Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

LOR team zvíťazil hneď v premiére

Ihrisko v Nadabule bolo v sobotu dejiskom VI. ročníka turnaja v malom futbale Kovstav Cup. Organizátorom ŠK Kovstav Rožňava sa podarilo zabezpečiť

účasť deviatich mužstiev, ktoré súperili v dvoch skupinách. Prvenstvo si vybojoval nováčik turnaja LOR Orabinec team pred Honcami a treťou Snahou.

NADABULA. Kovstav Cup už tradične začína letnú prestávku pred nastávajúcim futbalovým ročníkom 2008/2009. Tak, ako po iné roky, aj tentoraz boli zúčastnené kolektívy rozdelená do dvoch skupín. Víťazi sa stretli vo finále a mužstvá, ktoré skončili na druhých miestach, bojovali o tretiu priečku.

Nováčik prvým finalistom

Účastníkmi skupiny A boli: Befora, ktorá je už starousadlíkom tohto podujatia, SWAT, Krh. Podhradie a nováčik LOR team. Výsledky A skupiny: Befora - Krh. Podhradie 4:0, SWAT - LOR 0:5, Krh. Podhradie - LOR 1:4, Befora - SWAT 11:2, Swat - Krh. Podhradie 0:5, Lor - Befora 3:2. Prvú finálovú miestenku si vybojoval LOR team bez straty bodu a Before sa tak nádeje na obhajobu striebra z uplynulej sezóny rozplynuli.

Tabuľka A skupiny

1. LOR team330012:39

2. Befora320117:156

3. Krh. Podhradie31026:83

4. SWAT30032:210

Honce posunulo do finále skóre

Skupinu B tvorilo päť účastníkov: Lipovník, Kovstav, nováčik Bagwana, Snaha a Honce. Výsledky B - skupiny: Kovstav - Snaha 1:6, Bagwana - Honce 2:6, Honce - Kovstav 8:3, Lipovník - Bagwana 1:2, Kovstav - Lipovník 1:4, Snaha - Honce 1:1, Lipovník - Snaha 2:8, Bagwana - Kovstav 9:2, Snaha - Bagwana 7:4, Honce - Lipovník 10:2. Druhú finálovú miestenku si vybojovali Honce vďaka lepšiemu skóre po nerozhodnom výsledku so Snahou. Strelecky sa útočníkom darilo najviac, keď v základnej časti z ofenzívy vyťažili 25 gólov.

Dramatický záver

V súboji o tretie miesto sa stretla Befora so Snahou. Hráči Snahy, ktorí odohrali v skupine o stretnutie viac, boli pri chuti a po hetriku štvrtoligistu Štítnika K.T. Jána Čižmára a gólu Zdenka Greška viedli už 4:0. Do polčasu dokázal korigovať nepriaznivý stav pre Beforu dvoma gólmi obávaný kanonier Tatrana Betliar "Mišo" Vávra. Po prestávke futbalisti Befory stretnutie zdramatizovali, keď najprv Sabol znížil na kontaktný gól a neskôr Vávra dovŕšil hetrik vyrovnávajúcim gólom. Tri minúty pred záverom padlo rozhodnutie, keď víťazný gól Snahy zaznamenal po peknej kombinačnej akcii autor druhého gólu Z. Greško.

o 3. miesto: Befora - Snaha 4:5 (2:4), G: Čižmár 3, Z. Greško 2 - Vávra 3, Sabol, R: Gyenes, Befora: Gallík - Zagiba, Vávra, Klinko, Sabol, Manko, Tóth. Snaha: Majtányi - R. Greško, Z. Greško, L. Varga, Čižmár, M. Varga, K. Chomjak

Skúsený LOR team víťazom

Vo finále nastúpili proti sebe víťazi skupín - mužstvá LOR team a FK Honce. Do vedenia dostal LOR team, ktorý bol zložený prevažne z hráčov s ligovými skúsenosťami, už v úvode stretnutia Ľ. Orabinec. O chvíľu však vyrovnal skóre strelou z otočky Jar. Strelka ml. Hra bola vyrovnaná a obe mužstvá si vypracovali príležitosti na skórovanie. Za LOR team mal blízko ku gólu Zdechovan a na opačnej strane Krága po tvrdej strele mieril vedľa. Po druhýkrát dostal do vedenia LOR team B. Milko, keď po krížnej strele nedal Konczovi v bráne Honiec šancu. Po prestávke Szöllös rýchlym gólom poistil vedenie a LOR team si v ďalšej časti vydoloval množstvo rohových kopov, po ktorých už ale gól nepadol. Honce sa snažili o zvrat, ale nedokázali nájsť vhodnú protizbraň na umnú defenzívnu činnosť súpera.

Finále: LOR team - Honce 3:1 (2:1), G: Orabinec, Milko, Szöllös - J. Strelka ml., R: J. Chomjak, LOR team: Dorkin - J. Zdechovan, Milko, Orabinec, Szöllös, Kakalejčík, Cillovič, Honce: Koncz - Jar. Gallo, Mil. Gallo, Molnár, Krága, J. Strelka st., J. Strelka ml.

Záujem pretrváva

Poháre a diplomy víťazným mužstvám odovzdal riaditeľ turnaja Karol Piater, ktorý na margo šiesteho ročníka uviedol: "Som rád, že turnaj nestratil na atraktívnosti a opäť sa ho zúčastnil veľký počet mužstiev. Mali sme možnosť vidieť kvalitné bojovné zápasy a v jednotlivých kolektívoch sa predstavili vyspelí a skúsení hráči z okresu i regionálnych súťaží. Turnaj je už tradične súčasťou krátkej letnej prípravy a prispieva k jeho spestreniu."

* * *

Turnajové postrehy

n Mužstvo Krh. Podhradia sa zdržalo iba krátko. Po dvoch výrazných prehrách a jednom víťazstve v základnej skupine zbalili svoju výstroj a odišli naberať kondičku. Až do konca to vydržal iba najlepší strelec piatoligového mužstva spod hradu Krásna Hôrka Jaroslav Piater.

n Hrajúcim lodivodom Honiec bol tentoraz Jaro Strelka st., ale na finále proti LOR teamu sa dostavil aj reprezentačný tréner mužstva Viliam Gallo, ktorého zverenci obsadili napokon druhé miesto.

n Najvýraznejšie víťazstvo si na turnaji zaknihovala Befora, ktorá zaťažila konto gólmana SWAT-u takmer tuctom gólov.

n Celodenný maratón stretnutí rozhodovali Jaro Chomjak a Július Gyenes, ktorý tentoraz nemusel nikoho napomínať červenou kartou ako v majstrovských zápasoch.