Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Nováčik z Popradu začal víťazne

V úvodnom kole II. futbalovej ligy skupiny východ sa našim tímom celkom darilo. Popradský nováčik začal víťazne, keď triumfoval vo Vranove. Naplno

bodovala i Spišská Nová Ves, ktorá v minulej sezóne skončila na 2. mieste. Stará Ľubovňa si poradila s rezervou Žiliny. Cenná je i remíza Lipian v Turčianskych Tepliciach. Vzájomných súboj dvoch rezerv sa v Prešove skončil zmierlivo, keď domáci vyrovnali v nadstavenom čase.

Vranov - Poprad 1:2 (1:1)

VRANOV. Úvod zápasu patril domácim. V 2. minúte centroval z pravej strany Pribula a Vožný jeho strieľanú prihrávku netrafil ideálne. O 3 minúty nevyšiel strelecký pokus ani Gombárovi. Keď Baran v 12. minúte mieril iba do rúk gólmana z protiútoku pohrozili hostia, no hosťujúci Pitoňák mieril nad bránku domácich. V 23 minúte Babjak fauloval v pokutovom území útočníka Popradu a Pitoňák z pokutového kopu otvoril skóre. Domáci vyrovnali o 6 minút, keď Vožný ušiel po pravej strane a jeho prudký center umiestnil Šamo pod brvno brankára Vernarského. V 36. minúte svoju individuálnu akciu Baran zakončil strelou tesne vedľa žrde. V závere polčasu centroval Gombár, na jeho prihrávku si nabehol Pribula a v sklze umiestnil loptu vedľa bránky. Úvod druhého polčasu začali domáci náporom, keď Vožný strieľal nad a Baranovu strelu zblokovali zadáci hostí. Hostia pohrozili v 54. minúte, no Dinis nemieril presne. V 63. minúte centroval Stojilkovič, no Pribulová strela išla vedľa. O dve minúty vystrelil Baran z dvadsiatich metrov, no jeho strelu bravúrne vyrazil spod brvna brankár hostí. Keď v 67. minúte Jaworek vo vyloženej šanci namieril iba do nôh hosťujúceho gólmana, prišiel pre domácich trest. Osamotený Kočiš si prebral 20 metrov od domácej brány loptu a ľavačkou vymietol horný kút Zoričovej bránky. Domácimi tento gól psychicky otriasol a nakopávanými loptami sa nedokázali presadiť. Naopak hostia mohli v závere stretnutia svoje skóre zvýšiť, no Pitoňákovú šancu zmaril Zorič a ten istý hráč mieril hlavou po centri Kočiša tesne vedľa domácej brány. Domáci doplatili na nepremenené šance a hostia boli maximálne efektívny vo svojom zakončení.

Góly: 29. Šamo - 23. Pitoňák (11 m), 76. Kočiš, ŽK: Babjak Pazúr, Dvorožňák. Rozhodca: Leško. Divákov: 600.

VRANOV: Zorič Babjak (25. Stojilkovič), Vukanac, Jenčko, Ďurech Pribula, Gombár, Vožný, Jaworek Šamo, Baran. POPRAD: Vernarský Pazúr, Sciranka, Rams, Kočiš Sovič, Dvorožňák, Žifčák (86. Ondruš), Bendík (46. Tropp) Pitoňák (90. Dulovič), Dinis.

Milan BUJKO

* * *

Prešov B Podbrezová B 1:1 (1:0)

PREŠOV. Po nočnom lejaku Prešovčania šetrili prírodný trávnik hlavného štadióna a tak nedeľňajší predpoludňajší druholigový duel mal výkop na ihrisku s umelým trávnikom. Vôbec nie šťastné riešenie v úmornej horúčave. Podmienky na futbal mali ale obaja aktéri rovnaké. Zdalo sa, že ofenzívne opraty uchopia domáci. Kapitán prešovského béčka Biroš už v prvej minúte dal "delovkou" v priameho kopu gólmanovi hostí poriadne zabrať. Lenže keď o dve minúty udreli na opačnom konci aj hostia a Giertl napálil do pravej žrde, bol to signál, že aj železiari hodlajú hrať ofenzívne. V priebehu zápasu to potvrdzovali. Hrali podstatne ľahšie a uvoľnenejšie ako domáci. Futbalu svedčal najmä prívlastok medzišestnástkový. Gólové šance sa dali porátať na prstoch jednej ruky. Dve najväčšie mal na kopačke útočník Tatranu B Eliáš. Veľkú príležitosť hosťujúcemu Giertlovi zmaril obetavým zákrokom brankár Talian. Nič lepší ani záživnejší futbal sa nehral ani po zmene strán. O vzruch sa postarali arbitri. Po zákroku Biroša na prenikajúceho Kostúrika v pokutovom území hlavný rozhodca Bucko najprv signalizoval "hrajte", no vzápätí, na pokyn čiarového Molitorisa, ukázal na biely bod... Jedenástku Kostúrik bezpečne premenil. Ani potom Prešovčania nezapli na vyššie obrátky. Dokonca, Kostúrik mohol zvýšiť, ale Talian bol zase proti. V nadstavenom čase, po dlhom odkope sa za obranu súpera dostal kanonier Eliáš a strelou k pravej žrdi zariadil favoritovi šťastnú remízu.

Góly: 90.+ Eliáš 59. Kostúrik (11 m). ŽK: Biroš, J. Novák Radosavljevič. Rozhodca: Bucko. Divákov: 137. PREŠOV B: Talian Aštary, J. Novák, Biroš, Vozár P. Cicman, Lipták, Kobylík (46. Janev), Keresteš (74. Ziemba) Takáč (68.Kirňak), Eliáš. PODBREZOVÁ B: Ihradský Melicher, Horváth, Minčič, Savič Ševčík, Zvara, Radosavljevič (65. Padio), Putera (90. Báboľ) Kostúrik, Giertl (88. Hroš).

JÁN LEŠKO

* * *

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

n Turčianske Teplice - Lipany 2:2 (1:1) - v 80. min prerušené pre neregulárny terén, predtým dvakrát prerušené pre prietrž mračien. Góly: 20. Kravárik, 50. J. Koleno - 16. Š. Jacko, 58. Ľ. Jacko, rozhodoval: Gábor, 300 divákov

n Dolný Kubín - Spišská Nová Ves 0:2 (0:1). Góly: 30. Horváth, 78. Riapoš, rozhodoval: Chmura, 500 divákov.

n Žiar nad Hronom - Čadca 3:0 (2:0). Góly: 31. Karakačanov, 45. a 84. M. Páleník, rozhodoval: Gál, 650 divákov.

n Bánová - Trebišov 1:0 (0:0). Gól: 77. Labuda, rozhodoval: Ježík, 250 divákov.

n L. Mikuláš - Banská Bystrica B 3:0 (2:0). Góly: 32. Olejár (11 m), 37. Ballúch, 90.+ Budvesel, ČK: 77. Šupej (L. Mikuláš) za hrubý faul, rozhodoval: Kakaščík, 300 divákov.

n Stará Ľubovňa - Žilina B 1:0 (1:0). Gól: 22. Dlugoš, rozhodoval: Sedlák, 750 divákov.