Gemerská Hôrka začala druhú sezónu víťazne

Sportnet|14. aug 2008 o 00:00

Piatoligisti z Gemerskej Hôrky i napriek oklieštenej zostave v úvodnom domácom vystúpení jednogólové vedenie poistili ešte do polčasu. Hostia

dokázali znížiť na kontaktný gól, ale na viac sa už nezmohli. Po stretnutí si za urážku rozhodkyne vyslúžil červenú kartu hosťujúci Ferenc.

GEMERSKÁ HÔRKA. Polčas sa niesol v réžii domáceho mužstva a hostia podnikali iba ojedinelé protiútoky. Po štvrťhodine sa uvoľnil Klinko a po jeho ďalekonosnej strele si fanúšikovia po prvýkrát mohli vychutnať príchuť gólu. Po polhodine hry mohol vedenie poistiť Šaliga, ale vyrazenú loptu brankárom po strele Barcziho poslal na bočnú tyč.

Kuriózna poistka

V závere polčasu sa domácim podarilo streliť kuriózny gól do šatne, a tak tesné vedenie poistiť. Po centri Šaligu tvrdo vystrelil z diaľky Kövesdi a po teči jedného z brániacich hráčov hostí lopta prelobovala gólmana a skončila v sieti. Po prestávke sa hra vyrovnala a hostia využili zaváhanie v domácej obrane. Š. Zmij znížil na kontakný gól za asistencie Betíkovho teču. Ďalšie domáce príležitosti nedokázal dotiahnuť do gólového efektu Šaliga, ktorý z päťky bránu minul, po strele Gočaltovského gólman hostí zachraňoval nohou a po Kövesdiho zakončení loptu smerujúcu do prázdnej brány zastavila mláka vody.

Víťazstvo je motiváciou

"Na stretnutie sme nastupovali v citeľnom oslabení, pretože nám chýbali traja hráči zo základu. Deméň a Dostál sú v treste a Ištók sa ešte rekreuje na dovolenke. Taktiež chýbal Florian Kovács. Podobne ako v minulosti sa hráči po dvoch strelených góloch akosi uspokojili, chybili, a to sa vypomstilo. Ešte šťastie, že hostia si ďalšiu vážnejšiu príležitosť na skórovanie nevypracovali. Naopak, našou slabinou ostáva i naďalej nepremieňanie šancí a často nepresné zakončenie. Víťazstvo je však zaslúžené a je motiváciou do ďalších stretnutí," uviedol na margo zápasu tajomník FK Gemerská Hôrka Tibor Balázs.

* * *

FAKTY

n Gemerská Hôrka - Helcmanovce 2:1 (2:0) G: Klinko, Kövesdi - Š. Zmij, ŽK: Kövesdi - Ľ. Zmij, Marcinko, ČK: Ferenc (Helcmanovce), R: Jeleneková, D: 180, Gemerská Hôrka: Szobonya - Izák, Klinko, Betík, Š. Tóth, Bodnár, Šaliga, V. Kovács, Gočaltovský, Barczi, Kövesdi