Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Skokan kapituloval už v úvodnej minúte

V úvodnom stretnutí jesennej časti futbalisti Štítnika K.T. cestovali na pôdu Buzice a ani v treťom vzájomnom meraní síl neuspeli. Výraznou postavou

domácich bol Palencsár, ktorý sa prezentoval hetrikom. Štítničania v závere dohrávali o desiatich, keď po druhej žltej karte arbiter vylúčil Miloša Galla.

BUZICA. Domáci futbalisti, ktorí vlani v premiérovej sezóne skončili prekvapujúco na treťom mieste aj v zápase úvodného kola jesennej časti siahli po osvedčenej taktike na ktorú hostia zo Štítnika nenašli protizbraň. Na malom úzkom ihrisku sa dlhými nakopávanými loptami bez kombinačnej hry dostávali na dostrel súperovej brány a spoliehali sa na rýchlonohého zakončovateľa Palencsára.

Domáci mali raketový nástup

Gólmana hostí Skokana po prvýkrát prekonal Palencsár už v závere úvodnej minúty, keď získal odrazenú loptu a prízemnou strelou otvoril stav stretnutia. Hostia mali po polhodine hry možnosť na vyrovnanie, keď po priamom kole Mil. Galla tečoval loptu Čižmár. Skúsený gólman domácich Rebej však nebezpečenstvo stačil odvrátiť takmer a loptu kryl na brankovej čiary. O desať minút neskôr hlavou poistil vedenie Lukáč a polčasové skóre gólom do šatne stanovil opäť Palencsár. Po prestávke hostia hru zlepšili a do šance sa dostali Mésznerom. Ten síce spoza šestnástky tvrdo vystrelil, ale Rebej s prehľadom riešil situáciu. Bodku za stretnutím dal Palencsár, ktorý dosiahol po rýchlom brejku hetrik.

Štítničania museli dohrávať o desiatich

V 70. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený Miloš Gallo. "Prvú kartu uvidel v prvom polčase za faul pri súboji o loptu. Pred udelením druhej žltej bol Miloš faulovaný a ostal ležať na zemi. Rozhodca dal najprv pokyn na ošetrenie a neskôr povolil nosítka. Náš hráč však vstal a odišiel po svojich za postrannú čiaru. Za toto mu udelil rozhodca druhú žltú a následne červenú kartu," opísal inkriminovaný moment vedúci mužstva Štítnika K.T. Ilko Minčev.

Štyri chyby, štyri góly

"Súper nás zaskočil už v prvých sekundách, keď skóroval. Ďalšie naše individuálne chyby taktiež trestal gólmi. Som sklamaný a môžem vyzdvihnúť z kádra, ktorý bol k dispozícii iba Čižmára, Maroša Galla a Mésznera, ktorý mal debut. Ostatní výkonom zaostali. Vylúčenie Miloša Galla bolo kruté, veď takéto niečo sa trestá snáď iba v Lige majstrov a nie v regióne," uviedol na margo prvého stretnutia tréner FK Štítnik K.T. Ján Fatľa.

V druhom zápase, ktorý je na programe dnes privíta Štítnik K.T. súpera z Krompách. Začiatok stretnutia je o 18.30 hod. na štadióne v Kunovej Teplici. V domácom mužstve okrem vylúčeného Mil. Galla bude chýbať i Cs. Juhász, ktorý je ešte na dovolenke.

KAROL CSOBÁDI

FAKTY

n Buzica - Štítnik K.T. 4:0 (3:0) G: Palencsár 3, Lukáč, ŽK: Popovič - Konček, Mil. Gallo 2, ČK: Mil. Gallo (Štítnik K.T.), R: Bogdan, D: 154, Štítnik K.T.: Skokan - Barna, Čižmár, Konček, Marchevský, Mar. Gallo, Greško, Fecko, Varga, Mészner, Mil. Gallo, striedali T. Leng, M. Leng, D, Fatľa