Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

V Dobšinej triumfovala Vyšná Slaná

Nový futbalový turnaj začal písať v sobotu v Dobšinej svoju históriu. K favoritom okrem domáceho mužstva patrila hlavne Vyšná Slaná. Hráči

Družstevníka to napokon aj potvrdili. Okrem turnajového víťazstva získali aj ocenenie pre najlepšieho strelca či hráča turnaja.

DOBŠINÁ. "Sobotňajší Memoriál futbalových osobností mesta Dobšiná bol takým skúšobným, nultým ročníkom. Chceli sme trocha presondovať záujem o futbal v Dobšinej. Pripravili sme ho aj preto, že iné kluby nás často pozývajú na turnaje a my sa im nevieme revanšovať," začal tajomník FK Dobšiná Ľubomír Molčan. Jednou z alternatív bola aj účasť štvrtoligového Kežmarku. K nemu mala prísť Rožňava. "Kežmarčania chceli k sebe nejakého silnejšieho súpera. Keď však bolo jasné, že neprídu, prestalo sa uvažovať aj o Rožňave," vysvetli Ľ. Molčan. V hľadáčiku mali aj Hranovnicu. "Odriekli nám, pretože začínajú skôr súťaž a tiež majú aj mnoho zranených hráčov," uviedol Ľ. Molčan.

Štvorica za okresu

Na turnaji sa tak zišli štyri mužstvá z okolia Dobšinej. V prvom zápase sa stretli domáca Dobšiná a Nižná Slaná. Domáci sa ujali vedenia gólom Mačejovského. Potom sa hra vyrovnala, nakoniec však potvrdili svoju prevahu ďalšími dvoma gólmi.

V druhom zápase sa zdalo, že hneď od začiatku to bude jednoznačná záležitosť Vyšnej Slanej. Favorit sa v prvým minútach dostal do vedenia gólom Kračúna. V nasledujúcich minútach sa im už darilo menej. Ťažko si zvykali na nové rozostavenie hráčov, ktoré skúšal tréner T. Krištof. Mužstvo však podržal brankár Lindák. Po prestávke sa Ruppovi predsa len podarilo situáciu zdramatizovať vyrovnávajúcim gólom. Zápas sa tak aj skončil a nasledovali penalty. V nich sa vyznamenal brankár Lindák a Vyšnoslančania tak vyhrali 4:3

V súboji o tretie miesto videli diváci vyrovnaný súboj, na konci ktorého boli šťastnejší Vlachovčania. Iný priebeh však malo finále. Lavička Vyšnej Slanej už zrejme toľko neexperimentovala a posilou bola aj príchod skúseného M. Vida.

Zaskočili súpera

Vyšnoslančania nenechali nič na náhodu a pomerne rýchlo si vybudovali trojgólový náskok. Darilo sa predovšetkým Zábrelovi. Ani za stavu 0:3 sa domáci nevzdali a M. Strelka P. Fabián ml. ešte do polčasu znížili. V tých chvíľach sa objavilo na ihrisku niekoľko tvrdších faulov, situácia sa však upokojila.

Hoci sa zdalo, že domáci sa zlepšenou hrou dotiahli na súpera, opak bol pravdou. Vyšnoslančania zostali pri chuti a výsledok prikrášlili ešte dvoma gólmi. Po víťazstve na domácom turnaji tak získali už druhý pohár.

Názov turnaja Memoriál futbalových osobností mesta Dobšiná je trocha dlhší, no má to svoj význam. "Dobšiná svojho času niečo vo futbale znamenala a hralo tu mnoho kvalitných hráčov. Týmto spôsobom sme im chceli vzdať úctu a zároveň aj spropagovať futbal," uzavrel tajomník FK Dobšiná Ľubomír Molčan.

FAKTY

n Dobšiná - Nižná Slaná 3:0, G: Mačejovský, M. Strelka, Valentko, Vlachovo - Vyšná Slaná 1:1, G: Rupp - O. Kračún (na pk 3:4)

n o tretie miesto: Vlachovo - Nižná Slaná 1:0, G: T. Fecko

n finále: Dobšiná - Vyšná Slaná 2:5, G: M. Strelka, P. Fabián - Zábrel 2, Kračún, Liptai, R. Rogos

n poradie: 1. Vyšná Slaná, 2. Dobšiná, 3. Vlachovo, 4. Nižná Slaná

n starí páni Dobšiná - starí páni Poprad 1:1 (na pk 4:3)