Ďalšia Kozlovova kanonáda

Sportnet|17. dec 2007 o 00:00

PREŠOV. Posledný zápas roka 2007 bol pre hádzanárov Tatrana už len akousi povinnou jazdou. Celok spoza rieky Moravy, ktorý je na samom chvoste českej

Zubr extraligy, domáceho favorita nijak vážnejšie preveriť nemohol a ani nepreveril. Východniari mali od začiatku stretnutie pevne vo svojich rukách, súpera rozstrieľali hlavne z rýchlych protiútokov. Tie zakončoval väčšinou najlepší strelec súťaže Kozlov. Dosiahol úctyhodných 16 gólov, iba o jeden menej, ako naposledy doma proti Kopřivniciam. On i jeho spoluhráči hrali s ľahkosťou, no z nej vyplynulo, najmä v druhom polčase, zopár zbytočných chýb, či už v útoku, obrane, alebo v rozohrávke. Niektoré v defenzíve súper aj potrestal... Šarišania dostali v druhom polčase dvakrát toľko gólov ako do prestávky. Diváci v Tatran handball aréne sa napriek tomu bavili od začiatku do konca a rozlúčkový duel sa im musel páčiť.

Tatran Prešov TJ Bystřice pod Hostýnem 46:18 (25:6)

Zostava a góly Prešova: Bakša, Kaminský Marušák, T. Mažár 4, Huňady 4, Mich. Urban 3, Fuňak 7, Radčenko, Kravčák, Tumidalský 4, Mikéci 4, Kozlov 16/2, S. Mažár 2, Dudáš 2.

Najviac gólov za hostí: Kovařík 4/1, Vyjidák 3, Juránek, Kroupa a Mičkal po 2. Pokutové hody 2/2 2/1, vylúčení 5:4 na 2 min. Rozhodovali Haščík a Oťapka. Divákov: 755.