Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Pohyb na čele pelotónu

V II. futbalovej lige boli zápasy 3. kola zaujímavé. Prvé dve vedúce mužstvá prehrali a tak nastal pohyb na špici pelotónu. Popradčania nepochodili

na ihrisku v Starej Ľubovni a Spišiaci zase pustili perie vo Vranove. Lipany utrpeli vysokú prehru v Dolnom Kubíne, kým Trebišovčania len tesne podľahli banskobystrickému béčku. Nečakala sa domáca prehra prešovskej rezervy, ktorá sklamala svojich priaznivcov v meraní síl s Čadcou.

Prešov B Čadca 0:1 (0:1)

PREŠOV. Béčko Corgoň ligového Tatranu ani na tretí raz stopercentne nezabralo. Po domácej remíze s Podbrezovou B a štvorgólovom výprasku na pôde popradského nováčika, podľahlo na "vlastnom" ihrisku v Haniske Čadci. A to aj napriek tomu, že Prešovčania vytrvalo finišovali. Nezvládli však úvod stretnutia, premárnili šance v závere. Hostia súpera, v radoch ktorého nastúpilo v základnej zostave osem hráčov z kádra áčka, zaskočili ofenzívnou hrou. Čadca, dirigovaná najmä skúseným, bývalým reprezentantom Rastislavom Michalíkom, dostávala domácich chvíľami pod tlak. V 10.minúte Michalík s Červencom pripravili šancu Planetovi. Talian v bráne Tatranu ale zachránil. O dve minúty neskôr ďalšiu sľubnú príležitosť premárnil Radič. Nuž a na spoľahlivého Taliana nevyzrel po štvrťhodine ani Červenec. Aktivitu hostí korunoval v 21.min. David. Prvú strelu z pár krokov prešovský gólman vyrazil. Planetta ju však znovu vrátil pred bránu a tam už na druhý raz David Taliana prestrelil. Tatran B hru potom vyrovnal, no snaha Pekára a Eliáša nepriniesli gólové ovocie. Po prestávke sa domáci usadili na polovici súpera. V 67.min. sa po sóle Cicmana otriasla pravá žrď Holecovej brány. V rozpätí medzi 82.a 83.minútou dvom gólom po strelách Kobylíka zachránil hosťujúci brankár. Čadca po ojedinelom úniku mohla zvýšiť. Jakubec Taliana v gólovej situácii ale neprekonal. Na opačnej strane ihriska Katonovi vyloženú šancu na vyrovnanie pripravil Pekár. Domáci stredopoliar ale loptu dobre netrafil a tak hostia tesný náskok udržali.

Gól: 21. David. ŽK: Kobylík, Ziemba Petrák. Rozhodca: Gál. 1.FC Tatran B: Talian M. Baran, Piter Bučko, J. Novák, Vozár (78.Ziemba) D. Haničák, Katona, Kobylík, Poliaček (46. P. Cicman) Eliáš, Pekár. FK: Holec Petrák, Kavuliak, Radič, Pecko (79. Kaličák) Jabubec (90.Vnuk), David, Michalík, Škorník, Pleneta Červenec (Ploszek).

J. LEŠKO

* * *

Vranov - Sp Nová Ves 3:1 (2:0)

VRANOV. Po opatrnom začiatku ako prvý pohrozili hostia v 10 min., no Horváthovu

strelu Zorič kryl. V 15 min. Baran ideálne uvoľnil pred pokutovým územím Jaworeka, no toho v gólovke vychytal Kobr. Domáci otvorili skóre v 16. min., keď na Pribulov roh najvyššie vyskočil Jenčko, Kobr ešte jeho hlavičku vyrazil. No Baranova dorážka hlavou skončila v sieti. V 26. min. strelec gólu prihral Pribulovi ten vnikol do pokutového územia a prízemnou strelou prestrelil brankára hostí. V 41. min. unikol po pravej strane Vožný. Prízemným centrom našiel Šama no tomu strelecký pokus nevyšiel podľa predstáv. Hostia mohli znížiť v 42. min., keď si na Gajdošov center vyskočil Horváth no jeho hlavička sa od zeme odrazila iba do brvna domácej brány. V závere polčasu Šamo uvoľnil v pokutovom území Barana, toho zastavil obranca hostí faulom, no rozhodca pokutový kop neodpískal. Začiatok 2. polčasu patril domácim, keď najprv Baran priťukol loptu Šamovi a jeho strela letela z 20 metrov tesne vedľa horného rohu bránky hostí, o 3 min. priamy kop Vukanaca vyprášil rukavice brankárovi hostí. V 66. min. zahrával Gajdoš priamy kop z 18 metrov no mieril tesne vedľa. Obranca Šimko urobil v 76. min. školácku chybu po ktorej sa Baran rútil sám na brankára v páde stihol zakončiť a loptu smerujúcu do opustenej brány ešte dokopol Kulich a upravil na 3:0. Po góle brankár Kobr atakoval Barana za čo uvidel 2 ŽK a následne červenú. Hostia skorigovali nepriaznivý stav 2 min. pred koncom, keď si Pribula v sklze zrazil do vlastnej brány strieľanú prihrávku hosťujúceho hráča. Domáci zvíťazili zaslúžene, hostia svojím výkonom zaostali za očakávaním.

Góly: 16. Baran, 28. Pribula, 72. Kulich 88. Pribula (vl.). ŽK: Jenčko, Gombár - Riapoš, čomič, Gajdoš, Kobr, ČK: Kobr. Pred 500 divákmi rozhodoval Bucko. VRANOV: Zorič Stojilkovič (70. Kulich), Vukanac, Jenčko, Ďurech Pribula, Gombár(79. Ovšianik), Vožný, Jaworek Šamo, Baran (84. Pivovarník). SP. N. VES: Kobr Petruš, Maxim (58. Zajac, Čomič, Šimko - Gajdoš, Riapoš (46. Kandráč, Stanislav (46. Čekovský, Horváth - Stadnyk, Sirko.

M. BUJKO

* * *

Stará Ľubovňa - Poprad 1:0 (1:0)

STARÁ ĽUBOVŇA. Po opatrnom začiatku sa hra s pribúdajúcimi minútami zrýchlila. Herne navrch mali však domáci, ktorí nedovolili hosťom dostávať sa do vyloženejších šancí. Výnimkou bola iba prvá a viacmenej i posledná šanca počas zápasu Popradčanov v 22. min., kedy po faule na Pitoňáka poslal Daško center do šestnástky, no Sciranka jeho prihrávku nezúžitkoval. O minútu na to odpovedali domáci po rýchlom protiútoku Dlugoša, no obrana hostí nebezpečenstvo odvrátila. Ľubovianci nátlakovou a kombinačnou hrou sa snažili vyťažiť vedúci gól, čo sa im podarilo v 40. min., keď po rohovom kope Sivuľku zabudli popradskí zadáci na voľného Pavlišina, ktorý s prehľadom prekonal Vernarského. Po zmene strán si síce hostia vytvorili územnú prevahu, no vo finálnej fáze sa i naďalej nevedeli presadiť. V 54. min. sa o to pokúsil Dvorožňák, no jeho strela mierila mimo bránu. V 65. min. mali domáci jedinečnú možnosť poistiť svoje vedenie, keď po faule na Krajňáka mal možnosť pokutového kopu Pavlišin, no ani na dvakrát pozorného Vernarského, ktorý jeho strelu vyrazil, neprekonal. V závere zápasu už domáci s prehľadom kontrolovali svoje cenné a šťastné víťazstvo a svojho súpera už do vážnejších príležitostí absolútne nepustili.

Gól: 40. Pavlišin, bez kariet. Diváci: 800. Rozhodca: Kakaščík. ST. ĽUBOVŃA: Bičuš - Mi. Pyda Kucko, Pavlišin, Sihuľka - Štieber (70. Dopirák), Krajňák, Kupec, Gálik ( 88. Ma. Pyda) - Mitura, Dlugoš (85. Mariančík). POPRAD: Vernarský - Pazúr (46. Hoššo), Sciranka, Daško, Dinis - Gumán, Kočiš, Pitoňák, Rams (68. Tropp) - Živčák (46. Dvorožňák), Bendík.

M. DIC

* * *

Program 4. kola

Sobota 23. 8. o 17.00 h: Lipany - Trebišov, Žilina B - B. Bystrica B, Podbrezová B - Lip. Mikuláš, Poprad - Bánová, Čadca - St. Ľubovňa, Sp. N. Ves - Prešov B, T. Teplice - Vranov, D. Kubín - Žiar.

* * *

n Dolný Kubín - Lipany 5:0 (2:0). Góly: 87. a 89. M. Kubala, 36. J. Čarnota, 41. A. Kubáni,

86. J. Mihálik, rozhodoval: Marhefka, 400 divákov.

n Banská Bystrica "B" - Trebišov 1:0 (1:0). Gól: 25. Miroslav Tóth, rozhodoval: Korista, 120 divákov.

n Žiar nad Hronom - Turčianske Teplice 2:0 (0:0). Góly: 73. M. Páleník, 84. Orávik, rozhodoval: Valášek, 700 divákov.

n Bánová - Podbrezová "B" 2:1 (0:0). Góly: 72. a 83. L. Hýll - 90.+ Kostúrik, rozhodoval:

Kapusta, 300 divákov.

n Liptovský Mikuláš - Žilina "B" 3:0 (2:0). Góly: 37. a 50. L. Balluch, 13. J. Kaplán, rozhodoval: Leško, 350 divákov.

* * *

NAJLEPŠÍ STRELCI

5 gólov: Kostúrik (Podbrezová B)

4 góly: Páleník (Žiar)

3 góly: L. Balluch (L. Mikuláš)

2 góly: Lietava (Žilina B), Aľušík (Trebišov), L. Hýll (Bánová), Bendík, Kočiš (obaja Poprad), Kaličák (Čadca), Horváth (Sp. N. Ves), M. Kubala, Kubáni, J. Mihálik (D. Kubín).