Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Víťazná séria MFK pokračuje

Tatran zložil na kolená rýchly zásah NitranovÚspešné ťaženie MFK Košice v Corgoň lige nezastavili ani Zlaté Moravce v uplynulom 5. Kole. Naši sa

Tatran zložil na kolená rýchly zásah Nitranov

Úspešné ťaženie MFK Košice v Corgoň lige nezastavili ani Zlaté Moravce v uplynulom 5. Kole. Naši sa vyhupli na čelo tabuľky (pravda, dnes je na programe ešte dohrávka Trnava Žilina) po útočne ladenom výkone. Prím mal Viazanko, ktorého obrana hostí dva razy faulovala a v oboch prípadoch nariadený pokutový kop zužikoval Kolbas. Naopak, menej šťastia mal Prešov pod Zoborom. Nitrania ho zaskočili rýchlym úvodným gólom a hoci neskôr sa Tatran prebudil, predsa nebolo v jeho silách tentoraz skórovať a preto prehral.

Košice - Zlaté Moravce 2:1 (2:0)

KOŠICE. Víťazná séria MFK pokračuje. V sobotu zdolali aj Zlaté Moravce a opäť sa dostali na čelo tabuľky s 15 bodmi. Košičania začali od úvodných minút útočne a veľa nechýbalo, aby sa ujali vedenia na konci piatej minúty. Po rohu sa lopta dostala k Novákovi, ktorý ju z prvej vystrelil na bránu, obrancovia hostí ju však zblokovali pre úplne voľného Kaminského, ktorý z 10 m nechal vyniknúť brankára Boleka. Po štvrťhodine hry preletela hlavička Nováka po centri Viazanka tesne vedľa šibenice. Viazanko patril na pravej strane útoku k najlepším hráčom na ihrisku. S obranou Zlatých Moraviec si robil, čo chcel a má veľkú zásluhu na víťazstve. Bol to práve on, kto vyrobil obe jedenástky. Po polhodine hry ho najprv zložil P. Farkaš a dve minúty pred koncom pre zmenu Bajza. Obe správne nariadené jedenástky Kolbas suverénne premenil. Aj po obrátke mal MFK jasne viac z hry. Najprv Milinkovičom strieľaný center len tesne minul brány ViOnu, neskôr išiel sám na brankára Novák, ale jeho úmysel Bolek vystihol. Hostia, ktorí, sa k šestnástke dostávali len sporadicky, zdramatizovali koncovku, keď Ščepkom tri minúty pred koncom znížili. Žlto-modrí však uhájili tri body.

TOMÁŠ PETRO

Góly: 32. a 45. Kolbas (oba z 11 m) - 87. Ščepko, ŽK: 47. Milinkovič. Rozhodoval: Šuniar. Divákov: 2 540. Košice: Putnocký - Školník, Kaminský, Džogan, Smrek - R. Cicman (77. Škutka) - Kolbas, N. Matič - Viazanko (61. Serečin), J. Novák, Milinkovič (61. K. Kuzma). Zlaté Moravce: Bolek - ,Klabal, Mores, B. Bajza, Peter Farkaš (74. Žembera) - Ondrejka, Kuračka, Náther (85. Hözl), Minarčík - Candrák, Ščepko

Ján Kozák st. (Košice): "Zaslúžene sme vyhrali, v stretnutí sme boli lepším mužstvom. Na každé víťazstvo sa však musíme stále viac narobiť. Súper ma prekvapil svojou bojovnosťou, jeho hráči išli naplno až do poslednej minúty zápasu. My sme mali dosť šancí na to, aby sme zvíťazili aj vyšším gólovým rozdielom."

Ľubomír Moravčík (Zlaté Moravce): "Gratulujem Košiciam nielen k víťazstvu, ale aj k pätnástim bodom. Majú technicky vyspelejšie mužstvo a to bol najväčší rozdiel v dnešnom stretnutí medzi oboma tímami. Moji hráči sa nevzdávali, bojovali až do konca a v závere duelu sa im podarilo aj skórovať."

* * *

Nitra Prešov 1:0 (1:0)

NITRA. Stretnutie začalo gólom stredopoliara Nitry Broschinského, ktorý po faule na Farkaša poslal v 6. min loptu z 25 metrov po rozohratí trestného kopu k žrdi. Krátko nato pohrozil opäť Broschinský, no jeho strela z diaľky letela tentoraz len nad Buchtovu bránku. V ďalšom priebehu prvého polčasu mali síce prevahu Nitrania, no pokusy Racka, Polodnu či Grubera úspešné neboli. Ani trestný kop Prešovčana Pikla z hranice pokutového územia.

Druhá časť stretnutia začala trestným kopom Poliačka, z ktorého prešovský stredopoliar trafil bočnú sieť. V 61. min nebezpečne vystrelil z diaľky Bališ, no lopta tesne minula Buchtovu svätyňu. O chvíľu neskôr dokumentovali prešovskú územnú prevahu Penksa s Kaplanom, keď zostali osamotení pred nitrianskym brankárom, no neboli schopní dopraviť loptu za Tujvelov chrbát. V 80. min nepríjemne hlavičkoval po Farkašovom centri Karlík, Buchta na dvakrát loptu kryl. Definitívne mohol rozhodnúť v 89. min striedajúci Liliuašvili, no po dlhom sóle poslal loptu iba do rúk prešovského brankára. Na výsledku už nič nezmenil ani priamy kop Farkaša za surový faul Buchtu na Liluašviliho.

Gól: 6. Broschinský, ŽK: Tóth, Racko, Ďatko, Tujvel - Čep, Pikl, Buchta. Rozhodoval: Horváth. Divákov: 3250. Nitra: Tujvel - Čeman (14. S. Bališ), Martin Tóth, Švrček, Ďatko - Racko (65. Kolár), Karlík, Gruber (82. Liluašvili), Broschinský, M. Farkaš - Polodna. Prešov: Buchta - Ščasný, Pikl, Čep, Josl - Papaj, Penksa (63. Zahradník), Prekop, Šafranko, Cleber Luis Rodrigues (46. Poliaček) - T. Kaplan (74. Belejík).

Pavel Malura (tréner Nitry): "Pre nás bolo náročné zvládnuť tento zápas po prehre v Žiline. Podarilo sa nám dať rýchly gól, no viac sa nám vyťažiť nepodarilo. Druhý polčas nás Prešov zatlačil, ale chlapci zabojovali a hostí do žiadnej vážnej šance nepustili."

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Išli sme do Nitry niečo uhrať, i keď domáci dokážu doma vyhrávať. Nevyšiel nám však úvod zápasu, kde sme dostali rýchly gól, čím sme posadili domácich na koňa. V 25. min sme hru vyrovnali a stupňovali tlak. Druhý polčas patril nám, no nepodarilo sa nám streliť gól. A keď ho nedáme nemôžeme vyhrať."

(sita)

* * *

PROGRAM 6. KOLA

Piatok 22. augusta: Dunajská Streda - Banská Bystrica (18.00)

Sobota 23. augusta: Petržalka - Košice (16.30), Prešov - Dubnica (19.00), Zlaté Moravce - Ružomberok (19.00), Žilina - Slovan (19.30), Nitra - Trnava (19.30).

* * *

n Banská Bystrica - Dubnica 1:0 (0:0). Gól: 65. M. Ďuriš, ŽK: Adámik, Poljovka, M. Pančík ml. - Zapalač, rozhodoval Fajčík, 2184 divákov .

n Ružomberok - Dunajská Streda 2:2 (2:1). Góly: 33. M. Bakoš, 42. Kucka - 6. a 90. Kweuke, ŽK: Abena, Boya (obaja D. Streda), rozhodoval Richtárik, 3124 divákov .

* * *

Najlepší strelci

n 5 gólov: Kweuke (Dunajská Streda)

n 4 góly: Novák (Košice), Štyvar (Žilina)

n 3 góly: Masaryk (Slovan), Zošák (Ružomberok), Rilke (Žilina)

n 2 góly: Bališ, Gruber (obaja Nitra), Vladavič (Žilina), Kožuch (Trnava), Porázik

(Dubnica), Kolbas (Košice), Sylvestr, Meszároš (obaja Slovan), Nascimento (Artmedia)