Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Prehrávali 0:2 a predsa vďaka finišu vyhrali

Bardejovu stačil na plný zisk jediný zásahV zápasoch 3. treťoligového kola Bardejov len tesne zdolal Sabinov a na plný zisk mu stačil jediný gól.

Bardejovu stačil na plný zisk jediný zásah

V zápasoch 3. treťoligového kola Bardejov len tesne zdolal Sabinov a na plný zisk mu stačil jediný gól. Dramatický priebeh malo stretnutie Krásna V. Šariš. Hostia viedli ešte v druhom polčase už 2:0, no predsa prehrali, keď domáci mali výborný finiš. Duel v Sobranciach sa skončil bezgólovou remízou, z čoho mali väčšiu radosť V. Tatry. Moldava zdolala rozdielom triedy Giraltovce a potšila vyše 1000 svojich priaznivcov. Jednoznačný priebeh mal aj zápas medzi Lok. Košice a Barcou. Rovnako dvojgólovým rozdielom zdolal Svidník N. Hrušov. Topoľany vyhrávali v Sp. Podhradí do prestávky, ale po zmene strán predsa prišli o radostné vyhliadky. Stropkovčania v zápase so Šacou-Brekovom sa v úvodnej časti ťahali so súperom za prsty, no potom sa rozbehli a dominovali.

Bardejov - Sabinov 1:0 (1:0)

BARDEJOV. V úvode lejak rozmočil plochu, čo sťažovalo kontrolu lopty. Favorizovaný domáci od začiatku narážal na dobrú obranu. Prvú šancu mal Pisárik v 12. min., ale až po druhej chybe brankára Chrústa, po centri Carafeca, Bučko hlavou dal gól. Hostia prvýkrát sa dostali pred domácu bránu až po dvadsiatich minútach. Nesnažili sa len brániť, ale využívali protiútoky. Domáci mali stále loptu na kopačkách, útočili najmä po krídlach a v 36. min. Pisárik mieril na bránu. Po prestávke Sabinovčania boli odvážnejší a hralo sa medzi šestnástkami. Vyrovnať mohol J. Dlugoš, ale Kendra v poslednej chvíli odkopol loptu a neskôr Martausova strela tesne minula Molčanovu bránu. Kundra s Kuhajdíkom v strede ihriska pridali na dôraze a vytvárali šance. Najprv v 63. min. Kuhajdík namieril do žrde a vzápätí Bučko hlavou netrafil bránu a nevyužil ani samostatný brejk na brankára. Príležitosť mal aj Bellák a bránu netrafil ani Pisárik. Záverečnú štvrťhodinu Sabinovčania hrali oslabení, ale domácim nič nedarovali.

Gól: 14. Bučko. ŽK: Perecár, Lupták (Sabinov). ČK: Perecár (Sabinov). Diváci: 960. Rozhodca: Firda. BARDEJOV: Molčan - Kendra, Javorský, P. Adamišin, Kostelník - Luščák, Kuhajdík, Kundra, Carafec (64. M. Bellák) - Bučko, Pisárik (76. Hanuščák). SABINOV: Chrúst, Andraščík, Demko, Bystroň, Perecár - Jačišin (73. Sochovič), Kocúrek (69. D. Lukáč), Lupták, J. Dlugoš (81. Štofaník) - Martaus, D. Dlugoš.

J. ŠČERBÍK

* * *

Krásna - V. Šariš 3:2 (0:1)

KOŠICE. Stretnutie začali obe mužstvá opatrne a zo začiatku sa hralo viac v strede ihriska, keď u oboch mužstiev chýbala presná rozohrávka. Do hry v prvom polčase sa dostávali hosťujúci hráči, keď v 9. a 26. min. nebezpečne ohrozovali domáceho brankára, ktorý ich s prehľadom likvidoval. V 30. min. hostia po rozohraní štandardky sa Kubánkom ujali vedenia 0:1. V závere prvého polčasu v ktorom hosťujúci hráči boli o niečo futbalovejší, nebezpečne z diaľky vystrelil domáci Eštočin, ale brankár hostí svojim zákrokom prekazil radosť domácich. Ani začiatok druhého polčasu nezastihol domácich v pohode. Pod vplyvom nepriaznivého stavu sa im nedarilo dostať hostí pod tlak a navyše v 52. min nepremenili obrovskú šancu. V 64. min. hostia zasadili domácim druhý úder, keď po trestnom kope upravil Bugoš na 0:2. S domácim mužstvom to za tohto stavu vyzeralo zle, ale zmŕtvychvstanie predsa len nastalo v 73. min. keď z pokutového kopu Beregsási znížil na 1:2. Od tohto okamihu domáci zvýšili pohyb i bojovnosť, spresnili prihrávky a odmenou bol dokonalý obrat. V 81. min. striedajúci Korfanta po úniku presným centrom našiel Chitavu, ktorý vyrovnal na 2:2. Domáci i naďalej hrali nátlakovú hru a v 83.min. spečatil domáce víťazstvo Turčík po centri Beregsásiho.

Góly: 72. Beregsási (Z 11-ky), 81. Chitava, 83. Turčík - 30. Kubánka, 64. Bugoš. ŽK: Jaco, Vasiľ (hostia). Diváci: 148. Rozhodoval: Palinský. KRÁSNA: Tkáč - Bodnár (19. Harda), Kassai, Kičura, Eštočin - Turčík, Beregsási, Surgent L. (90. Mičák), Chitava - Bálint, Človečko (80. Korfanta). V. ŠARIŠ: Lukáč - Jaco, Lacko, Beliš, Bugoš - Kubánka (88. Filipák), Eliáš (86. Jendruš), Pavlovič, Bandžuch - Vasiľ, Hritz.

V. WANTRUBA

* * *

Sobrance - Vysoké Tatry 0:0

SOBRANCE. Výrazne omladené domáce mužstvo sa nezľaklo oveľa skúsenejších hostí. Už v 1.min. sa neujala Polákova hlavička po Murgáčovom centri. Sobrančania zaútočili aj po polhodine hry, v 32.min. z uhla nepresne mieril Smoľák. Päť minút pred koncom I.dejstva Praščák vystrelil vedľa brány. Ten istý hráč mal vychýlenú mušku aj v úvode druhého polčasu.

V 72.min. hosťujúci gólman kryl Simčíkov pokus spoza šestnástky. O štyri minúty smoliar Polák trafil pravú žrď. Lopta sa dala aj doraziť, no pred svätyňou Vysokých Tatier chýbali sobranskí futbalisti. V 78.min. nešťastník Polák znova netrafil bránu z výhodnej pozície. V závere duelu ožili aj vysoko favorizovaní hostia, lenže dve stopercentné gólové príležitosti premrhali.

Pred 250 divákmi rozhodoval Onofrej,ŽK: Ličko - Šefc, Zorský. SOBRANCE:Polomský - Mihaľovič (74.Drotár), Gutič, Pavlina, Simčík - Ličko, Komár (69.Surmaj), Praščák, Smoľák - Polák, Murgáč. VYSOKÉ TATRY: Hájovský - Šefc, Cehuľa, Michal Palguta -Marek Palguta (46.Fabuľa) - Porochnavý, Kakaščík, Renert (69.Buc), Šimšaj - Verešpej, Zorský

(janč)

* * *

Moldava Giraltovce 3:0 (1:0)

MOLDAVA. Nováčik súťaže sa od úvodných minút snažil vymazať z myslí fanúšikov zaváhanie spod Tatier spred týždňa. Forsíroval peknú útočnú hru okorenenú neustálou chuťou zakončovať. Pred Štefánikovou svätyňou teda neustále hrmelo, no blesk neudrel. Najbližšie k tomu mala Kováčova hlavička po rohu Z. Balogha v 26.min., no Štefánik čaroval. Skúsený treťoligista hral pokojne, jeho akcie mali myšlienku, avšak na dostrel sa dostávali zriedkavo. V 30. min. mohol dostať svojich do vedenia Jurko, ale sám pred gólmanom hostí neuspel. Vyvrcholením moldavského úsilia bola gólová strela G. Majoroša v 36. min. po peknom uvoľnení Z. Baloghom. Po návrate zo šatní domáci tempo ešte vystupňovali. Jurko nevyužil ani reparát, keď jeho únik v 60. min. Štefánik zrazil na roh. Jeho rozohratie však prinieslo radosť Urbanovi, ktorý pri opačnej žrdi už nezaváhal. Agilnému Jurkovi to napokon tiež padlo, keď pri treťom nájazde už nedal brankárovi šancu a v 63. minúte uzavrel skóre. Je treba priznať, že Giraltovčania produkovali až do konca stretnutia sympatickú kombinančnú hru, no chýbal im dôraz i šťastie v koncovke a tak na lepší výsledok pomýšľať nemohli.

Góly : 36. G. Majoroš, 60. Urban, 63. Jurko, 1000 divákov, rozhodoval Žulevič. ŽK: Jurko, Jurčo, Urban, Seman P. Partila, E. Partila, Dubecký, Uhrín. MOLDAVA: Novák Jurčo, Kováč, Urban, Aličkovič Z. Balogh, Seman, G. Majoroš, Majný (72. P. Balog), Dupkala (62. Březina), Jurko (85. Šrobár). GIRALTOVCE: Štefánik Harčár, Keresteš (70. Puhák), Mitaľ (64. Blaško), Dubecký Uhrín, Vojta, P. Partila, Mižák E. Partila (78. Harčarík), Digoň.

R. RONDZIK

* * *

Lok. Košice - Barca 2:0 (0:0)

KOŠICE. Domáci boli počas stretnutia lepším celkom. Aj keď v stretnutí bojovali i hostia, no domáci boli jednoznačne kvalitnejší. Loky sa dostávala do častých vyložených šancí, ktoré nepremenila.

Góly: 56. Borza, 90. Kurinčák. ŽK: Mišenčík - Brunovský. Diváci: 200. Rozhodoval: Fedeš. LOK. KOŠICE: Bálint - Borza, Chalúpka, Grünvaldský, Gazda - Jurek, Kakaščík (28. Zajac), Mišenčík, Kováč (70. Hriško) - Gedeon (46. Chmelo), Kurinčák. BARCA: Kováč - Hudák, Milkovič, J. Kováč, Markovič - A. Brunovský, Durbák, Pástor, R. Brunovský (83. Voroňák), Giba (46. Vagaš), Pipta (33. Kollár).

P. HOJSÁK

* * *

Stropkov - Šaca-Brekov 4:1 (1:1)

STROPKOV. V úvode zápasu mohol jeho skóre otvoriť Paňko, ale po individuálnom prieniku prudko mieril nad bránu. Vzápätí dostal peknú krížnu prihrávku od Vereščáka ľavý obranca M. Potoma, ten hoci mieril do priestoru brány jeho strela nemala potrebnú razanciu. Neujala sa ani hlavička Paňka a dvakrát po sebe bol v koncovke nepresný aj R. Potoma. V polovici polčasu sa hostia snáď po prvýkrát dostali pred pokutové územie domácich a Dzureň z hranice šestnástky krížnou strelou otvoril skóre zápasu. Po polhodine hry sa strelecky presadili aj domáci, keď spätnú prihrávku Vereščáka poslal Vachaľ umiestnenou strelou k ľavej žrdi brány hostí. V úvode druhého polčasu sa mohli domáci ujať vedenia. Šproch zbytočne v rohu šestnástky fauloval R. Potomu, ale Ličko poslal loptu zo značky pokutového kopu vedľa pravej žrde. Chybu kapitána domácich však v 54. min. napravil Vachaľ, ktorý svojím druhým gólom dostal domácich do vedenia. Po hodine hry mohlo byť vyrovnané, ale strelu Gráca z priameho kopu vytlačil Vateha spod brvna na roh. V 62. min. po rohovom kope si hosťujúci Študenc dal nechytateľnou hlavičkou vlastný gól a o dve minútu na to po závare v šestnástke hostí pridal R. Potoma štvrtý úspech domácich. V záverečnej dvadsaťminútovke sa už iba dohrávalo. Za zmienku stojí príležitosť Vereščáka, ktorú obrana hostí zrazila na rohový kop a krížna strela kapitána hostí Petríka skončila vedľa brány domácich.

Góly: 32. a 54. Vachaľ, 62. Študenc (vlastný), 64. R. Potoma - 24. Dzureň. ŽK: Petrík, Dzureň (Šaca-Brekov). Rozhodca: Gonos. Divákov: 150. STROPKOV: Vateha - R. Vatraľ, Ličko, Fiľarský, M. Potoma - Vereščák (78. Parilak), Gonos, Paňko (64. Medvec), Vachaľ (75. Morjak) - Fečko, R. Potoma. ŠACA-BREKOV: Smetanka - Roth (70. Gluchman), Študenc, Šproch, Uhliarik - Kovács (72. Tačár), Eštočin, Petrík, Grác - Frajkor, Dzureň.

P. BARILLA

* * *

Svidník N. Hrušov 2:0 (0:0)

SVIDNÍK. Svidník začal aktívne a ako prvý sa mohol do streleckej listiny zapísať Soušek, no sám pred Klamárom nenamieril presne. N. Hrušov sa spoliehal na zabezpečenú obranu a vysunutého Horňáka, ale domáci si súperovu snahu o rýchle kontry postrážili, naopak po góle volali pokusy Kočiša, Juska, či Adamišina. Domáci nastúpili do druhého polčase raketovo, keď v 47. min. otvoril skóre Ľ. Horochonič. Aj v ďalšom priebehu bol nebezpečnejším tímom Svidník, avšak s výnimkou Juska po centri Vasiliaka sa už nikto z ich spoluhráčov gólovo presadiť nedokázal. Hostia sa snažili skorigovať výsledok, ale Hvozda si čisté konto vziať nenechal.

Góly: 47. Ľ. Horochonič, 60. Jusko. ŽK: Vasiliak Ďurián. Pred 400 divákmi rozhodoval Svat.

SVIDNÍK: Hvozda Soušek (80. Matvej), Vyravec, Kočiš, Hudák - Harakaľ, Adamišin, Jusko (88. Kurilec), Vasiliak - Ľ. Horochonič, Puchír (85. Kaleja). N. HRUŠOV: Klamár Duda, Ďurián, Lukáč, Polák (70. Babjak) - Mamaj, Palko, Gombita, Tkáč - Lukáč, Horňák.

I. MAKÓ

* * *

Sp. Podhradie Topoľany 2:1 (0:1)

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Od začiatku boli aktívnejší domáci, ale hostia udreli ako prví, v 6. min. po brejku a nedorozumení v domácej obrane Bodnár vsietil úvodný gól zápasu. V 14. min. sa Kaňuch ocitol v dobrej pozícii, ale jeho krížnu strelu brankár kryl. V 19. min. obrancovia Topolian vykopávali loptu po štandardnej situácii z bránkovej čiary. Domáci ďalej útočili, ale Vaško a Haničák opečiatkovali svojimi strelami dvakrát len brvno. Hneď po prestávke sa Spišskému Podhradiu podarilo vyrovnať Papcúnom, keď bezpečne premenil penaltu po faule na Kaňucha. Topoľany mohli opäť vyhrávať v 62. min, po brejku sa ocitol sám pred gólmanom Ďuricom Marjov, ale ten vynikajúcim zákrokom podržal svoje mužstvo. Ďalšieho gólového momentu sa diváci dočkali štvrťhodinu pred koncom. Kaňuch po presnej Pokrivčákovej prihrávke na päťku doklepol loptu do prázdnej brány. Zvyšovať ešte mohol Haničák, ale jeho strela z rohu šestnástky tesne minula Komendovu bránu.

Góly: 50. Papcún (z pok. kopu), 76. Kaňuch 6. Bodnár. ŽK: Soták Geroč, Marjov, ČK: Sobek

Pred 300 divákmi rozhodoval Čiták. SP. PODHRADIE: Ďurica - Soták, Papcún, Onofrej, Babej - Haničák, Komara, Vaško (90. Mišenčík), Maliňák (84. Zavacký) - Matfiak (70. Pokrivčák), Kaňuch. TOPOĽANY: Komenda - Sobek, Kopka, Firda, Kutný - Horňák (84. Čeklovský), Geroč (73. Smoľák), Bodnár (46. Surmin), Petro - Marjov, Kandala

V. ŠOLC

* * *

PROGRAM 4. KOLA

Streda 20.8. o 16.00 hod.: Giraltovce Barca, N. Hrušov - Lok. Košice, Topoľany Svidník, Šaca-Brekov - Sp. Podhradie, V. Šariš Stropkov, Sabinov Krásna, V. Tatry Bardejov, Moldava Sobrance.

* * *

NAJLEPŠÍ STRELCI

4 góly: Jurko (Moldava), Kaňuch (Sp. Podhradie)

3 góly: Pisárik (Bardejov), Horňák (N. Hrušov)

2 góly: Borza (Lok. Košice), Dupkala (Moldava), Vachaľ (Stropkov), Marjov (Topoľany)

1 gól: Kuhajdík, Bučko (obaja Bardejov), Duplinský, Durbák, Giba, Lesniak (všetci KE-Barca), Varga, E. Partilla, Uhrín, Blaško (všetci Giraltovce), L. Surgent, Balint, Človečkov, Beregsási, Chitava, Turčík (všetci Krásna), Kurinčák (Lok. Košice), Majoroš, Urban, V. Andraščík (všetci Moldava), Gombita, M. Mamaj, Bodnár (všetci N. Hrušov), Martaus, J. Dlugoš, Vaňo (všetci Sabinov), Papcúnv (Sp. Podhradie),

Vyravec, Vasiliak, Ľ. Horochonič, Jusko (všetci Svidník), Simčik (Sobrance), Fečko, Fiľarský, R. Potoma (všetci Stropkov), Dzureň (Šaca-Brekov), Kubánka, Bugoš (obaja V.Šariš), Martin Palguta, Kakaščík (obaja V. Tatry).

Vlastný gól: Gutič (Sobrance), Študenc (Šaca-Brekov).