1:1,1:2,5:1), Kucirko 3, Muránsky 3, Kozák.

Výsledky - mladší žiaci: Humenné A Spišská Nová Ves A 2:3 (0:1,1:1,1:1), Giľak 3.

Tréner SNV Ján Bednár (7.roč.):

"Zo začiatku to bolo vyrovnané stretnutie. Musím konštatovať, že súper si vytváral viac gólových šancí, ale náš dobre chytajúci Maceják zabránil hosťom skórovať. Zápas rozhodol dobre zakončujúci Giľak, ktorý dal hetrik. Víťazstvo sme si lepšou kombináciou plne zaslúžili."

Spišská Nová Ves B Humenné B 14:1 (0:1,7:0,7:0), Chmeľ 4, Ondov 3, Valkošák, Volčko, Karaffa, Lesňak, Ludányi, Kavalec, Bdžoch.

Ladislav Karaffa- asistent trénera SNV (6.roč).:

"Bol to dobrý zápas. Chlapci zahrali dobre kombinačne i keď sme hrali so siedmimi piatakmi, ktorých treba pochváliť. Za dobrý výsledok si zasluhuje pochvalu celý kolektív."

Prípravka starší žiaci: Spišská Nová Ves A Poprad A 4:7 (2:1,0:2,2:4), Jánoš, Kavalec, Ludányi, Ondov.

Mladší žiaci: Spišská Nová Ves B Poprad B 14:26 (5:14), Karaffa R. 4, Klein 2, Tomšík 2, Bodák 2, Nechaj 2, Jenčák, Vospálek.