Korzár logo Korzár
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

TJ Baník Štítnik K.T. skončil v strede peletónu

V silnej konkurencii futbalisti TJ Baník Štítnik K.T. plávali v druhej sezóne účinkovania na štvrtoligových trávnikoch v pokojných vodách. I napriek

tomu, že ambície mužstva boli pred sezónou o čosi vyššie, ôsma priečka svedčí o to, že naďalej ostávajú najúspešnejším mužstvom okresov Rožňava a Revúca.

ŠTÍTNIK. V domácom prostredí sa futbalistom Štítnika K.T. pomerne v silnej konkurencii darilo až na záverečné dve jesenné kolá. V úvodnom kole nastrieľali najviac gólov Lastomíru poltucet. Remízou skončil zápas proti Haniske a Moldave. Jedinú prehru si zaknihovali v poslednom kole, keď prehrali rozdielom triedy s Buzicou. V posledných dvoch kolách však už nedokázali streliť ani jeden gól. Na jar doma nestratili ani bod . So šesťgólovou nádielkou vyprevadili Čiernu n/T, so štvorkou na konte odchádzali futbalisti Veľkých Kapušian a kontumačne zvíťazili nad Rudňanmi, ktorí pre pokles hráčov pod sedem zápas nedohrali. V derby oplatili Rožňave jesennú prehru.

Päťbodovú zbierku vonku na jar nerozšírili

Na pôde súperov naplno bodovali v Krompachoch a zo Slivníka a Čiernej si priviezli po bode. V okresnom derby prehrali v Rožňave rozdielom triedy 1:4. V jarnej odvete už na pôde súperov nezískali ani bod nakoľko zo siedmich zápasov odohrali štyri ťažké s mužstvami z čelných a horných priečok tabuľky.

Zostava nebola optimálna

Najväčšie problémy futbalistom Štítnika K.T. v jesennej časti narobil odchod Brdárskeho. Mužstvo sa nevyhlo ani zraneniam i kartám a posty z dôvodu úzkeho kádra sa museli takmer celú jeseň meniť. "Prvých šesť kôl mala naša hra tvár a pristupovali sme k stretnutiam zodpovedne. V derby proti Rožňave sme zlyhali a citeľne nás oslabil výpadok Brdárskeho, ktorého problémy s chrbticou pretrvávali a neskôr odišiel za brigádou do Talianska. Plátali sme dieru v obrane a káder i herný systém sa čiastočne nabúrával. Vypomstilo sa to hlavne v záverečných kolách jesene, ktoré nás nezastihli hlavne doma v optimálnej forme. Sklamanie nastalo po stretnutí s Buzicou a proti Moldave nám chýbal kus športového šťastia. V poslednom stretnutí sa na ruke vážne zranil brankár Dorkin a podrobil sa operácii. To, že posledné zápasy neboli podľa našich predstáv naznačili potrebu doplnenia kádra o kvalitných hráčov," uviedol tréner Štítnika K.T. Ján Fatľa.

Dobre zahral Maroš Gallo

Podľa mienky trénera Fatľu nie všetci hráči pristupovali k plneniu klubových povinností zodpovedne. "Súper nás okukal, našich tvorivých hráčov Miloša Galla a Čižmára pokrýval neraz "osobkou". Hlavne Miloš bol vonku i doma okopávaný ako repa. Myslím si, že na jeseň naše najštandardnejšie výkony podával Maroš Gallo, ale často nenašiel u spoluhráčov pochopenie. Boris Milko po peripetiách z úvodu jesene sa ešte len hľadal. Zoro Zdechovan z dôvodu pracovného zaneprázdnenia absolvoval iba niekoľko tréningov. Ostatní hráči sa často len viezli a ak nepotiahli už spomínaní hráči bolo to trápenie pre celý kolektív," pokračoval J. Fatľa.

Odveta bola náročná

Počas zimnej prestávky odohrali trinásť prípravných stretnutí a absolvovali sústredenie na Hrádku. Ich pripravenosť preverili odvetné stretnutia. Tie posledné boli najťažšie nakoľko hrali s trojicou mužstiev z čelných priečok. "Chceli sme sa pohybovať predovšetkým v pokojných vodách, čo sa štyri kolá pred koncom aj podarilo. Doma sme dostali iba dva góly, čo svedčí o sile kolektívu. V útoku bol osamotený Csaba Juhász a nebolo koho k nemu priradiť. V stretnutí proti Sečovciam a Buzici sme mali herný prejav pod kontrolou, ale šance sa v náročných zápasoch nepremieňali. Cieľom bolo šieste miesto, ale odstupy boli minimálne a pri troške šťastia sme mohli aj vonku uhrať nejaká ten bod," hodnotil odvetu J. Fatľa.

Manažér klubu chce mužstvo udržať pokope

V jarnej časti nastala v mužstve značná obmena kádra. Vedenie teší fakt, že sa zostava omladila o perspektívnych chlapcov ako 17 - roční Miloš a Tomáš Lengovci, 18 - ročný Bábeľa, 20 - roční Juhász a Fecko. Táto skutočnosť dáva do budúcnosti dobrý predpoklad pre rast výkonnosti kolektívu TJ Baník Štítnik K.T. "Ostáva otázkou, či bude aj udržateľnosť družstva pre jesennú časť nového ročníka. Brdársky je v Írsku a nasledovať ho majú aj ďalší hráči. Niektorí avizujú ukončenie futbalovej kariéry a tak úlohou nasledovných dní bude hľadať možnosti ich udržania. Sme v regióne "hladová dolina" a možnosť získať finančné prostriedky je veľmi ťažké. Preto sa aj touto cestou chcem poďakovať obecným úradom Štítnika a Kunovej Teplice, Ing. Jozefovi Kundrákovi, predsedovi dozornej rady ako i ďalším riadiacim funkcionárom a sponzorom, ktorí pomáhali zabezpečovať chod klubu a pričinili sa o dobrú reprezentáciu štítnickej doliny vo futbale. Poďakovanie patrí aj rodinným príslušníkom hráčov, ktorí im vytvárali podmienky pre ich činnosť. Ďakujem trénerom Jánovi Fatľovi, trénerovi dorastu Milošovi Gallovi, pod vedením ktorého dorastenci skončili bez straty jediného bodu bezkonkurenčne na prvom mieste, trénerovi žiakov Jozefovi Milkovi ako i samotným hráčom," uviedol Miloš Gallo, starosta obce Štítnik a manažér klubu.

Súperi budú čoraz kvalitnejší

Úlohou počas prestávky pred nastávajúcou sezónou 2008/2009, ktorá odštartuje 6. augusta, bude predovšetkým stabilizovať káder, doplniť posty a plne sa venovať tréningovým procesom ako i prípravným stretnutiam. "Ako som už spomínal výpadok Brdárskeho bol najciteľnejší. Nebyť toho hrali by sme lepšiu muziku a výkony by boli taktiež lepšie. Bude potrebné doplniť hráčov na každom poste, ale závisí to hlavne od pokladne klubu. Myslím si, že kvalita mužstiev bude z roka na rok stúpať a okrem kolektívov z čelných priečok pribudnú aj ďalšie silné ako postupujúci Veľký Folkmar, ale i Kráľovský Chlmec či Turňa, ktoré vypadli z tretej ligy," uviedol tréner J. Fatľa.

Odštartovali letnú prípravu

Futbalisti Štítnika K.T. rozbehli letnú prípravu 9. júla a odohrali prvé stretnutie proti piatoligovému Čiernemu Balogu, ktorý v ostatnej sezóne skončil na druhom mieste. "Do prípravy sa ešte všetci hráči nezapojili nakoľko je dovolenkové obdobie. Chýbali bratia Gallovci, Fecko či Skokan. V zápase dostali šancu dorastenci ako bratia Lengovci, Vrtič, D. Fatľa. M. Ďuríček, Bábela, Cs. Juhász či Vrškovi. Dorkina striedal v bráne Majtányi a zo starších hráčov boli k dispozícii Zdechovan, Čižmár, Barna a R. Greško. Zápas mal skôr kondičný charakter a prevážne sa hral medzišetnástkový futbal. Máme v pláne odohrať šesť stretnutí a druhé bude proti Tisovcu," informoval na záver J. Fatľa, ktorý aj v nastávajúcom ročníku zaujme post lodivoda mužstva.

* * *

FAKTY

n Výsledky jesennej časti: Nálepkovo - Štítnik K.T. 2:1 (2:0), G: Čižmár, Štítnik K.T. - Lastomír 6:2 (2:1), G: Lukáč 2, Zdechovan, Mil. Gallo, Varga, Figúr, V. Kapušany - Štítnik K.T. 1:0 (1:0), Štítnik K. T. - V. Opátske 3:2 (1:1), G: Čižmár, Zdechovan, Varga, Čierna nad Tisou - Štítnik K.T. 1:1 (1:0) G: Brdársky, Štítnik K.T. - Haniska 1:1 (0:1), G: Čižmár, Krompachy - Štítnik K.T. 0:1 (0:1), G: Milko, Štítnik K.T. - Rešica 2:0 (1:0), G: Čižmár 2, Rožňava - Štítnik K.T. 4:1 (3:0), G: Čižmár, Štítnik K.T. - Sečovce 4:0 (2:0), G: Fatľa 2, Čižmár, Milko, Rudňany - Štítnik K.T. 3:1 (2:1), G: Šatič (vlastný), Slivník - Štítnik K.T. 1:1 (1:0), G: Mil. Gallo, Štítnik K.T. - Moldava 0:0, V. Revištia - Štítnik K.T. 1:0 (0:0), Štítnik K.T. - Buzica 0:3 (0:0)

9. Štítnik K.T.1554622:2119

doma742116:814

vonku81256:135

n Výsledky jarnej časti: Štítnik K.T. - Nálepkovo 1:0 (0:0), G: Bábeľa, Lastomír - Štítnik K.T. 3:0 (2:0), Štítnik K.T. - V. Kapušany 4:0 (0:0), G: Mar. Gallo 2, Varga, Vrškovi, V. Opátske - Štítnik K.T. 1:0 (0:0), Štítnik K.T. - Čierna n/Tisou 6:0 (3:0), G: Cs. Juhász 2, Mil. Gallo, Fatľa, Mar. Gallo, Čižmár, Haniska - Štítnik K.T. 5:0 (1:0), Štítnik K.T. - Krompachy 4:1 (2:1), G: Cs. Juhász 2, Čižmár, Varga, Rešica - Štítnik K.T. 3:1 (2:0), G. Mil. Gallo, Štítnik K.T. - Rožňava 2:0 (2:0), G: Cs. Juhász, Varga, Sečovce - Štítnik K.T. 3:1 (2:0), G: Fecko, Štítnik K.T. - Rudňany 3:0 kont. G. Varga, Fecko, Cs. Juhász, Štítnik K.T. - Slivník 2:0 (1:0), G: Bábeľa, Cs. Juhász, Moldava - Štítnik K.T. 3:0 (3:0), Štítnik K.T. - V. Revištia 2:1 (2:0), G. Varga, Mil. Gallo, Buzica - Štítnik K.T. 4:1 (2:0), G: Varga

5. Štítnik K.T.1580727:2424

doma 880024:224

vonku 70073:220

n Tabuľka strelcov: 9 - gólov Čižmár, 8 gólov - Varga, 7 gólov - Cs. Juhász, 5 gólov Mil. Gallo, 3 góly - Zdechovan, J. Fatľa, Mar. Gallo, 2 góly - Lukáč, Milko, Bábeľa, Fecko, 1 gól - Figúr, Brdársky, Vrškovi

n Góly: Prvý jesenný gól zaznamenal Čižmár (Nálepkovo - Štítnik K.T.) a posledný Mil. Gallo (Slivník - Štítnik K.T.). Na jar si prvý úspech pripísal Babeľa (Štítnik K.T. - Nálepkovo) a posledný má na konte Varga (Buzica - Štítnik K. T.) V ofenzívnej činnosti patrí Štítniku K.T. až 11. miesto a 7. miesto za najlepšiu defenzívu.

n Návštevnosť: 4520 (jeseň 2050, jar 2470), najviac 1000 na derby v odvete Štítnik K.T. - Rožňava. Priemer na zápas 301.

Dvojročná bilancia

2006/2007

jeseň1681731:2825

jar1472515:1723

celkom301531246:4548

2007/2008

jeseň155 4622:2119

jar1580727:2424

celkom 301341349:4543

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nie je to len chlapská záležitosť
 2. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
 3. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
 4. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
 5. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 6. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 7. Buďte v najlepšej spoločnosti!
 8. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 9. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 10. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 1. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 2. Prvá akumulátorová 2-stupňová snehová fréza na trhu
 3. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
 4. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 5. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 6. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 7. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 8. Detský čaj COOP Jednoty získal unikátne medzinárodné ocenenie
 9. FMMR svojím výskumom reaguje na aktuálne živé témy
 10. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 1. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 17 705
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 602
 3. Aká je chémia vôní 13 348
 4. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 9 661
 5. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 544
 6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 9 078
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 663
 8. Bývanie v meste predlžuje život 8 265
 9. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 7 918
 10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 886
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Maroš Žilinka

Na Slaneckej ceste zrazila dodávka chodkyňu, skončila v nemocnici

Žena prechádzala mimo priechodu pre chodcov. Nemala reflexné prvky.

Po nehode.

Lekárka a manažérka Penty porazila dlhoročnú riaditeľku Urbančíkovú

Riaditeľkou košickej detskej nemocnice bude Jaroslava Feketeová.

Riaditeľka košickej DFN Ingrid Urbančíková.

Škola cez počítač: Žiaci sa zatajujú, učitelia nemajú kontrolu

Rodičov to stojí nemálo peňazí. Župa už ide dávať študentom notebooky.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Žilinku chceli odstrániť. Jeho imidžu uškodil Gučík (profil)

Za generálneho prokurátora ho musí vymenovať prezidentka.

Prokurátor Maroš Žilinka.
Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Kto vráti Generálnej prokuratúre dôstojnosť?

Maroš Žilinka už nebude môcť úrad len tak udržiavať.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME
Verejné vypočúvanie Maroša Žilinku.
Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop