Tatran dvakrát víťazne

Sportnet|21. jan 2008 o 00:00

PREŠOV/MICHALOVCE. Na dvoch frontoch odohrali dva prešovské tímy medzinárodné futbalové zápasy. Prvoligový líder 1.FC Tatran Prešov vycestoval za

ligovým súperom do maďarského Miškolca. Druholigové béčko zeleno bielych hostilo na domácej umelej tráve juniorku poľského Stalu Mielec. Hoci prvoligový 1.FC Tatran nenastúpil v Maďarsku v najsilnejšom zložení (nehrali Buchta, Prekop, Zahradník, Čep, Krohmer, Pekár, J. Novák), po prestávke gólmi Kaplana a Šafranka rozhodol o zaslúženej výhre hostí.

Rozhodnutie po prestávke

Prešovčania odohrali oba polčasy, s výnimkou Taliana, Houšťa a M. Barana, v rozdielnych zostavách. V prvom hral 1.FC Tatran v zložení: Talian T.Šimko, Piter Bučko, Houšť, Baka Haničák, M. Baran, Čertík, Galík Belejík, Katona. V druhom nastúpili: Talian Papaj, M. Baran, Houšť, Josl D. Leško, Šafranko, Kobylík, Cleber Takáč, Kaplan. "Stretnutie s kvalitným súperom zvládlo naše mužstvo ozaj veľmi dobre," tvrdil po návrate asistent trénera 1. FC Tatran Prešov R. Pivarníka Štefan Tarkovič. "Výkony v oboch polčasoch boli kvalitné. Mužstvo je stále vo vysokej tréningovej záťaži. Nejaké technické nedostatky sa teda objavili. Čo sa však týka organizácie hry, a nakoniec samotného výsledku v medzinárodnom súboji, môžeme byť spokojní." Ďalšie prípravné stretnutie odohrajú prvoligoví Prešovčania zajtra o 15.h na svojej umelej tráve s druholigovým nováčikom zo Sabinova.

Poláček kryl Poliakom penaltu

Medzinárodný duel na prešovskej umelej tráve mal pričinením horkokrvných poľských fanúšikov rušný úvod. Prešovskí mestskí policajti ale ráznym zásahom vášne hostí rýchlo skrotili. O výsledku duelu 1.FC Tatran Prešov B Stal Mielec jun. 1:0 (0:0) rozhodol napokon presný zásah Eliáša. Tesne pred koncom domáci gólman zneškodnil pokutový kop hostí. Prešov B: Poláček Vozár, Biroš, Baránek, Keresteš Pribula, Guman, Janev, Gombár Eliáš, Kirňak. Striedal Chitava.

Výhry Michaloviec a Humenného

Na umelej tráve v Michalovciach bolo celú sobotu rušno. Odohrali tam tri stretnutia. Najprv ráno treťoligové Topoľany zdolali prvoligový starší dorast Michaloviec 1:0, potom si A-mužstvo Michaloviec poradilo s Lipanmi a napokon Humenné vyhralo nad Trebišovom 2:1.

Zemplín Michalovce - Odeva Lipany 2:0 (2:0). Góly: 25. E. Seman, 32. Vajda. MFK Zemplín I. polčas: M. Žofčák Mačuga, Lauko, Vajda, Praščák Ruskovský, Čavojský, Viskup, Humeník Kokočák, Seman. MFK Zemplín II. polčas: Líška Uhľár, Marec, Kerbčár, Gerich Kokočák (60. Kiš), Mižík, Hreško Humeník Šuster, Geroč.

1.HFC Humenné - Slavoj Trebišov 2:1 (1:0). Góly: L. Hricov, M. Gibala 70. P. Tomko. 1.HFC: Matkobiš (46. Pillár) Mat. Pyrka, Paraska, Hanc (46. Rad. Šimko), Janič (46. D. Pyrka) Mikulanin, Kundra, Šoltis, Andraščík (46. Mi. Pyrka) Hricov (46. Guba), Gibala. Slavoj: Poľacký Kročko (60. Kiss), Černej (46. Lukáč), Petričko, Paluba Aľušík, Tomovčík (46. Capko), Sciranka, Jenei (60.Patkanoci) Doszický (46. Rusnák), Tomko.

Trebišov hrá najbližšie zajtra o 12.00 hod. v Košiciach proti MFK Košice A, Michalovce takisto zajtra o 9.30 hod. hostia na svojej umelej tráve poľský Tárnow a Humenné sa v sobotu predstaví v Prešove proti Spišskej Novej Vsi.