extraligy zaznamenal už štyri góly, spoločne s Kmiťom zatiaľ najviac v mužstve oceliarov. Útočník Michel Miklík.
KOŠICE. Vo včerajšom úvodnom súboji semifinálovej série proti Skalici Miklík otváral skóre, po jeho zásahu viedli Košice 1:0. Napokon zvíťazili 4:1.
Dôležitý je tím
A čo na solídne napĺňanie roly žolíka vraví samotný hráč? "Som rád, ale play-off je o tom, že tu nehráme ako jednotlivci, ale ako tím. Ako tím vyhráme, ako tím prehráme. A je jedno, kto tie góly dáva, tešíme sa všetkým rovnako," uviedol 25-ročný ofenzívny hokejista.
Záhorákom vždy šupne
Mimochodom, Miklíkovi sa proti Skalici v domácom prostredí strelecky darí už tradične. V Steel aréne totiž rozvlnil sieť Záhorákov v oboch doterajších tohtosezónnych dueloch ešte v základnej časti. Tejto štatistike neostal nič dlžný ani v treťom meraní síl, doposiaľ jednoznačne najdôležitejšom. "Tento gól však nebol nejaký nádherný. Dobre sme napádali a súper urobil chybu. Rišo Jenčík ma ideálne našiel a ja som to ledva trafil do siete. Dôležité je, že padol," skonštatoval Miklík a dodal: "Treba povedať, že veľa šancí hostí vychytal aj Miro Lipovský. Keby sme dostali napríklad gól na 2:2, bol by to úplne iný zápas."
Publikum nechcú sklamať
Najmä v úvode to bol veľmi opatrný zápas ako to už v úvodných stretnutiach jednotlivých sérií býva. "Určite. Prvý zápas je vždy dôležitý, zvlášť, keď hráme doma, tak musíme vyhrať." Možno, že Košičania boli aj o čosi nervóznejší, keď vedeli, že proti ním bude stáť Pálffy. Po tom, čo vystrájal Zvolenčanom v štvrťfinále... "Je to vynikajúci hráč, ale keď mu nedáme priestor na tvorenie, tak ho dokážeme eliminovať. Netreba sa však zameriavať len naňho, lebo tak majú kopu ďalších útočných typov, ktoré sa vedia presadiť."
Vstup do semifinále dopadol na výbornú, ale dnes opäť v Steel aréne treba urobiť aj druhý krok. "Iste. Opäť musíme, máme totiž jediný cieľ, a to vyhrať oba domáce zápasy. Pred takýmto publikom si nemôžeme dovoliť zaváhať," pochválil obecenstvo jeden zo štyroch strelcov včerajších košických gólov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.