Zemplínčania prekvapili v Prievidzi

Sportnet|4. aug 2008 o 00:00

Najväčšia pozornosť sa v 3. kole I. futbalovej ligy upierala na Pasienky, kde tretí Inter hostil vedúci Trenčín. Hostia síce viedli po polčase 1:0,

no po obrátke domáci tromi gólmi otočili skóre vo svoj prospech. Trenčín navyše dohrával bez dvoch vylúčených hráčov. Fanúšikov potešili Michalovčania, ktorí zvíťazili v Prievidzi a taktiež košickí mladíci, ktorí prekvapujúco remizovali na ihrisku druhej Šale. Humenčania nepochodili na Gemeri. Sklamanie je určite i v Lučenci, kde domáci premrhali dvojgólový náskok a v nadstavenom čase prišli o víťazstvo.

Prievidza - Michalovce 0:2 (0:1)

PRIEVIDZA. V 9. min. Furka na dva razy zneškodnil ďalekonosnú strelu Krakovského. Na druhej strane sa po priamom kope Čertíka a strele zblízka vyznamenal Ferenc. Jeho jedinú chybičku mohli Hornonitrania o chvíľu využiť, ale Križánek neprihral presne spoluhráčom, ktorí mali pred sebou prázdnu bránu. V 26. min. Ruskovský cez Oršulu odcentroval, v minisúboji Mihálik - Kozár bol úspešnejší útočník a po jeho teči bolo 0:1. Potom šúľanec Oravca bránu tesne minul a Maruniakovu hlavičku k ľavej žrdi Ferenc bravúrne vyrazil. Po obrátke začali domáci ešte viac ofenzívnejšie, ale v 50. min. po protiútoku sa na hranici šestnástky uvoľnil Ruskovský a technickou loptou k vzdialenejšej žrdi zvýšil. Bola to jediná strela hostí v druhom polčase. Potom Čertíkov priamy kop "lízol" pravú žrď a Kubík bombou trafil iba spoluhráča. Z výdatného dažďa po aute hlavičku Mihálika Ferenc zázračným reflexom vyboxoval. O minútu Šnirc v šanci prekopol a vzápätí po závare domáceho neskórovali ani z pár metrov. V 84. min. Čakajíkov priamy kop Ferenc vyrazil a Kubík zblízka napálil nad.

Góly: 26. Kozár, 50. Ruskovský. ŽK: Križánek - Čertík, R Mihálik. Kubík, Šlosár - Krakovský. Diváci: 1 780. Rozhodoval: Fajčík. FMK: Furka - Šlosár, J. Pekár, R. Mihálik, Mir. Oršula - Čertík (78. Kokanovič), D: Oravec (46. Čakajík), Helbich, Križánek (46 Kubík), Maruniak, Šnirc. MFK ZEMPLÍN: Ferenc - Uhľár, Kovalík, Marec, Krakovský - Ruskovský, Hreško (62. Humeník), Šitov, Viskup - Kozár (72. Šuster), Gašpar (90. Čavojský).

(mt)

* * *

Šaľa - Košice B 0:0

ŠAĽA. Nástup Dusla v prvej štvrťhodine vyústil do strely Laláka a prieniku Vencela, ktorý skončil lobom ponad brankára i bránu. Technicky hrajúci hostia pohrozili v 22. min, ale Andu skúsený Majoroš neprekvapil. V závere polhodiny mohlo ísť Duslo do vedenia: po Vencelovej strele a zákroku Brudňáka zachránil na čiare legionár Rosič. Tesne pred prestávkou v úmornej horúčave rozohrial priamy kop Lancza. Hostia po obrátke zvýšili pohyb, mali častejšie loptu v moci, ale gólovou bola hlavička kapitána Lancza, ktorá tesne minula cieľ. Hostia sa snažili o rýchle kontry, Anda si však s prienikom Jurča, ako aj so strelou Majoroša poradil. Potom prišli veľké šance pohyblivého Šajbidora: najskôr po ideálnej prihrávke Vencela zblízka prestrelil, o minútu jeho delovku Brudňák bravúrne vyrazil na roh. Zverenci trénera Totkoviča, ktorý pôsobil v minulom ročníku aj v Šali, v poslednej polhodine taktickou hrou splnil cieľ bodovať, aj keď skórovať mohli skúsený Šimko na jednej a mladý Tomiš na strane druhej.

ŽK: Lalák - Pačinda. Diváci: 430. Rozhodoval: A. Somoláni. SLOVAN DUSLO: Anda - Mikla, Vojtíšek, Klusa, Harvilko - O Lancz, Tomiš, Lalák, T. Obert - F. Šajbidora (68. Dékány), L. Vencel. MFK B: Brudňák - Mik. Tóth, R. Šimko, Dobias, Mil. Adam - Rosič, Juhar, Adamica, J. Majoroš - Pačinda, P. Jurčo (90. Oros).

(tom)

* * *

R. Sobota - Humenné 2:1 (0:0)

RIMAVSKÁ SOBOTA. Domáci favorit začal svižne a už v 1. min. sa do dobrej pozície predral Živanovič, ale Pillár jeho zámer vystihol. Po štvrťhodine hry sa vyznamenal humenský gólman opäť, keď kryl priamy kop Lazúra. Hra sa postupne vyrovnala, aj keď optickú prevahu mali Gemerčania. Ich snaha nakopávať lopty však stroskotávala na pozorne hrajúcej obrane 1. HFC. V prvom dejstve zaujala ešte 26. min., keď Pillár vyrazil jedovku Živanoviča, pred dobiehajúcich hráčov i priamy kop Sihelského, ktorý humenskú svätyňu minul.

Do druhého dejstva vystriedal Pisára v útoku Čižmár, čo sa ukázalo ako šťastný ťah trénera, pretože už o šesť minút, keď Lazúr vystrelil spoza dvojice Leško - D. Pyrka, brankár loptu iba s námahou vytlačil, ale nový domáci hráč poľahky otvoril skóre. Hostia hneď reagovali. Lišivka uličkou vyzval do brejku L. Hricova, ktorý sa rýchlosťou zbavil obrancu, obišiel aj brankára a bolo vyrovnané. V 58. min. Hancov priamy kop Kuciak kryl a po hodine hry udrelo na druhej strane. Živanovič navážal loptu k šestnástke, vystrelil, pričom lopta brnkla o kopačku Parasku a oblúčikom skončila za chrbtom bezmocného Pillára. V 67. min. bravúrne zakročil po strele Bačíka Kuciak, v 76. min. tohto humenského útočníka Janečka v brejku zápasnícky stiahol, ale videl iba žltú kartu. Červeňať sa začalo až v závere. Najprv šiel pod sprchy domáci Čižmár a o tri minúty aj hosťujúci D. Pyrka. Obaja za fauly po druhom žltom napomínaní. V 88. min. ešte skúšal šťastie L. Hricov, v nadstavenom čase sa domáci bránili a úspešne.

Marián ŠKUBA

Góly: 52. Čižmár, 64. Živanovič - 57. L. Hricov. Žlté karty: Čižmár, B. Mráz, Janečka - D. Pyrka, M. Hricov. Vylúčení: 78. Čižmár - 81. D. Pyrka. Pred 624 divákmi rozhodoval Vlk. MFK: Kuciak - Mujkoš, B. Mráz, Siheľský, Janečka - Lazúr, Rubint, Živanovič, I. Adám - Pisár (46. Čižmár), Gibala (65. Líška). 1. HFC: Pillár - D. Pyrka, Paraska, Hanc, M. Hricov - Leško, T. Opiela, Lišivka, M. Pyrka - Bačík, L. Hricov.

* * *

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

n Inter - Trenčín 3:1 (0:1). Góly: 59. Majtán, 66. a 90.+ P. Sedlák (prvý z 11 m) - 15. Bubenko, ŽK: Majtán, V. Horváth, Burza - Peciar, Kaspřák, Križko, Godál, ČK: 76. Kaspřák za stiahnutie súpera za dres, 89. Godál (obaja Trenčín) po druhej ŽK. Rozhodoval: Havrilla. Divákov: 675.

n Podbrezová - Ružomberok B 0:2 (0:2) - hralo sa v Brezne. Góly: 24. Babic, 45. R. Jendrišek, ŽK: J. Gajdošík - Trpiš, L. Bakoš, Podolský, Furman. Rozhodoval: Smolák. Divákov: 1 270.

n Lučenec - Dunajská Streda B 2:2 (1:0). Góly: 11. Masár, 55. Golian - 70. a 90.+ Belkovics, ŽK: Vido, Kamendy, Gonos - M. Lelkes. Rozhodoval: Šimon. Divákov: 780.

* * *

NAJLEPŠÍ STRELCI

n 3 góly: Majtán (Inter)

n 2 góly: Hodek, P. Sedlák (obaja Inter), Šajbidor (Šaľa), Babic, Jendrišek (obaja Ružomberok B), Belkovics (D. Streda B), Hlohovský, Gergel (obaja Trenčín), M. Gottwald, Gajdošík (obaja Podbrezová)