Korzár logo Korzár
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Finálové výsledky

ATLETIKA MUŽI: 20 km chôdza: 1. Valerij Borčin (Rus.) 1:19:01, 2. Jefferson Perez (Ekv.) 1:19:15, 3. Jared Talent (Aus.) 1:19:42, 4. Wang Hao

ATLETIKA

MUŽI: 20 km chôdza: 1. Valerij Borčin (Rus.) 1:19:01, 2. Jefferson Perez (Ekv.) 1:19:15, 3. Jared Talent (Aus.) 1:19:42, 4. Wang Hao (Čína) 1:19:47, 5. Ivano Brugnetti (Tal.) 1:19:51, 6. Luke Adams (Aus.) 1:19:57, ... 26. Matej Tóth (SR) 1:23:17.

100 m: 1. Usain Bolt (Jam.) 9,69 - svetový rekord, 2. Richard Thompson (Trinidad) 9,89, 3. Walter Dix (USA) 9,91, 4. Churandy Martina (Holandské Antily) 9,93, 5. Asafa Powell (Jam.) 9,95, 6. Michael Frater (Jam.) 9,97.

ŽENY: Sedemboj: 1. Natalia Dobrynská (Ukr.) 6733 - svetový výkon roka (13,44 - 180 - 17,29 - 24,39 - 663 - 48,60 - 2:17,72), 2. Ľudmila Blonská (Ukr.) 6700 (13,31 - 186 - 14,29 - 24,14 - 648 - 47,60 - 2:09,44), 3. Hyleas Fountainová (USA) 6619 (12,78 - 189 - 13,36 - 23,21 - 638 - 41,93 - 2:15,45), 4. Tatiana Černovová (Rus.) 6591, 5. Kelly Sothertonová (V. Brit.) 6517, 6. Jessica Zelinková (Kan.) 6490.

Guľa: 1. Valerie Viliová (N. Zél.) 20,56 - rekord Oceánie, 2. Natalia Michnevičová (Biel.) 20,28, 3. Nadežda Ostapčuková (Biel.) 19,86, 4. Misleydis Gonzalezová (Kuba) 19,50, 5. Gong Li-jiao (Čína) 19,20, 6. Anna Omarovová (Rus.) 19,08.

BEDMINTON

ŽENY: Dvojhra - Finále: Žang Ning (Čína) - Sie Sing-fang (Čína) 2:1 (12, -10, 18). O 3. miesto: Maria Kristin Yuliantiová (Indon.) - Lan Lu (Čína) 2:1 (-11, 13, 15).

MUŽI: Štvorhra - Finále: Markis Kido, Hendra Setiawan (Indon.) - Cai Jun, Fu Hai-feng (Čína) 2:1 (-12, 11, 16). O 3. miesto: Lee Jae-jin, Hwang Ji-man (Kór. rep.) - Lars Paaske, Jonas Rasmussen (Dán.) 2:1 (-13, 18, 17).

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA

MUŽI: Stíhacie preteky jednotlivcov: 1. Bradley Wiggins (V. Brit.), 2. Hayden Roulston (N. Zél.), 3. Steven Burke (V. Brit.), 4. Alexej Markov (Rus.), 5. Volodymyr Ďuďa (Ukr.), 6. Antonio Tauler (Šp.).

Keirin: 1. Chris Hoy (V. Brit.), 2. Ross Edgar (V. Brit.), 3. Kijofumi Nagai (Jap.), 4. Shane Kelly (Aus.), 5. Carsten Bergemann (Nem.), 6. Arnaud Tournant (Fr.).

Bodovacie preteky jednotlivcov: 1. Joan Llaneras (Šp.) 20 b., 2. Roger Kluge (Nem.) 18, 3. Chris Newton (V. Brit.) 16, 4. Cameron Meyer (Austr.) 16 (-1 kolo), 5. Vasilij Kirijenko (Biel.) 14 (-1 kolo), 6. Daniel Kreutzfeldt (Dán.) 9 (-1 kolo).

PLÁVANIE

MUŽI: 100 m motýlik: 1. Michael Phelps (USA) 50,58 - olympijský rekord, 2. Milorad Čavič (Srb.) 50,59, 3. Andrew Lauterstein (Aus.) 51,12, 4. Ian Crocker (Aus.) 51,13, 5. Jason Dunford (Keňa) 51,47, 6. Takuro Fudžii (Jap.) 51,50.

50 m v. sp.: 1. Cesar Cielo Filho (Braz.) 21,30 - olympijský rekord, 2. Amaury Leveaux (Fr.) 21,45, 3. Alain Bernard (Fr.) 21,49, 4. Ashley Callus (Aus.) 21,62, 5. Ben Wildman-Tobriner (USA) 21,64, 6. Eamon Sullivan (Aus.) 21,65.

ŽENY: 200 m znak: 1. Kirsty Coventryová (Zimb.) 2:05,24 - svetový rekord, 2. Margaret Hoelzerová (USA) 2:06,23, 3. Reiko Nakamurová (Jap.) 2:07,88, 4. Elisabeth Beiselová (USA) 2:08,23, 5. Elizabeth Simmondsová (V. Brit.) 2:08,51.

800 m v. sp.: 1. Rebecca Adlingtonová (V. Brit.) 8:14,10 - svetový rekord, 2. Alessia Filippiová (Tal.) 8:20,23, 3. Lotte Friisová (Dán.) 8:23,03, 4. Camelia Alina Potecová (Rum.) 8:23,11, 5. Li Suan-su (Čína) 8:26,34, 6. Kylie Palmerová (Aus.) 8:26,34.

STREĽBA

MUŽI: Rýchlopaľná pištoľ 2x30: 1. Oleksandr Petriv (Ukr.) 780,2 bodu (580+200,2), 2. Ralf Schumann (Nem.) 779,5 (579+200,5), 3. Christian Reitz (Nem.) 779,3 (579+200,3), 4. Leonid Jekimov (Rus.) 778,2 (581+197,2), 5. Keith Sanderson (USA) 776,6 (583+193,6), 6. Roman Bondaruk (Ukr.) 774,7 (580+194,7).

Skeet: 1. Vincent Hancock (USA) 145 bodov (121+24) - k. o. rozstrel 4, 2. Tore Brovold (Nór.) 145 (120+25) - k. o. rozstrel 3, 3. Anthony Terras (Fr.) 144 (120+24) - k. o. rozstrel 3, 4. Antonis Nikolaidis (Cyp.) 144 (120+24) - k. o. rozstrel 2, 5. Georgios Achilleos (Cyp.) 143 (119+24), 6. Qu Ri-dong (Čína) 142 (118+24).

ŠERM

ŽENY: Fleuret - družstvá: 1. Rusko (Lamonovová, Nikičinová, Bojková), 2. USA (Thompsonová, Crossová, Smartová), 3. Taliansko (Granbassiová, Vezzaliová, Trilliniová), 4. Maďarsko, 5. Nemecko, 6. Čína, 7. Poľsko, 8. Egypt.

TENIS

MUŽI: Štvorhra - Finále: Roger Federer, Stanislas Wawrinka (4-Švaj.) - Simon Aspelin, Thomas Johansson (Švéd.) 6:3, 6:4, 6:7 (4), 6:3. O 3. miesto: Bob Bryan, Mike Bryan (1-USA) - Arnaud Clément, Michael Llodra (Fr.) 3:6, 6:3, 6:4

VESLOVANIE

MUŽI: Skif: 1. Olaf Tufte (Nór.) 6:59,83, 2. Ondřej Synek (ČR) 7:00,63, 3. Mahe Drysdale (N. Zél.) 7:01,56, 4. Tim Maeyens (Belg.) 7:03,40, 5. Alan Campbell (V. Brit.) 7:04,47, 6. Lassi Karonen (Švéd.) 7:07,64.

Dvojveslica bez kormidelníka: 1. Drew Ginn, Duncan Free (Aus.) 6:37,44 min, 2. David Calder, Scott Frandsen (Kan.) 6:39,55, 3. Nathan Twaddle, George Bridgewater (N. Zél.) 6:44,19, 4. Tom Lehmann, Felix Drahotta (Nem.) 6:47,40, 5. Shaun Keeling, Ramon di Clemente (JAR) 6:57,83, 6. Tyler Winklevoss, Cameron Winklevoss (USA) 7:05,58.

Dvojskif: 1. David Crawshay, Scott Brennan (Aus.) 6:27,77 min, 2. Tonu Endrekson, Jüri Jaanson (Est.) 6:29,05, 3. Matthew Wells, Stephen Rowbotham (V. Brit.) 6:29,10, 4. Rob Waddell, Nathan Cohen (N. Zél.) 6:30,79, 5. Jean-Baptiste Macquet, Adrien Hardy (Fr.) 6:33,36, 6. Luka Špik, Iztok Čop (Slovin.) 6:33,96.

Štvorka bez kormidelníka: 1. Veľká Británia (Tom James, Steve Williams, Peter Reed, Andrew, Triggs Hodge) 6:06,575 min, 2. Austrália (Matt Ryan, James Marburg, Cameron McKenzie-McHarg, Francis Hegerty) 6:07,85, 3. Francúzsko (Julien Despres, Benjamin Rondeau, Germain Chardin, Mortelette) 6:09,31, 4. Slovinsko 6:11,62, 5. Česko 6:16,56, 6. Nemecko 6:19,63.

ŽENY: Skif: 1. Rumjana Nejkovová (Bul.) 7:22,34, 2. Michelle Guerettová (USA) 7:22,78, 3. Jekaterina Karstenová (Biel.) 7:23,98, 4. Žang Siu-jun (Čína) 7:25,48, 5. Miroslava Knapková (ČR) 7:35,52, 6. Julia Michalská (Poľ.) 7:53,62.

Dvojveslica bez kormidelníka: 1. Georgeta Andrunacheová, Viorica Susanová (Rum.) 7:20,60 min, 2. Wu Jou, Gao Ju-lan (Čína) 7:22,28, 3. Julija Bičiková, Natallia Helachová (Biel.) 7:22,91 min, 4. Lenka Wechová, Maren Derlienová (Nem.) 7:25,73, 5. Juliette Haighová, Nicola Colesová (N. Zél.) 7:28,80, 6. Louisa Reevová, Olivia Whitlamová (V. Brit.) 7:33,61.

Dvojskif: 1. Georgina Eversová-Swindellová, Caroline Eversová-Swindellová (N. Zél.) 7:07,32 min, 2. Annekatrin Thieleová, Christiane Huthová (Nem.) 7:07,33, 3. Elise Lavericková, Anna Bebingtonová (V. Brit.) 7:07,55, 4. Li Qin, Tian Liang (Čína) 7:15,85, 5. Megan Kalmoeová, Ellen Tomeková (USA) 7:17,53, 6. Miroslava Knapková, Gabriela Vařeková (ČR) 7:25,09.

VZPIERANIE

ŽENY: Nad 75 kg: 1. Jang Mi-ran (Kór. rep.) 326 - svetový rekord (140/svet. rek.+186/svet. rek,), 2. Oľga Korobkovová (Ukr.) 277 (124+153), 3. Maria Grabovecká (Kaz.) 270 (120+150), 4. Ele Opelogeová (Samoa) 269, 5. Mariam Usmanová (Nig.) 265, 6. Cheryl Haworthová (USA) 259.

ZÁPASENIE

ŽENY: Do 48 kg: 1. Carol Huynhová (Kan.), 2. Čiharu Ičová (Jap.), 3. Maria Stadniková (Azerb.) a Irini Merleniová (Ukr.), 5. Tatiana Bakaťuková (Kaz.) a Clarissa Chunová (USA).

Do 55 kg: 1. Saori Jošidová (Jap.), 2. Su Li (Čína), 3. Tonya Verbeeková (Kan.) a Jackeline Renteriová (Kol.), 5. Ida-Theres Nerellová (Švéd.) a Ana Pavalová (Rum.).

NEDEĽA

ATLETIKA

ŽENY: Maratón: 1. Constantina Tomescová (Rum.) 2:26:44 h, 2. Catherine Nderebová (Keňa) 2:27:06, 3. Žou Čun-siu 2:27:07, 4. Žu Siao-lin (obe Čína) 2:27:16, 5. Martha Komuová (Keňa) 2:27:23, 6. Mara Yamauchiová (V. Brit.) 2:27:29.

3000 m prek.: 1. Gulnara Samitovová-Galkinová (Rus.) 8:58,81 - svetový rekord, 2. Eunice Jepkorirová (Keňa) 9:07,41 - africký rekord, 3. Jekaterina Volkovová (Rus.) 9:07,64, 4. Tatiana Petrovová (Rus.) 9:12,33, 5. Cristina Casandrová (Rum.) 9:16,85, 6. Ruth Bosiboriová-Nyangauová (Keňa) 9:17,35.

100 m: 1. Shelly-Ann Fraserová (Jam.) 10,78, 2. Sherone Simpsonová (Jam.) a Kerron Stewartová (Jam.) obe 10,98, 4. Lauryn Williamsová (USA) 11,03, 5. Muna Leeová (USA) 11,07, 6. Jeanette Kwakyeová (V. Brit.) 11,14.

Trojskok: 1. Francoise Mbangová-Etoneová (Kamerun) 15,39 - olympijský rekord, africký rekord a svetový výkon roka, 2. Tatiana Lebedevová (Rus.) 15,32, 3. Hrysopiyi Devetziová (Gréc.) 15,23, 4. Oľga Rypakovová (Kazach.) 15,11 - ázijský rekord, 5. Yargelis Savigneová (Kuba) 15,05, 6. Marija Šestaková (Slovin.) 15,03, 7. Viktoria Gurovová (Rus.) 14,77, 8. Anna Pjatychová (Kuba) 14,73.

MUŽI: Kladivo: 1. Primož Kozmus (Slovin.) 82,02, 2. Vadim Deviatovskij (Biel.) 81,61, 3. Ivan Tichon (Biel.) 81,51, 4. Krisztián Pars (Maď.) 80,96, 5. Kodži Murofuši (Jap.) 80,71, 6. Olli-Pekka Karjalainen (Fín.) 79,59, 7. Szymon Ziolkowski (Poľ.) 79,22, 8. Libor Charfreitag (SR) 78,65.

10 000 m: 1. Kenenisa Bekele (Et.) 27:01,17 - olympijský rekord, 2. Sileši Sihine (Et.) 27:02,77, 3. Micah Kogo (Keňa) 27:04,11, 4. Moses Masai (Keňa) 27:04,11, 5. Zersenay Tadesse (Eritrea) 27:05,11, 6. Haile Gebrselassie (Et.) 27:06,68.

BEDMINTON

Miešaná štvorhra: Finále: Lee Hjo-jung, Lee Jong-dae (Kór. rep.) - Liliyana Natsirová, Nova Widianto (Indon.) 2:0 (11, 17). O 3. miesto: Ju Jang, He Han-bin (Čína) - Vita Marissová, Flandy Limpele (Indon.) 2:1 (-19, 17, 21).

Konečné poradie: 1. Lee Hjo-jung, Lee Jong-dae (Kór. rep.), 2. Liliyana Natsirová, Nova Widianto (Indon.), 3. Ju Jang, He Han-bin (Čína), 4. Vita Marissová, Flandy Limpele (Indon.), 5. - 8. Nadiezda Kostiuczyková, Robert Mateusiak (Poľ.), Saralee Thoungthongkamová, Sudket Prapakamol (Thaj.), Gail Emmsová, Nathan Robertson (V. Brit.), Kamilla Rytterová-Juhlová, Thomas Laybourn (Dán.).

MUŽI: Dvojhra - finále: Lin Dan (Čína) - Lee Čong Wei (Malajzia) 2:0 (12, 8). O 3. miesto: Čen Jin (Čína) - Lee Hjun-il (Kór. rep.) 2:1 (16, -12, 14)

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA

ŽENY: Stíhacie preteky jednotlivkýň na 3000 m: 1. Rebecca Romerová, 2. Wendy Houvenaghelová (obe V. Brit.), 3. Lesia Kalitovská (Ukr.), 4. Alison Shanksová (N. Zél.) 3:34,156, 5. Sarah Hammerová (USA), 6. Vilija Sereikaiteová (Litva).

JACHTING

ŽENY: Trieda Yngling: 1. Veľká Británia (Sarah Aytonová, Sarah Webbová, Pippa Wilsonová) 31 b., 2. Holandsko (Mandy Mulderová, Annemieke Besová, Merel Witteveenová) 46, 3. Grécko (Sofia Bekatorouová, Sofia Papadopoulouová, Virginia Kravariotiová) 64, 4. Nemecko 69, 5. Austrália 69, 6. Rusko 73.

OPEN (spoločne muži aj ženy) Trieda Finn: 1. Ben Ainslie (V. Brit.) 23, 2. Zach Railey (USA) 45, 3. Guillaume Florent (Fr.) 58, 4. Daniel Birgmark (Švéd.) 58, 5. Christopher Cook (Kan.) 67, 6. Jonas Hoegh-Christensen (Dán.) 70.

PLÁVANIE

ŽENY: 50 m v. sp.: 1. Britta Steffenová (Nem.) 24,06 - olympijský rekord, 2. Dara Torresová (USA) 24,07 - americký rekord, 3. Cate Campbellová (Aus.) 24,17, 4. Lisbeth Trickettová (Aus.) 24,25, 5. Marleen Veldhuisová (Hol.) 24,26, 6. Kara Lynn Joyceová (USA) 24,63.

4x100 m pol. pret: 1. Austrália (Emily Seebohmová, Leisel Jonesová, Jessicah Schipperová, Lisbeth Trickettová) 3:52,69 - svetový rekord, 2. USA (Natalia Coughlinová, Rebecca Soniová, Christine Magnusonová, Dara Torresová) 3:53,30 , 3. Čína (Žao Jing, Sun Je, Žou Ja-fei, Pang Jia-jing) 3:56,11 - ázijský rekord, 4. Veľká Británia 3:57,50 - európsky rekord, 5. Rusko 3:57,84, 6. Japonsko 3:59,54.

MUŽI: 1500 m v. sp.: 1. Oussama Mellouli (Tun.) 14:40,84 - africký rekord, 2. Grant Hackett (Aus.) 14:41,53, 3. Ryan Cochrane (Kan.) 14:42,69, 4. Jurij Priľukov (Rus.) 14:43,21, 5. Larsen Jensen (USA) 14:48,16, 6. David Davies (V. Brit.) 14:52,11.

4x100 m pol. pret.: 1. USA (Aaron Peirsol, Brendan Hansen, Michael Phelps, Jason Lezak) 3:29,34 - svetový rekord, 2. Austrália (Hayden Stoeckel, Brenton Rickard, Andrew Lauterstein, Eamon Sullivan) 3:30,04 - oceánsky rekord, 3. Japonsko (Juniči Mijašita, Kosuke Kitadžima, Takuro Fudžii, Hisajoši Sato) 3:31,18 - ázijský rekord.

SKOKY DO VODY

ŽENY:Skoky z 3 m dosky: 1. Guo Jing-jing (Čína) 415,35, 2. Julia Pachalinová (Rus.) 398,60, 3. Wu Min-sia (Čína) 389,85, 4. Blythe Hartleyová (Kan.) 374,60, 5. Tania Cagnottová (Tal.) 349,20, 6. Anna Lindbergová (Švéd.) 342,15.

STOLNÝ TENIS

ŽENY: Súťaž družstiev: finále: Čína - Singapur 3:0, Wang Nan - Feng Tian-wei 3:1 (-9, 3, 8, 6), Žang Jin-ing - Li Jia Wei 3:1 (-9, 3, 4, 7), Guo Jue, Žang Jin-ing - Wang Jue Gu, Li Jia Wei 3:0 (8, 5, 6). Zápas o 3. miesto: Kórejská republika - Japonsko 3:0, Kim Kjung Ah - Sajaka Hiranová 3:1 (9, 4, -7, 10), Dang Je Seo - Ai Fukuharová 3:1 (4, 11, -7, 3), Park Mi Joung, Kim Kjung Ah - Haruna Fukuoková, Sajaka Hiranová 3:0 (6, 8, 11).

STREĽBA

MUŽI: Ľubovoľná malokalibrovka 3x40: 1. Qiu Jian (Čína) 1272,5 bodu (1173+99,5), 2. Jurij Suchorukov (Ukr.) 1272,4 (1174+98,4), 3. Rajmond Debevec (Slovin.) 1271,7 (1176+95,7), 4. Matthew Emmons (USA) 1270,3

(1175+95,3), 5. Thomas Farnik 1268,9 (1171+97,9), 6. Mario Knögler (obaja Rak.) 1268,4 (1170+98,4) ... 37. Jozef Gönci (SR) 1154.

ŠERM

MUŽI: Šabľa - družstvá: 1. Francúzsko (Sanson, N. Lopez, Pillet), 2. USA (Rogers, Morehouse, Smart), 3. Taliansko (Occhiuzzi, Montano, Tarantino), 4. Rusko, 5. Bielorusko, 6. Čína.

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA

MUŽI: Prostné: 1. Žou Kai (Čína) 16,050 bodu, 2. Gervasio Deferr (Šp.) 15,775, 3. Anton Golocuckov (Rus.) 15,725, 4. Fabian Hambüchen (Nem.) 15,650, 5. Kohei Učimura (Jap.) 15,575, 6. Diego Hypolito (Braz.) 15,200.

Kôň s držadlami: 1. Siao Qin (Čína) 15,875 bodu, 2. Filip Ude (Chorv.) 15,725, 3. Louis Smith (V. Brit.) 15,725, 4. Jang Wei (Čína) 15,450, 5. Hirojuki Tomita (Jap.) 15,375, 6. Kim Ji-hoon (Kór. rep.) 15,175.

ŽENY: Preskok: 1. Hong Un-jong (KĽDR) 15,650 bodu, 2. Oksana Čusovitinová (Nem.) 15,575, 3. Čeng Fei (Čína) 15,562, 4. Alicia Sacramoneová (USA) 15,537, 5. Ariella Käslinová (Švaj.) 15,050, 6. Carlotta Giovanniniová (Tal.) 14,550.

Prostné: 1. Sandra Izbasová (Rum.) 15,650 bodu, 2. Shawn Johnsonová (USA) 15,500, 3. Anastasia Liukinová (USA) 15,425, 4. Jiang Ju-juan (Čína) 15,350, 5. Jekaterina Kramarenková (Rus.) 15,025, 6. Daiane Santosová (Braz.) 14,975.

TENIS

MUŽI: Dvojhra: Finále: Rafael Nadal (2-Šp.) - Fernando González (12-Čile) 6:3, 7:6 (2), 6:3. O 3. miesto: Novak Djokovič (3-Srb.) - James Blake (8-USA) 6:3, 7:6.

ŽENY: Dvojhra: Finále: Jelena Dementievová (5-Rus.) - Dinara Safinová (6-Rus.) 3:6, 7:5, 6:3. O 3. miesto: Vera Zvonarevová (9-Rus.) - Na Li (Čína) 6:0, 7:5.

Štvorhra: Finále: Serena Williamsová, Venus Williamsová (2-USA) - Anabel Medinová-Garriguesová, Virginia Ruanová-Pascualová (4-Šp.) 6:2, 6:0. O 3. miesto: Zi Jan, Jie Ženg (8-Čína) - Aľona Bondarenková, Kateryna Bondarenková (6-Ukr.) 6:2, 6:2.

VESLOVANIE

MUŽI: Dvojskif ľahkých váh - A-finále: 1. Zac Purchase, Mark Hunter (V. Brit.) 6:10,99 min, 2. Dimitrios Mougios, Vasileios Polymeros (Gréc.) 6:11,72, 3. Mads Reinholdt Rasmussen, Rasmus Nicholai Quist Hansen (Dán.) 6:12,45, 4. Marcello Miani, Elia Luini (Tal.) 6:16,15, 5. Žang Guo-lin, Sun Jie (Čína) 6:16,69, 6. Eyder Batista, Yunior Perez (Kuba) 6:19,96

Štvorveslica bez kormidelníka ľahkých váh - A-finále: 1. Dánsko (Thomas Ebert, Morten Jörgensen, Mads Christian Kruse Andersen, Eskild Balschnidt Abbesen) 5:47,76 min, 2. Poľsko (Lukasz Pawlowski, Bartlomiej Pawelczak, Milosz Bernatajtys, Pawel Randa) 5:49,39, 3. Kanada (Iain Brambell, Jon Beare, Mike Lewis, Liam Parsons) 5:50,09, 4. Francúzsko 5:51,22, 5. Veľká Británia 5:52,12, 6. Holandsko 5:54,06

Párová štvorveslica - A-finále: 1. Poľsko (Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michal Jelinski, Dama Korol) 5:41,33 min, 2. Taliansko (Luca Agamennoni, Simone Venier, Rossano Galtarossa, Simone Raineri) 5:43,57, 3. Francúzsko (Jonathan Coeffic, Jean-Pierre Peltier, Julien Bahain, Cedric Berrest) 5:44,34, 4. Austrália 5:44,68, 5. USA 5:47,64, 6. Nemecko 5:50,96

Osemveslica s kormidelníkom - A-finále: 1. Kanada (Kevin Light, Ben Rutledge, Andrew Byrnes, Jake Wetzel, Malcolm Howard, Dominic Seiterle, Adam Kreek, Kyle Hamilton, korm. Brian Price) 5:23,89 min, 2. Veľká Británia (Alex Partridge, Tom Stallard, Tom Lucy, Richard Egington, Josh West, Alastair Heathcote, Matt Langridge, Colin Smith, korm. Acer Nethercott) 5:25,11, 3. USA (Beau Hoopman, Matt Schnobrich, Micah Boyd, Wyatt Allen, Daniel Walsh, Steven Coppola, Josh Inman, Bryan Volpenheim, korm. Marcus McElhenney) 5:25,34, 4. Holandsko 5:29,26, 5. Poľsko 5:31,42, 6. Austrália 5:35,10.

ŽENY: Dvojskif ľahkých váh - A-finále: 1. Kirsten van der Kolková, Marit van Eupenová (Hol.) 6:54,74 min, 2. Sanna Stenová, Minna Nieminenová (Fín.) 6:56,03, 3. Melanie Koková, Tracy Cameronová (Kan.) 6:56,68, 4. Berit Annika Carowová, Marie-Louise Drägerová (Nem.) 6:56,72, 5. Su Dong-siang, Ju Hua (Čína) 7:01,90, 6. Chrysi Biskitziová, Alexandra Tsiavouová (Gréc.) 7:04,61.

Párová štvorveslica - A-finále: 1. Čína (Tang Bin, Jin Zi-wei, Si Ai-hua, Žang Jang-jang) 6:16,06 min, 2. Veľká Británia (Annie Vernonová, Debbie Floodová, Frances Houghtonová, Katherine Graingerová) 6:17,37, 3. Nemecko (Britta Oppeltová, Manuela Lutzeová, Kathrin Boronová, Stephanie Schillerová) 6:19,56, 4. Ukrajina 6:20,02, 5. USA 6:25,86, 6. Austrália 6:30,05

Osemveslica s kormidelníkom - A-finále: 1. USA (Erin Cafarová, Lindsay Shoopová, Anna Goodaleová, Elle Loganová, Anne Cumminsová, Susan Franciová, Caroline Lindová, Caryn Daviesová, korm. Mary Whipplová) 6:05,34 min, 2. Holandsko (Femke Dekkerová, Marlies Smuldersová, Nienke Kingmová, Roline Repelaerová van Drielová, Annemarieke van Rumptová, Helen Tangerová, Sarah Siegelaarová, Annemiek de Haanová, korm. Ester Workelová) 6:07,22, 3. Rumunsko (Constanta Burcicová, Viorica Susanová, Rodica Maria Serbanová, Eniko Barabasová, Simona Dumitrita Musatová, Ioana Cristina Papucová, Georgeta Andrunacheová, Doina Ignatová, korm. Elena Georgescová) 6:07,25.

VZPIERANIE

MUŽI: Do 94 kg: 1. Iľja Ilin (Kazach.) 406 (180+226), 2. Szymon Kolecki (Poľ.) 403 (179+224), 3. Chadžimurat Akajev (Rus.) 402 (185+217), 4. Arsen Kasabiev (Gruz.) 399, 5. Nizami Pašajev (Azerb.) 396, 6. Yohandrys Hernandez (Kuba) 393.

ZÁPASENIE

ŽENY: Do 63 kg: 1. Kaori Ičová (Jap.), 2. Alena Kartašovová (Rus.), 3. Randi Millerová (USA) a Jelena Šalyginová (Kaz.), 5. Martine Dugrenierová (Kan.) a Lise Golliotová-Legrandová (Fr.).

Do 72 kg: 1. Wang Jiao (Čína), 2. Stanka Zlatevová (Bulh.), 3. Kjoko Hamagučiová (Jap.) a Agnieszka Wieszczeková (Poľ.), 5. Ali Bernardová (USA) a Maider Undová (Šp.).

* * *

Finálové disciplíny

ATLETIKA: 13.00 - Muži: diaľka - finále (14.10), 3000 m prek. - finále (15.10), 400 m prek. - finále (16.00)

Ženy: disk - finále (13.00), žrď - finále (13.20), 800 m - finále (15.35)

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA: 12.15 muži - stíhacie preteky družstiev na 4000 m (finále), 10.30 ženy - bodovacie preteky (finále)

JACHTING: záverečné medailové rozjazdy tried 470 mužov a žien (7.00)

JAZDECTVO: skoky družstiev - finále (2. kolo) (13.15)

SKOKY NA TRAMPOLÍNE: 14.15 finále súťaže žien

STOLNÝ TENIS: Finále súťaže družstiev mužov (13.30)

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA: Finále kruhov mužov, bradiel žien, preskoku mužov (12.00)

TRIATLON: 4.00 preteky žien

VZPIERANIE: 13.00 A-skupina mužov do 105 kg

NAŠI V AKCII

ATLETIKA: Muži: trojskok - kvalifikácia (Dmitrij Vaľukevič, 4.00). Ženy: kladivo - kvalifikácia (Martina Hrašnová, 3.10)

JACHTING: 8., 9. a 10. rozjazda triedy RS:X mužov (Patrik Pollák, 7.00)

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Rozjazdy na 1000 m - C1 (Marián Ostrčil, 10.10), K4 - Slovensko (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr, 11.30)

STOLNÝ TENIS: 6.15 Predkolo dvojhry žien: Eva Ódorová - Priscila Tommyová (Vanuatu)

VZPIERANIE: Muži do 105 kg, B-skupina (Martin Tešovič, 9.30)

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Vianočnú edíciu kávy Starbucks tento rok kúpite už aj v obchode
  2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  3. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  4. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  5. Neberieme štúdium športovo, ale športujeme
  6. Investície s fixným ročným výnosom 5,5 % - 8 %
  7. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  8. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME
  9. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe
  10. Mercedes-Benz EQV je elektrické riešenie všestranného vozidla
  1. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  2. Get our subscription and support the Online Charity Auction
  3. Ako overiť či máte aktívny druhý pilier?
  4. Kurzarbeit – then, now and tomorrow
  5. Fanshop HC Košice prichádza s novinkami
  6. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  7. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe
  8. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  9. Vianočnú edíciu kávy Starbucks tento rok kúpite už aj v obchode
  10. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME
  1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 30 003
  2. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 10 411
  3. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 10 213
  4. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 9 561
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 9 385
  6. Učiteľka roka 2018: Koľko času by malo dieťa tráviť za počítačom 9 161
  7. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 9 103
  8. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 871
  9. Ako nahradiť fosílne palivá geotermálnou energiou? 8 684
  10. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci 8 399
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Košičania chcú zvrátiť koniec legendárnej kaviarne

O intervenciu žiadajú primátora, maďarského veľvyslanca i ministra.

Medzi prominentných návštevníkov kaviarne patril aj Václav Havel s manželkou.

Získali dotáciu, stavať nemôžu. Už takmer dva roky ich kontrolujú

Kraj ukazuje na štát, ten na kraj a obec stále čaká.

Škôlka v Markušovciach je plná. Obec chce stavať novú. Ešte nezačali.
Ceny bytov počas korony na východnom Slovensku nijako výrazne neklesli.

Okres Bardejov štvrtý raz. Ortuťová išla z 5 percent na 0, Malcov z 10 na 1

Starosta Zborova: Kým vláda nedá peniaze, u nás už testovanie nebude.

Testovanie v Zborove.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Richard Sulík
Komentár Tomáša Prokopčáka

Jedna zlá a dve dobré správy o novej vakcíne

Očkovanie je jeden z najúžasnejších objavov ľudstva.

Tomáš Prokopčák.
Tibora Gašpara poslal súd do väzby.
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Sulík zasa berie Matovičovi hračku

Premiér sa vyhráža zatváraním a otvára maturitné ročníky.

Peter Tkačenko

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop