Iliašovčania inkasovali ďalšiu gólovú nádielku

Sportnet|18. aug 2008 o 00:00

JOZEF PETRUŠKA, MATEJ A LUKÁŠ KOTRADYSPIŠ. Najvyššia oblastná futbalová súťaž pokračovala druhým kolom. Znova dopoludnia bola gólová úroda.

JOZEF PETRUŠKA, MATEJ A LUKÁŠ KOTRADY

SPIŠ. Najvyššia oblastná futbalová súťaž pokračovala druhým kolom. Znova dopoludnia bola gólová úroda. Tentoraz sa o to postarali Bystrianci, ktorí nadelili Iliašovciam deviatku.

Letanovce Odorín 3:1 (2:1)

Odorínčania mali raketový nástup do stretnutia a už po piatich minútach hry viedli gólom Zekuciu. Bolo len otázkou času, kedy dobre hrajúci hostia proti zaskočeným domácim pridajú ďalšie góly. Šancí na to mali Odorínčania neúrekom. Keby nováčik súťaže viedol po štvrťhodine hry hoci aj 3:0, nikto by nič nenamietal. Nedáš dostaneš, a hneď dva do polčasu. D. Pecha 1:1, R. Pecha 2:1. Aj v druhom polčase si hostia vypracovali niekoľko vyložených šancí. Letanovčanov veľakrát podržal výborne chytajúci Jochman. Hostia mali tutovku vyrovnať na 2:2, ale znova udrelo na druhej strane Longa 3:1. Pred 100 divákmi rozhodoval P. Zmij. LETANOVCE: Jochman Olejník, R. Pecha, Kubičár Melikant, Vernarský, Longa, Richtarčík, Pecha Biskup, Šefčík, striedali: Kubičár, M. Pecha, R. Pecha. ODORÍN: Maľák M. Majko, Bednár, Ľ. Majko Kavulič, Krajňák, Boroš, Fabian, Živčák Zekucia, Čuj.

Peter Danko (tréner Odorína):

"Ja sám by som dal v tomto zápase päť gólov. Neostáva nič iné len sa na tým pousmiať. Futbal sa hrá na góly a aj taký krutý vie byť niekedy futbal."

Bystrany Iliašovce 9:1 (5:0)

Výsledok hovorí za všetko. Gólostroj otvoril v 6. min. Lukáš Gonda, opäť minút Ján Suchý 2:0. V 20. min. opäť Lukáš Gonda zvýšil na 3:0 a v 30. min. z pokutového kopu na rozdiel štyroch gólov zvýšil Klešč. Polčasový výsledok stanovil strelec zápasu Lukáš Gonda.

Gólové hody pokračovali aj po prestávke 53. min. Šefčík 6:, 60. min. Ján Suchý 7:0. Čestný úspech hostí zaznamenal z pokutového kopu Horváth. Ďalší zápis do listiny strelcov pridal Lukáš Gonda v 80. min. a vysoké víťazstvo pečatil v 87. min. Mikula. Pred 100 spokojnými divákmi rozhodoval O. Zmij. BYSTRANY: Pavol Timčík, Lipovský, J. Pavol Šefčík, Chlebovec, Klešč, Brajerčík, Ján Suchý M. Gonda, L. Gonda, striedali: Vrabec, Forgač, Mikula. ILIAŠOVCE: Bartko Soták, Gonda, Juházy T. Frankovič, V. Frankovič, Klein, Škarupa, Horváht Merkovský, Farkašovský, striedal: Novák.

Sp. Hrušov Mníšek n/H 2:1 (1:0)

Domáci začali ofenzívne a ich snaha bola korunovaná už v 8. min., keď netradične z pokutového kopu skóroval nový brankár domácich Marek Filip. Hostia však postupne hru vyrovnali a v druhom polčase vyrovnali aj skóre. Štyri minúty po úniku vyrovnal Hulič. Domáci diváci už odchádzali z ihriska, keď v nadstavenom čase Š. Filip strhol vedenia na domácu stranu. Mníšek n/H zanechal veľmi dobrý futbalový dojem a výkon. Za predvedenú hru by si bod zaslúžil. Pred 100 divákmi rozhodoval Regec. SP. HRUŠOV: M. Filip Švač, Olejník, Repaský Medvec, Braz, Š. Kunzo, Kočiš, Slamený Salaj, Š. Filip, striedali: Butvin, B. Kunzo, Hockicko. MNÍŠEK n/H: Gajdoš O. Plachetka, Opremčák, Rešovský R. Plachetka, Gajdoš, Grega, Malik, Kohler Imrich, Hulič.

Olcnava Jamník 3:3 (1:0)

V domácej premiére začali Olcnavčania vynikajúco 2. minúta Gonda 1:0. Strelený gól však viac pomohol hosťom a tí v rozpätí od 17. do 34. minúty dvomi gólmi Kočiša naklonili misky váh na svoju stranu. V 57. minúte Kaščák vyrovnal. V 71. min. nádhernou strelou Koňak potešil oko diváka 2:3. V nadstavenom čase vyrazenú strelu poslal za Grivalského chrbát Pavlík a prestížne derby tak skončili zaslúženou remízou. Pred 200 divákmi rozhodoval Legát. OLCNAVA: Olejník Salaj, Fifik, Pavlík Gardošík, Pastucha, Dolnačko, Rusnák, Gonda Kaščák, Kováč, striedali: Petrov, Melega. JAMNÍK: Grivalský Grzyb, J. Čuj, Ondra Kavulič, Ľ. Farkašovský, Jančár, M. Farkašovský, Kočiš V. Koňak, S. Čuj, striedal: Faith.

Gelnica Kluknava 0:1 (0:0)

Po prvom polčase mohli domáci s prehľadom vyhrávať rozdielom dvoch gólov. V 30. min. dvakrát po sebe pomohlo brankárovi hostí brvno. V závere polčasu Cifra sa zľakol gólovej príležitosti a hneď z protiútoku išiel sám na bránu kanonier Tomaško, ale nezakončil dobre a následne odrazenú loptu z hranice šestnástky nestarnúci Kuchár neposlal do odkrytej brány.

Po prestávke sa nehral príliš dobrý futbal. V 55. min. domáca obrana vyrobila veľkú hrúbku a loptu doklepol do brány dôrazný Marek Belej. Domáci si vypracovali územnú prevahu a tlak, lenže vážnejšie brankára hostí neohrozili. Pred 100 divákmi rozhodoval Petruška. GELNICA: Pavlovič Petrík, Hamrák, Petko Hofman, Kuchár, Mikluš, Kovaľ, Tomaško Demčák, Vantruba, striedal: Kropko. KLUKNAVA: Kožár Glova, Hoppej, Lisý Hvizdoš, Cifra, Kolčar, Hadry, Richnavský P. Belej, M. Belej, striedali: Lisý, Maras.

Hnilčík Chrasť n/H 3:2 (1:1)

Po dlhšej prestávke sa v Hnilčíku opäť hrala "jednotka" a lepšie začali hostia. V 32. min. J. Dirda st. hlavou otvoril skóre, ale do polčasu domáci Štrauchom vyrovnali. Hneď po prestávke si Kubus dal nešťastného "vlastenca" 1:2. V 63. min. Matiašovský vyrovnal a dve minúty pred koncom strelil zaslúžený víťazný gól Džerenga. Pred 80 divákmi rozhodoval Š. Kunzo. HNILČÍK: P. Novotta Jakuba, Kubus, Loja Čarnický, Varga, Fabian, Repaský, Džerenga Štrauch, Soveľ, striedali: Turčan, Bottcher, Matiašovský. CHRASŤ n/H: M. Šefčík P. Šefčík, Filip, Jančár Celec, J. Dirda, Tokarčík, Šefčík, Vojtila J. Dirda st., I. Dirda, striedali: Bady, Faltin, Jančár.

Markušovce Poráč 1:5 (1:2)

Domáci mali už v 2. min. šancu, ale hlavičku Jána Andrašiho brankár vyrazil. V 7. min. po rohu Líška otvoril skóre. V 20. min. sa Ján Andraši nemýlil a hlavou vyrovnal. V 39. min. Líška krížnou strelou dostal hostí znova do vedenia. Tento gól domácich zlomil a hostia sa stali pánom na ihrisku. V 69. a 71. min. Liška dvoma gólmi upravil na konečných 5:1 pre Poráč. Pred 200 divákmi veľmi dobre rozhodoval Šofranko. MARKUŠOVCE: Užík Kozák, Hozza, Olekšák Šteiner, Holub, Stoličný, Hlucháň, Ján Andraši Jozef Andraši, Hodnický, striedal: Jánošik. PORÁČ: Hrebenár - Šteiner, Širila, Šteiner -

Šaula, Macala, Šmelko, Pavlovič Líška, Horváth, striedali: Antal, Chovanec, Kandráč.