Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Smižanci rozstrieľali súpera, cenné víťazstvo Jakloviec

Rožňava V. Folkmar 3:1 (1:0)Prvý polčas stretnutia bol nemastný neslaný. Domáci sa ujali vedenia po veľmi nešťastnom "vlastencovi", keď Sokolský

Rožňava V. Folkmar 3:1 (1:0)

Prvý polčas stretnutia bol nemastný neslaný. Domáci sa ujali vedenia po veľmi nešťastnom "vlastencovi", keď Sokolský prelogoval brankára. To bol jediný zaujímavý moment prvej časti hry.

Po zmene strán hostia ožili a prvú veľkú príležitosť mal Toth, sám išiel na brankára, bol faulovaný, no rozhodca na prekvapenie pokutový kop nenariadil. Ten istý hráč si to o pár minút vynahradil, keď obišiel všetko čo mu stálo v ceste a nezadržateľne vyrovnal. Folkmarčania otvorili hru vypracovali si viacero šancí, ale boli to opäť domácich, ktorí dávali gól. Aj ten v poradí tretí bol dosť nešťastný. Na šance vyhrali zápas Folkmarčania, na góly však Rožňava.

V. FOLKMAR: Petkáč Lacko, Ďorď, Sokolský Ďorď, Hamrák, Hrobko, Rindoš, Hudák Toth, Kaľavský, striedal: Grega.

I. GREGA

Štítnik - Krompachy 1:0 (1:0)

Diváci v tomto stretnutí videli zápas dvoch rozdielnych polčasov. Hostia bez štyroch hráčov základnej zostavy sa v zamerali viac na obranu. Domáci si vynútili prevahu, ale Krompašanom výborne zahrala obrana na čele s dvojicou Ľ. Ontko Tomašov. Nebezpečné akcie veľmi spoľahlivo riešili, ale dopredu sa Krompašania dostávali len sporadicky. V prvom polčase si domáci vytvorili tri dobré príležitostí na strelenie gólu, v jednom prípade pomohlo hosťom brvno. Zdalo sa, že prvý polčas skončí bez gólov, ale po štandardnej situácii Štítnik skóroval.

Po prestávke hostia zlepšili hru, kombináciu a bojovnosť, čím si vynútili prevahu. Ich najväčšiu šancu nepremenil v 73. minúte Biľ, keď sa ocitol sám pred brankárom, mieril vedľa. V závere hostia hrali vabank a na hrot útoku sa posunul Ľ. Ontko. Vážnejšiu šanci si však Krompašania nevytvorili. KROMPACHY: Vojtek Kuriško, Ľ. Ontko, Tomaškov, ZIolkovský Mišura, I. Košč, Šmida, Glova Biľ, Horváth.

P. HORVÁTH

Žakarovce - Buzica 1:0

Podrobnejšie informácie o stretnutí domáci nenahlásili.

Rudňany - Turňa 3:1

V. LIGA

Lok. Košice B - Jaklovce 1:2 (0:0)

Nálepkovo - Prakovce 0:4 (0:1)

Hrabušice - Spišské Vlachy 1:0 (0:0)

V " kermešskej" atmosfére v Hrabušiciach domáci privítali posilnené družstvo Sp. Vlach. Prvú šancu si vytvorili hostia, center z pravej strany však prešiel cez šestnástku bez zásahu útočníkov. V 15. minúte po rohovom kope pekne hlavičkoval Bajtoš, Ferenčuha

stihol vyraziť umiestnenú hlavičku na roh. V 19. minúte sa v šestnástke šikovne uvoľnil hosťujúci Legát, jeho strela však minula bránku. Najväčšiu šancu domácich mal v 37. minúte Popadič, ktorý sa prebil cez obrancu do pokutového územia ,jeho krížna strela tesne minula bránku. V 42. minúte po rohovom kope Legátovu prudkú hlavičku reflexívne vytlačil Sagula nad bránu.

Ani v druhom polčase nevytvorili domáci výraznejší tlak , viazla ich kombinácia, hostia hrozili rýchlymi kontrami. Najviac vzruchu priniesol záver stretnutia. Zisk troch bodov pre domácich zabezpečili ich najskúsenejší hráči Dičák a Bajtošom. V 79. minúte zahrával priamy voľný kop od rohovej zástavky Dičák. Na jeho presný center si nabehol Bajtoš a nechytateľnou hlavičkou skóroval. V 86. minúte mohol vyrovnať Legát z hranice šestnástky, však prehodil nielen brankára, ale aj bránu. Vo vyrovnanom stretnutí si tak pripísali prvé. víťazstvo v novom ročníku šťastnejší domáci.

HRABUŠICE: Sagula Jakubec, Hanzely, Babík - Bajtoš, Chripko, Oravec, Priehoda, Dičák - Popadič, Melničuk, striedali: Kukura, Toporcer, Tkáč. SP. VLACHY: Ferenčuha - Kollárik, Legát, Gonda

Ševčík, Ďorko, Tomajko, Viboch, Fabini - Gardošík, Pikla.

A. RYCHNAVSKÝ

G. Hôrka - Helcmanovce 2:1 (2:0)

Podrobnejšie informácie o stretnutí Helcmanovčania nenahlásili.

Smižany - Košická Nová Ves 7:1 (4:1)

Do novej sezóny vykročili Smižanci veľmi dobre, hoci to na začiatku zápas tak nevyzeralo. Prvú šancu mali domáci v 10. min., ale obrana hostí loptu odvrátila na roh. V 12. minúte sa ujala vydarená strela hosťujúceho Papaja a bolo 0:1. Z gólu sa však hostia netešili dlho a o osem minút M. Klučár vyrovnal. V 22. minúte mal veľkou šancu J. Klučár. Druhým gólom v stretnutí M. Klučár odštartoval domácu kanonádu 2:1. V 30. minúte pridal tretí gól Vojtko a na polčasových 3:1 stanovil Richnavský.

Druhý polčas už to bola jednoznačná záležitosť Smižian, ktorí svoju prevahu pretavili aj do troch gólov, keď čistým hetrikom sa blysol Klubert. Za predvedený výkon si Smižany vysoké víťazstvo plne zaslúžili. SMIŽANY: Duľa Leštianský, Kapusta, Richnavský J. Klučár, Klubert, Bobko, M. Klučár, Hrušovský Vojtko, R. Hrušovský, striedal: Balanean.