Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Výbuch Svitu doma a Ľubice vonku

Kežmarok - Raslavice 2:1 (2:0)Kežmarčania nastúpili do stretnutia s cieľom pokúsiť sa o reparát po nevydarenom premiérovom stretnutí, čo sa im aj

Kežmarok - Raslavice 2:1 (2:0)

Kežmarčania nastúpili do stretnutia s cieľom pokúsiť sa o reparát po nevydarenom premiérovom stretnutí, čo sa im aj podarilo. Už od úvodu mali hostitelia réžiu hry vo svojich rukách a v 9. minúte sa dostali do vedenia, keď po peknej kolmej akcii vysunul Šavel Bednára, ktorý prekonal bezmocného brankára hostí. Tento gól vlial na kopačky domácich hernú istotu a v nie jednom prípade nepríjemne pohrozili, ale v koncovke sa nepresadili. Za zmienku stoja najmä nevyužité tutovky Precáka, Gromana a Bednarčíka. Až v 39. minúte po navlas rovnakej situácii ako pri prvom góle sa podarilo Kežmarčanom poistiť náskok po presnom zásahu Pavlišina takmer z 8 metrov. Po zmene strán sa hra postupne vyrovnala a hostia v snahe skorigovať výsledok pridali viac na dôraze. V 66. minúte im to prinieslo osoh, keď po diskutabilnom pokutovom kope znížil vedenie súpera Šesták. Po tomto momente hostia vycítili šancu, no hostitelia umnou hrou zo zabezpečenej obrany na rýchle brejky mohli svoj náskok poistiť, čo sa im však nepodarilo. Vo vyložených šanciach sa ocitli hlavne Bednarčík a Bednár, ktorí ale neuspeli. V 79. minúte po rohovom kope Bednára mohol rozvlniť sieť hlavou Kubičko, no hosťujúci brankár jeho pokus vyrazil. Bodku za stretnutím dali hostia v samom závere po tvrdej strele jedného z hráčov, ktorú však pozorný Tokarčík vyrazil.

Góly: 9. Bednár, 39. Pavlišin - 66. Šesták (z 11 m). Pred 300 divákmi rozhodoval Baksay, ŽK: Precák, Pavlišin - Šesták, V. Jusko. KEŽMAROK: Tokarčík - Kubičko, Šavel, Šupala - M. Novák, Precák (90. Vida), Pavlišin, Bednár (75. Gáborčík), Špirko - Groman (85. R. Novák), Bednarčík.

(mdc)

Snina - Ľubica 8:0 (4:0)

Katastrofálny zápas odohrali na "horúcej" pôde v Snine futbalisti Ľubice. Počas celého priebehu stretnutia ťahali za kratší koniec povrazu a svojmu súperovi neboli ani dobrým sparingpartnerom. Domáci mali raketový úvod a už v 3. minúte po vyšachovaní celej hosťujúcej obrany otvorili skóre. To bola voda na ich mlyn a hostia sa nestačili obzerať, kam skôr skočiť. Po polhodine hry sa Sninčanom podarilo zvýšiť ich náskok a o necelé dve minúty viedli po vlastnom góle Labusa už 3:0. Až za tohto stavu sa Podtatranci dostali do prvej a ako sa neskôr ukázalo i poslednej šance v zápase. Labis sa rútil sám na domáceho brankára, ale kontaktný gól nedal. Naopak, v 35. minúte bolo už 4:0 a prakticky po zápase. Ani v druhom polčase sa obraz hry vôbec nezmenil. Domáci boli jasne lepší vo všetkých herných činnostiach a ich súper bol na uterák. Výsledkom toho boli ďalšie štyri presné zásahy a debakel 8:0, ktorý odzrkadľuje veľmi slabý výkon hosťujúceho mužstva, ktoré prepadlo na celej čiare.

Góly: 35. a 80. Pčola, 3. Bednár, 31. M. Lukáč, 33. Labus (vlastný), 46. Čornanič, 51. Popovič, 89. Hišem. Pred 500 divákmi rozhodoval Bajo, ŽK: Brečka - Labus. ĽUBICA: Dziak - J. Sova, Vojtánek, M. Sova (72. Lach), Kurta (15. K. Zavacký) - L. Kaprál, Krempaský, Kalafut, Labus - Labis (51. V. Zavacký), M. Kaprál.

(riso)

Svit - Stakčín 1:5 (1:2)

Domáci nováčik po vysokom víťazstve v úvodnom kole tentoraz zlyhal na celej čiare a pred svojimi fanúšikmi utrpel vysokú prehru. V úvode síce Svit zatlačil svojho súpera na jeho polovicu ihriska, ale ten prehustil obranné pásmo a domáci sa do gólovej šance nedostali. Podtatranci sa snažili o kombinačnú hru, ktorá im však vôbec nevychádzala. Kazili jednoduché prihrávky a po chybe v obrane po štvrťhodine hry prvýkrát inkasovali. V 16. minúte sa do tutovky dostal jeden z hráčov hostí a hoci Marušák dobre zakročil, po nezavinenej ruke Turcsanyiho v šestnástke odpískal hlavný rozhodca prísny pokutový kop, ktorý Stakčín bezpečne premenil. Svit sa nevzdával a v 42. minúte sa mu podarilo vyrovnať. Naďalej však hral nekoncentrovane a tak už o minútu znova prehrával. Po obrátke hostia opäť trestali naivné chyby svojho súpera a keď pridali tretiu gólovú poistku, bolo prakticky po zápase. Domáci boli na uterák, po hodoch prišlo bolenie brucha a ostáva veriť, že táto tvrdá príučka padne mužstvu vhod.

Góly: 42. Turcsanyi - 16. Chudina (z 11 m), 43. Chalčák, 57. Grundza, 67. Telvák, 78. Kubalík. Pred 300 divákmi rozhodoval Hegedüš, ŽK: Marušák, Jarkuliš - Zupka. SVIT: Marušák - Vitko, Polakovič, Jarkuliš, Turcsanyi (76. Medvec) - Krišanda (60. Tropp), Jambor, Budzák, Pekarčík - Hudač (70. Jina), Fridman.