voľbách vypukli násilnosti a nepokoje.
BRATISLAVA. Ako informoval hovorca rezortu Ján Škoda, v súčasnosti monitorujú ozbrojené útoky predovšetkým v západnej časti krajiny. Vládne ozbrojené zložky boli rozmiestnené do najviac postihnutých oblasti. Armáda a polícia kontroluje centrum hlavného mesta Nairobi.
Polícia sprevádza turistov
Cestovné kancelárie v Mombase, na pobreží Kene spolupracujú s turistickou políciou, ktorá poskytuje turistom eskortu pri ceste z medzinárodného letiska Moi International Airport. Vo vybraných mestách vyhlásili zákaz nočného vychádzania. Medzinárodné letisko Kenyatta International Airport a letisko pre vnútrozemské linky v Nairobi Wilson Airport sú v prevádzke. "V rámci vnútroštátnych letov je nevyhnutné kontaktovať leteckú spoločnosť a potvrdiť termín odletu. Vzhľadom na zatvorenie väčšiny obchodov je dostupnosť základných potravín obmedzená. Benzínové čerpacie stanice zostávajú, okrem výnimiek, zatvorené," uviedol Škoda.
Zaživa upálili 35 ľudí
Desaťtisíce obyvateľov Kene museli opustiť svoje domovy, aby sa vyhli brutálnym násilnostiam, ktoré po voľbách vypukli. Počet obetí vzrástol na najmenej 300, existujú obavy, že zrážky prerastú do otvorenej vojny medzi kmeňmi. Neďaleko mesta Eldoret na západe krajiny v utorok rozzúrený dav zaživa upálil najmenej 35 detí a dospelých, ktorí hľadali útočisko v kostole. Išlo o najhorší incident od 27. decembra, keď sa konali voľby hlavy štátu, v ktorých tesne zvíťazil úradujúci prezident Mwai Kibaki.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.