Tenisti doplatili na dážď

Sportnet|11. aug 2008 o 00:00

PEKING. Pokračovanie programu úvodného dňa tenisových súťaží na olympijských hrách v Pekingu museli predčasne zrušiť pre nepriazeň počasia. Začiatok

včerajších súbojov na tvrdom povrchu DecoTurf II v areáli Olympic Green Tennis Center odložili pre dážď, prehánky si neskôr vyžiadali niekoľko prestávok a napokon už pred 19.00 h miestneho času (13.00 h SELČ) organizátori pod vplyvom nepriaznivej meteorologickej predpovede definitívne rezignovali. Celkovo sa hralo len 2 hodiny a 12 minút. Z naplánovaných 45 stretnutí (32 vo dvojhre a 13 štvorhier) spoznalo svojho víťaza iba 9. Ďalších 10 zápasov bolo rozohratých, medzi nimi aj duel Slovenky Daniely Hantuchovej, ktorá viedla nad Japonkou Ai Sugijamovou v 1. kole dvojhry sľubne 6:2, 3:0 s jedným brejkom v druhom sete. Postupujúca si zmeria sily s Dánkou Caroline Wozniackou. Dominika Cibulková a Dominik Hrbatý sa včera vôbec nedostali do akcie.