Sp. Nová Ves Žiar n/H 3:2 (0:1)

Sportnet|11. aug 2008 o 00:00

SP. NOVÁ VES. V domácej premiére hostili Spišiaci na šmykľavom teréne za upršaného počasia dobre hrajúci Žiar n/H. Domáci mali jednoznačný ciel a to

víťazstvo. V úvode stretnutia sa však nedostávali do šancí a aktívnejší boli hostia, ktorí hrozili z rýchlych protiútokov. V 22. minúte mal šancu hosťujúci Škultéty, no jeho pokus letel mimo brány. Veľkú príležitosť mal domáci Stadnyk v 26. minúte, keď v dobrej pozícii mieril len nad bránu. V závere polčasu zaskočil domácu obranu prízemnou strelou Páleník 0:1.

V druhom polčase sa Novovešťania útočnou hrou snažili otočiť nepriaznivý vývoj stretnutia. V 57. minúte mal šancu Horváth, ale jeho hlavička skončila u brankára hostí. Domáci priaznivci sa predsa dočkali v 63. minúte, z pokutového kopu vyrovnal Gajdoš 1:1. Radosť netrvala dlho a o sedem minút sa hostia opäť dostali do vedenia keď po parádnej prihrávke strelou k žrdi skóroval Oravík. Žiarčania v 75. minúte mohli už vyhrávať dvojgólovým rozdielom po umiestnenej strele Škultétyho Kobr s námahou vyrazil na roh. V 76. minúte po rohovom kope hlavou trafil hosťujúci Tomašovič len do žrde. Ale v 83. minúte bolo opäť vyrovnané zásluhou Stadnyka.

Dráma však pokračovala do poslednej sekundy. V nadstavenom čase domáci zásluhou Horvátha strhli vedenia na svoju stranu. V posledných sekundách zápasu mali hostia veľkú príležitosť, ale vynikajúci domáci brankár Kobr zázračne vyrazil a tak z víťazstva sa mohli radovať Spišiaci.

Góly: 57. Gajdoš, 83. Stadnyk, 90+. Horváth - 44. Páleník, 70. Oravík. ŽK: Stanislav, Horváth - Tomáš, Paulík. Rozhodoval: Leško. Divákov: 700. SPIŠSKÁ NOVÁ VES: Kobr - Petruš, Šimko, Čomič (74. Zajac), Gajdoš, Stanislav, Kandráč (60. Čekovský), Horváth, Riapoš (90. Klembara) - Stadnyk, Sirko. ŽIAR NAD HRONOM: Vreštiak - Dekíš, Tomáš, Tomašovič, Škultéty - Kurbinec, Paulík, Pelegríny (14. Blaho), Oravík - Šlavka, Páleník (70. Karakačanov).

Domov»Sportnet na východe»Sp. Nová Ves Žiar n/H 3:2 (0:1)