Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Rezerva rozdávala, Ružbašania prijímali

VÝBORNE ZAČALA LEVOČA I ŠTRBA.V. liga - S-ZPlavnica - Zborov 2:1 (1:0)Od úvodného hvizdu rozhodcu sa stretnutie nieslo jasne v réžii

VÝBORNE ZAČALA LEVOČA I ŠTRBA.

V. liga - S-Z

Plavnica - Zborov 2:1 (1:0)

Od úvodného hvizdu rozhodcu sa stretnutie nieslo jasne v réžii Plavničanov, ktorí si vytvorili ofenzívny tlak a zatlačili súpera na vlastnú polovicu. Už v prvej štvrťhodine sa niekoľkokrát pokúšali po ďalekonosných pokusoch spoza 16-ky dostať do vedenia, no najmä Kupec, Kušnír a Pristaš mali vychýlenú mušku. V 30. minúte po individuálnom prieniku poslal Kušnír spätnú prihrávku na Hricka, ktorého prudká strela sa odrazila od obrancu k Štupákovi, no ten namieril mimo bránu. V ďalších fázach hry mali domáci neustále hru pod kontrolou a tesne pred odchodom do šatní sa im podarilo dostať do vedenia, keď po nevyužitom rohovom kope hostí založil rýchly protiútok Gedra a jeho následnú prihrávku zúžitkoval Kušnír. Po obrátke sa obraz hry podstatne nezmenil a domáci neustále búšili do obranných radov súpera. V 60. minúte mohol poistiť vedenie po prudkej strele Kušnír, no tú hosťujúci gólman vytlačil do žrde. V 70. minúte Plavničania predsa len zaznamenali gólovú poistku, keď po rohovom kope center Kupca zúžitkoval pekne umiestnenou hlavičkou Moščovič. Domáci po tomto momente z časti poľavili, čo v 85. minúte využil súper na skorigovanie výsledku, keď centrovanú loptu jedného z hráčov domáca obrana neodvrátila a Šivel prekonal bezmocného Dulína. V závere sa rozhodli hostia o ofenzívny vabank, čo domáci po rýchlych protiútokoch takmer využili na poistenie víťazstva, no Varga a Ilčišák sa v koncovke nepresadili.

Góly: 45. Kušnír, 70. Moščovič - 85. Šivel. Pred 230 divákmi rozhodoval Onofrej, ŽK: Chovanec, Kušnír - Šivel, Hvišč. PLAVNICA: Dulín - Hricko, Firta, Moščovič, Varga - Chovanec (65. Kaleta), Pristaš, Kupec, P. Štupák (75. Mláka) - Kušnír, Gedra (70. Iľčišák).

(mdc)

Miklušovce - V. Ružbachy 6:1 (2:0)

Po obojstranne opatrnej štvrťhodine sa domáci v 25. minúte dostali do vedenia, keď hrubú chybu v zadných radoch Ružbašanov potrestal Krajňák. Aj napriek inkasovanému gólu v ďalších minútach držali hostia so svojím súperom krok, no tesne pred prestávkou to bol znova on, kto dokázal poistiť svoj náskok po presnom zásahu Gajdoša. Po zmene strán, ako sa ukázalo, hostia kruto zaplatili nováčikovskú daň, keď najprv v 50. minúte inkasovali po zaváhaní v obrane ďalší gól z kopačky Petreňáka. Tento okamih sa ukázal ako zlomový, pretože po hodine hry už hostitelia ovládli hru a vytvorili si rad vyložených gólových príležitostí. V 61. minúte sa hostia zmohli na ojedinelý strelecký pokus Minčíka, ktorý však smeroval iba nad bránu. Z útočnej prevahy dokázali domáci zveľadiť po pekných kombinačných akciách svoje vedenie až v poltuctový rozdiel po presných zásahoch Krajňáka, Hudáka a Kollára. V závere duelu, keď už bolo o jednoznačnom víťazstve hostiteľov rozhodnuté, Ružbašania aspoň skorigovali svoj debakel po samostatnom úniku V. Diňu.

Góly: 25. a 55. Krajňák, 45. Gajdoš, 50. Petreňák, 70. Hudák, 78. Kollár - 88. V. Diňa. Pred 150 divákmi rozhodoval E. Hegeduš, ŽK: L. Pardus (V. Ružbachy). V. RUŽBACHY: Mašlej - L. Pardus, Zima (65. E. Heban), Ščensný, V. Diňa - P. Minčík (71. Horník), M. Diňa, Krull, Vašaš (40. Leščinský) - Zajac, Sakáč.

(mdc)

Uzovce - Levoča 1:4 (1:3)

Nováčik súťaže od úvodu diktoval tempo hry a už v 12. minúte sa dostal do vedenia po pekne umiestnenej strele Dunčka st. Hostí tento gól povzbudil k ešte väčšej aktivite a v 22. minúte pridali druhý presný zásah po individuálnom krídelnom úniku M. Kašpera. Po polhodine hry už viedli Levočania rozdielom triedy po pekne umiestnenej strele k žrdi z vyše 20 metrov z kopačky Dunčka ml. Tesne pred odchodom do kabín domáci dokázali skorigovať stav zápasu, keď po faule v pokutovom území na jedného z ich hráčov nariadenú penaltu Daňko bezpečne premenil. Po zmene strán, hostia, vedomí si svojho náskoku, kontrolovali vývoj zápasu a v 65. minúte sa im podarilo pridať štvrtý gól po krídelnej akcii, na konci ktorej bol M. Kašper. Domáci sa snažili po ojedinelých streleckých pokusoch zdramatizovať zápas, no skvelo chytajúci brankár Lipták svoje mužstvo podržal. V zostávajúcich minútach duelu mohli hostia svoje zaslúžené víťazstvo ešte prikrášliť, no aktívny M. Kašper a Kramarčík svoje vyložené príležitosti nezúžitkovali.

Góly: 22. a 65. M. Kašper, 12. Dunčko st., 30. Dunčko ml. - 40. Daňko (z 11 m). Pred 100 divákmi rozhodoval Brendza. Bez kariet. LEVOČA: Lipták - Janík, Dunčko st., Dunčko ml., Jakubec - Šimo, Miňďaš, Eliáš (78. Dravecký), Brincko - P. Kašper (65. Kramarčík), M. Kašper.

(mdc)

Štrba - Pušovce 3:0 (3:0)

Domáci mali raketový nástup a už po piatich minútach vyhrávali dvojgólovým rozdielom. V 3. minúte sa po centri T. Saba presadil v koncovke prízemnou strelou Hurajt a o dve minúty neskôr po spolupráci Lajčáka s T. Sabom druhý menovaný zvýšil na 2:0. Hostia boli nečakaným vývojom duelu výrazne zaskočení a nezmohli sa na žiadnu vážnejšiu odpoveď. V 35. minúte si dvojica Lajčák - T. Sabo zopakovala peknú akciu, po ktorej bolo 3:0 a prakticky rozhodnuté. Ani po zmene strán sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Hráči Pušoviec boli bezzubí, naopak, domáci boli pri chuti, ale predbiehali sa v zahadzovaní gólových príležitostí. Aktívny bol predovšetkým M. Levocký, ktorý zahrával prakticky všetky štandartné situácie Štrbanov, ale strelecké kopačky si zrejme nechal v kabíne. Celý druhý polčas bol festivalom zahodených tutoviek hostiteľov, ktorí mali jasne navrch a svojho súpera mohli zdolať oveľa vyšším rozdielom.

Góly: 5. a 35. T. Sabo, 3. Hurajt. Pred 150 divákmi rozhodoval Haviarik. Bez kariet. ŠTRBA: Sasák - Otčenáš, M. Levocký, Milan, Ma. Macko - Mi. Macko (68. Pohlod), Hurajt (59. Giblák), Lajčák, Pamula (79. Tvaružek) - T. Sabo, Badzik.

(riso)

Poprad B - Radatice 8:1 (2:0)

Nováčik sa snažil na ihrisku favorita brániť a táto taktika mu vychádzala až do 21. minúty, keď Kobolka po centri od Michlíka otvoril gólový účet stretnutia. Hostia od tohto momentu ponechali Popradčanom viac priestoru. V 35. minúte po centri od Pisarčíka nastrelil Michlík žrď a Dulovič doklepol loptu do siete. V druhom polčase mali domáci jednoznačnú prevahu. Najprv Kubus zvýšil na 3:0, aby potom striedajúci Maník v priebehu necelých 15 minút zavŕšil svoj čistý hetrik. Až potom sa k slovu dostali aj hostia, keď Chovan zaznamenal aspoň čestný úspech svojho mužstva. Ani to však popradskej rezerve nestačilo a do listiny strelcov sa ešte zapísali po druhýkrát v zápase Dulovič i Kubus. Rezignovaní hostia dostali tvrdú príučku a ako nováčik súťaže si pod Vysokými Tatrami vypili kalich horkosti až do dna.

Góly: 55., 60. a 68. Maník, 35. a 78. Dulovič, 50. a 84. Kubus, 21. Kobolka - 75. Chovan. Pred 150 divákmi rozhodoval Olejník, ŽK: Chovan (Radatice). POPRAD B: Daniš - Pisarčík, Petruš, Žemba, Miženko - Sluka, Kobolka (46. Maník), Kšenzakovič, Kubus - Michlík (75. Depta), Dulovič (83. Mačák).

(riso)

Šiba - Sp. Bystré 2:1 (2:0)

Úvodných 20 minút bolo herne kvalitných na oboch stranách. V 5. minúte mali prvú šancu hostia, ale hlavička Pitoňáka letela tesne vedľa domácej brány. Skúšali to aj domáci a v 20. minúte sa im podarilo skórovať, keď po strate lopty hostí na ich polovici ihriska ušli hostitelia do protiútoku a bolo 1:0. Od tohto momentu sa koncepcia hry hostí akoby rozpadla, čoho výsledkom boli ďalšie šance Šibanov. Najprv zachránila hostí žrď, potom brvno, no v 30. minúte už museli vyťahovať "Kubašania" loptu zo svojej siete aj po druhýkrát. Až v závere polčasu sa hostia zmobilizovali, ale kontaktný gól nedali. Po obrátke Podtatranci pridali na dôraze, zvýšili aktivitu a svojou hrou začali spôsobovať svojmu súperovi poriadne ťažkosti. Po hodine hry mohlo byť definitívne rozhodnuté, ale Šibania zahodili pokutový kop, a naopak, v 67. minúte po faule na Pitoňáka sám faulovaný hráč jedenástku premenil - 2:1. Až do konca mali potom hostia platonický tlak, ale vyrovnať sa im už nepodarilo, i keď za predvedený výkon v druhom polčase by si bod zaslúžili.

Góly: 20. M. Počurek, 30. Kozák - 67. Pitoňák (z 11 m). Pred 200 divákmi rozhodoval Cuprák, ŽK: M. Počurek - M. Šimonovič, Šuster. SP. BYSTRÉ: Filo - Poracký, M. Šimonovič, Jurčo, J. Šimonovič - Kubičko, D. Herák (70. "muťo"), Šuster, Rumančík - Pitoňák, Budaj.