Korzár logo Korzár
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Dnes rozdajú ceny OTO 2007!

ŠANCU MAJÚ DVE VÝCHODNIARKY - HRIADELOVÁ A KNECHTOVÁ Už po ôsmykrát sa dnes v Bratislave budú rozdávať sošky za prvenstvo v prestížnej ankete

ŠANCU MAJÚ DVE VÝCHODNIARKY - HRIADELOVÁ A KNECHTOVÁ

Už po ôsmykrát sa dnes v Bratislave budú rozdávať sošky za prvenstvo v prestížnej ankete Osobnosť televíznej obrazovky (OTO). Galavečer prebehne od 20.00 hod. za prítomnosti kamier STV v priamom prenose z historickej budovy Slovenského národného divadla. Celkovo bude ocenených tucet víťazov v jednotlivých kategóriách. Najviac nominácií má "Sused" Peter Marcin, u ktorého reálne hrozí, že si so štyrmi prvenstvami zopakuje minuloročný úspech, keď si domov odniesol štyroch OTO-v. My sme sa pokúsili trafiť do väčšinového vkusu národa a zatipovali sme si, kto by mohol byť víťazom v jednotlivých kategóriách. Všetky naše tipy na Osobnosti televíznej obrazovky (OTO) sú však bez záruky.

* * *

Vyhrá spravodajstvo Švajda?

Osobnosť TV spravodajstva: Ľubomír Bajaník (STV), Marianna Ďurianová (Markíza), Jarka Lajčáková-Hargašová (STV), Zlatica Puškárová, Martina Šimkovičová, Patrik Švajda, Rastislav Žitný (všetci Markíza)

Tip Korzára: Keďže Patrik Švajda bol až pričasto na obrazovke a zovšednel ako jeho moderátorská kolegyňa M. Šimkovičová, vyhrá Rasťo Žitný. Chudák Rasťo sa minulý rok rozviedol, čo zapôsobí najmä na citlivejšiu časť jeho fanyniek. Tie mladšie si zas budú myslieť, že majú u nateraz nezadaného Rasťa šancu. Ideálna kombinácia na prvého OTA v živote.

Minuloročný víťaz: Martina Šimkovičová

* * *

Kráľovnou športu Lenka?

Osobnosť TV športu: Peter Čambor (Markíza), Lenka Čviriková - Hriadelová (JOJ), Daniel Očenáš (Markíza), Ján Plesník, Andrea Stoklasová, Stanislav Ščepán (všetci STV), Jaroslav Zápala (Markíza)

Tip Korzára: Toto je najjasnejšia kategória, Lenka Hriadeľová by v nej vyhrala, aj keby sa celý rok neobjavila na obrazovke. Dôvod je jasný, všetkých ostatných nominovaných, vrátane A. Stoklasovej, hravo porazí takpovediac o prsia. A OTO pri čítaní športových výsledkov predsa vždy išlo...

Minuloročný víťaz: Lenka Čviriková - Hriadelová

* * *

Publicistika podľa silikónov?

Osobnosť TV publicistiky: Erika Barkolová - Črepiny s hviezdičkou (JOJ), Pavol Fejér - Paľba (Markíza), Patrik Herman - Lampáreň (Markíza), Erika Judínyová - Smotánka (Markíza), Roman Juraško - Teleráno, Zo zákulisia Markízy (Markíza), Daniel Krajcer - DeFacto (JOJ), Zlatica Puškárová - Na telo (Markíza)

Tip Korzára: Viete, aký je rozdiel medzi Erikami Barkolovou a Judínyovou? Jedna plastika... Nič proti slečne Judínyovej, ale ak sa už ona aj s Lolitou dostala medzi najlepších v tejto kategórii, tak to radšej nech opäť vyhrá speroxidovaná Zlatica Puškárová. Slováci sú síce divný národ, ale Zlatica je medzi všetkými nominovanými ako jednooká medzi slepými bez ohľadu na silno medializované Barkolovej silikónové trojočky...

Minuloročný víťaz: Zlatica Puškárová

* * *

Humorom zatočí SOS?

Humorista: Oliver Andrásy - Aj múdry schybí, Dereš (Markíza), Peter Batthyany - Mafstory, (JOJ), Dano Dangl - SOS, Môj najmilší hit (STV), Petra Polnišová - SOS (STV), Roman Pomajbo - SOS, Telečumil, Niečo za niečo (STV), Peter Sklár - SOS, Mafstory (STV, JOJ), Elena Vacvalová - Aj múdry schybí, Dereš, Sedem s r.o. (Markíza)

Tip Korzára: Konečne tu zadul nejaký svieži vietor! Sošku by si zaslúžil mafián Peter "Banán" Batthyany za skvelé stvárnenie svojej "ovocnej" postavy a Tety Márgit, no ani víťazka Petra Polnišová nebude celkom na zahodenie. SOS je aj vďaka nej jedna z mála verejnoprávnych relácií, ktorá sa dá pozerať bez duševnej ujmy.

Minuloročný víťaz: Peter Marcin

* * *

Odíde Adela s treťou soškou?

Moderátor(-ka) zábavných programov: Adela Banášová - Slovensko hľadá SuperStar 3, Test národa, Miss 2007 (Markíza), Andrej Bičan - 5 proti 5, Varí vám to?, Nakupuje vám to? (STV, JOJ), Katarína Brychtová - Rok 2007 (JOJ), Peter Marcin - Ste chytrejší ako piatak?, Človeče, nehnevaj sa! (Markíza), Martin "Pyco" Rausch - Slovensko hľadá SuperStar III., Slávik 2007 (Markíza), Vilo Rozboril - VILOmeniny, Bailando (Markíza), Sajfa - Hudobná horúčka (JOJ).

Tip Korzára: Celkom namakaná kategória. Hoci Vila Rozborila to bude trochu škrieť, raz darmo, Adela si zoberie domov tretiu sošku za sebou. A úplne zaslúžene, lebo nikto s takým inteligentným humorom po slovenských obrazovkách nebehá. Čo je však horšie, slovenská obdoba Jana Krausa tu ešte asi ani dlho ani nebude...

Minuloročný víťaz: Adela Banášová

* * *

Porazí Katka ostatné speváčky?

Speváčka: Marika Gombitová, Jana Kirschner, Katka Knechtová, Zdenka Predná, Dara Rolins, Zuzana Smatanová, Tina

Tip Korzára: Na "Moniku" Gombitovú sa síce stále nikto nechytá, ale za zásluhy sa už ani OTO nevyhráva. Zdenka Predná síce bude silno útočiť na "pehatú" Prešovčanku, ale aj tentoraz sa na Katku Knechtovú bude pozerať len z úctivej vzdialenosti. Keď už pre nič iné, žiadna z nominovaných nebude predsa chcieť pokaziť oslavu Katkiných 27. narodenín.

Minuloročný víťaz: Katka Knechtová

* * *

Zoberie OTA Kuly?

Spevák: Peter Cmorik, Pavol Habera, Kuly, Marcel Palonder, Jožo Ráž, Ivan Tásler, Miro Žbirka

Tip Korzára: Cmorik má smolu, víťazný Dážď naňho nespŕchne. Soška OTA poputuje pod Zobor, aby sa nám Kuly mohol presne ako pred rokom pochváliť, že je len jeho a nie pre celý Desmod. Kuly tentoraz nechá doma nielen minuloročnú barlu, ale aj manželku, no na rozdiel od Paliho Haberu, Ivana Táslera alebo Joža Ráža aspoň na vyhlasovanie príde...

Minuloročný víťaz: Kuly

* * *

Repete pre Fialovú?

Herečka: Michaela Čobejová, Zuzana Fialová, Zuzana Krónerová, Viki Ráková, Marta Sládečková, Zuzana Tlučková, Emília Vášáryová.

Tip Korzára: Mohutným finišom napokon panelákovej susedke Viki Rákovej vyfúkne prvenstvo Zuzana Fialová. Prispejú k tomu najmä bulvárne titulky o tom, ako sa opäť dáva dokopy s manželom, a na Slovač samozrejme zapôsobí aj jej priznanie v "šňupacom" videu, že ona je "velmi dobra hérečka". My by sme dodali, že po Marianne Ď. aj s najlepším píár medzi Bratislavou a Sencom...

Minuloročný víťaz: Zuzana Fialová

* * *

Porazí Kronera Maštalír?

Herec: Ady Hajdu, Maroš Kramár, Andy Kraus, Ján Kroner, Milan Lasica, Peter Marcin, Tomáša Maštalír

Tip Korzára: Kde bol pred rokom Tomáš Maštalír? No presne tam, kde bude, keď doordinuje v záhradke. A tak si sošku odnesie niekto už s predsa len trochu obohraného exsusedského dua Andy Kraus a Peter Marcin. A keďže víťazstvo Lászla by v Žiline zrejme neprežili, ďakovnú reč si môže pripraviť František, teda strýco Marcin. Kurz 1,00 na to, že Andyho Krausa v nej zabudne spomenúť...

Minuloročný víťaz: Ján Kroner

* * *

Susedia tromfnú všetkých

Zábavný program: 5 proti 5 (STV), Sedem s r.o. (Markíza), Mafstory (JOJ), S.O.S. (STV), Slovensko hľadá Super Star 3, Susedia, VILOmeniny (všetko Markíza)

Tip Korzára: Ach jaj, Ildikó, František, Lászlo a Žuzu zvíťazia, hoci tentoraz si to minimálne za menej podarenú tretiu sériu ani nezaslúžia. Otrepané vtipy v kombinácii s maďarským prízvukom pôsobia na masy ako valec zo Zlatej Idky, a to je dôvod, prečo Mafstory uspeje až o rok.

Minuloročný víťaz: Susedia

* * *

Zrejme opäť Susedia

Program roka: 5 proti 5 (STV), Bailando (Markíza), Mafstory (JOJ), Sedem s.r.o., Slovensko hladá SuperStar III. (obe Markíza), SOS (STV), Susedia (Markíza)

Tip Korzára: Ak by o víťazovi rozhodovali len voliči OKS, o prvenstve sedmičkovej eseročky by nebolo pochýb. Keďže však hlasujú masy a z peoplemetrov vieme, že aj ikstá repríza Susedov má väčšiu sledovanosť než akýkoľvek nový program, víťaz je jasný. A tak jediný prekvapujúci moment bude ten, ako sa Marcin s Krausom znesú spolu už po druhýkrát na pódiu. Jeden mikrofón asi bude málo...

Minuloročný víťaz: Susedia

* * *

Schytá to opäť Marcin?

Absolútny OTO

Získa ho niektorý z víťazov v predchádzajúcich kategóriách s najväčším počtom hlasov.

Tip Korzára: Susedia alebo P. Marcin, niečo iné je rovnako pravdepodobné ako víťazstvo slovenského tímu vo futbalovej Lige majstrov.

Minuloročný víťaz: Peter Marcin

* * *

Sieň slávy

Do nej bude uvedená osobnosť, ktorá svojím pôsobením významne obohatila slovenskú televíznu tvorbu. Rozhodne o nej 15-členná akadémia, v ktorej sú najmä predstavitelia televízií a divadiel.

Tip Korzára: Niekto nad 50 rokov

Minuloročný víťaz: Mária Kráľovičová

MARIÁN KIZEK

marian.kizekkorzar.sk

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 3. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 4. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 8. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 9. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 10. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 2. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 3. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 4. Budovanie zelenej značky
 5. Arval Slovakia: Spoliehajú na nás firmy z kľúčových sektorov
 6. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 7. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 8. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 9. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 10. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 39 753
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 23 748
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 16 208
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 239
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 800
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 689
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 594
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 490
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 468
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 343
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Kontroverzný aktivista Slávik sa zapojil aj do povoľovacieho procesu k modernizácii cesty na Slaneckej.

Trestné oznámenie Sulíka spustilo lavínu.

8 h
Centrálne parkovisko na Štrbskom Plese si obec Štrba prenajíma od eseročky Mesta Vysoké Tatry. Návštevník tam zaplatí menej ako napríklad v Tatranskej Lomnici či v Starom Smokovci.

Mesto chce motivovať ľudí a odľahčiť premávku.

8 h
Kto si vyšiel do lesa na prechádzku, neľutoval.

Navštívte spolu s nami zasnežený lesopark nad Sídliskom Ťahanovce.

8 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Daniel Lipšic.

Krajniak a Lipšic sa poznajú dekády.

12 h

Lipšic dostal pomoc od politikov.

9 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop