Sportnet|19. aug 2008 o 00:00

DRÁMA V RUDNEJ DOPADLA V PROSPECH HOSTÍPETER PODOLINSKÝ, KAROL CSOBÁDIPo dvoch kolách sa vytvoril vedúca štvorica, na čele ktorej je Krh. Dlhá

DRÁMA V RUDNEJ DOPADLA V PROSPECH HOSTÍ

PETER PODOLINSKÝ, KAROL CSOBÁDI

Po dvoch kolách sa vytvoril vedúca štvorica, na čele ktorej je Krh. Dlhá Lúka, nasledovaná Dobšinou, Lipovník a Vyšnou Slanou. Na opačnom konci sú Dedinky, Plešivec a Brzotín. Najviac radosti bolo po uplynulom kole asi vo Vyšnej Slanej, ktorá si z Rudnej doniesla cenné tri body.

ROŽŇAVA. Zrodili sa aj dva výraznejšie víťazstvá, keď Vlachovčania vyhrali 5:0 a hráči Krh. Dlhej Lúky 4:0. Nanajvýš zlý vstup do súťaže mali Dedinky, ktoré ani raz nevyužili výhodu domáceho prostredia a nechali body súperom. Bez bodu sú ešte Plešivec a Brzotín, ktorý sa v najbližšom kole predstaví prvýkrát na domácej pôde. Problémy s hráčskym kádrom trápia najmä Betliar, čo sa ukazuje aj na výsledkoch. Na šírku kádra si naopak nemôžu sťažovať vo Vyšnej Slanej. Vďaka dobrej príprave potvrdzujú turnajové výsledky aj v majstrovských zápasoch. Lipovník patrí už stabilne do prvej polovice tabuľky a do tej mieria aj Dobšinčania.

Krh. Dlhá Lúka Brzotín 4:0 (2:0)

V slušnom, hoci trocha tvrdšom derby sa vedenia ujali domáci. Po opatrnejšom úvode si dobre nabehol na center Mar. Péči a v 7. min. bolo 1:0. Druhý gól pridal R. Dókus, ktorý v snahe odvrátiť loptu, si ju hlavičkoval do vlastnej siete. Hostia sa síce snažili korigovať stav zápasu, no chýbala finálna prihrávka a pozorná bola aj domáca obrana. Druhý polčas priniesol tlak hostí, domácim sa však podarilo v úvodnej štvrtine ubrániť čisté konto. Nasledoval brejk, na ktorého konci bol Dunka a rozdiel bol už trojgólový. Do konca stretnutia už domáci hrali svoju hru a desať minút pred koncom pečatil výsledok štvrtým gólom znova Dunka.

Góly: Dunka 2, Mar. Péči, R. Dókus (vlastný), ŽK: Rigó, Dunka Ra. Znak, M. Kováč, R: Gallík, DZ: Šalamon, D: 150, Krh. Dlhá Lúka: Máté Csobády, Danko, Veverica, Gebe, Mar. Péči, Anna, Parditka, E. Rigó, Dunka, Mir. Péči, Brzotín: Lenkei Ra. Znak, M. Kováč, Kočiš, L. Polyák, A. Polyák, R. Dókus, Rusznyak, Mezei, Óvari, Ro. Znak, striedali Gášpár, Rezmüves

Rudná Vyšná Slaná 2:3 (1:1)

V Rudnej padali góly v úvode a závere zápasu. Už v 7.min. zužitkoval prvú šancu hostí Zábrel a bolo 0:1. Po piatich minútach sa presadila posila z Rožňavy O. Sanisló a začínalo sa odznova. Vyrovnaný bol polčas aj na vyložené šance. Hostia mierili dvakrát vedľa, kým domáci raz nastrelili tyč a raz podržal svoje mužstvo brankár Lindák. Po prestávke sa domáci nasťahovali pred jeho bránu. Vyšnoslanci sa zamerali na brejky, ktorých síce nebolo veľa, ale boli o to nebezpečnejšie. Z množstva štandardných situácií sa však domácim gól vyťažiť nepodarilo. Naopak po krásnej akcii zakončil presne Zábrel a hostia znova viedli. Snaha domácich o vyrovnanie bola nakoniec korunovaná úspechom. Po zákroku na prenikajúceho Greška nariadil rozhodca penaltu a Gonos nezaváhal. Futbalovej dráme však ešte nebol koniec. V nadstavenom čase vybojovali hostia roh. Po ňom dobre zahral Liptai a lopta sa dostala k Zábrelovi, ktorý svojím tretím gólom rozosmutnil hráčov Rudnej.

Góly: O. Sanisló, Gonos Zábrel 3, ŽK: Greško, Gonos R. Rogos, R: Lörincz, DZ: Szekely, D: 100, Rudná: Makai Šimon, Molčan, Kontra, Lukáč, O. Sanisló, P. Sanisló, Z. Greško, Domik, Kovács, Ján Gonos, Vyšná Slaná: Lindák P. Vido, M. Gallo, Valko Krišťák, Hadar, Fifik, Liptai, I. Tomášik, Kračún, R. Rogos, Zábrel, striedali Krupár, Gvizd, Revaj

Pača Betliar 4:3 (2:3)

V kvalitnom stretnutí sa útoky od úvodných minút prelínali. Domáci začali v početnej výhode, nakoľko hostia takmer pol hodinu hrali iba o desiatich, keď čakali na Podolinského, pričom striedačku zohrieval Ciberaj. To domáci využili na strelenie dvoch gólov, ktorých autorom bola posila z Kružnej R. Imre. Neskôr hostia nielenže vyrovnali skóre po góloch Fabiana a Barkasza, ale do šatní odchádzali zásluhou Podolinského s jednogólovým vedením. Po prestávke sa domácim podarilo vyrovnať Gajdošom a neskôr sa po druhýkrát ujali vedenia, opäť zásluhou Gajdoša. V 75. min. bol za úder lakťom vylúčený hráč hostí Barkasz. Dve minúty pre koncom mohli hostia rozhodnúť o spravodlivej remíze, ale šťastena stála na strane domácich, keď kanonier Vávra opečiatkoval iba brvno Harhovského brány.

Góly: Imre 2, Gajdoš 2 O. Fabian, Barkasz, Podolinský, ŽK: Liška - Motyka, ČK: Barkasz (Betliar), R: Repaský, DZ: Bodnár, D: 100, Pača: Harhovský - Cmórik, Demjan, Sústrik, Manko, Ádam, Lipták, Imre, Mil. Zagiba, Liška, Gajdoš, striedal Ruszó, Betliar: Návoj - R. Zdechovan, M. Zdechovan, Ivanko, Kováč, Podolinský, O. Fabian, Barkasz, Motyka, Vávra, J. Zdechovan, striedal Ciberaj

Vlachovo Jablonov n/T 5:0 (1:0)

Stretnutie sa spočiatku odvíjalo v pomalom tempe a domáci skúšali brankára hostí strelami z diaľky. V 22. min. otvoril účet stretnutia technickou strelou domáci Rupp. Vlachovčania prevzali iniciatívu a hoci hostia dobre kombinovali v strede, prevaha bola na strane domácich. Druhý polčas už bol plne v réžii domácich. Po nepremenenej šanci v 50.min. pridal kanonier Vlachova Hronec v priebehu piatich minút dva góly. O desať minút na to po prihrávke Hricka skóroval Lipták ml. Ďalšiu jeho šancu zastavilo brvno. V poslednej minúte zahrávali domáci roh, na ktorý si dobre nabehol obranca Marciš a stanovil konečný výsledok,

Góly: Hronec 2, Rupp, Lipták ml, Marciš, ŽK: Molda, Rupp, Z. Gecelovský, R: Gallo, DZ: Heveši, D: 100, Vlachovo: Organ Mil. Leško, Hricko, Molda, Lipták ml., M. Mlynár, Z. Gecelovský, Šimon, Marciš, Rupp, Hronec, striedal T. Mlynár, Jablonov n/T: Zajdó Gábor, Kepeš, Sziranka, Páll, A. Viszlay, V. Kovács, Bányász, Miliczky, A. Balázs, Fifik, striedali Pástor, Mackovjak

Lipovník Dlhá Ves 2:1 (0:0)

Hostia na pôdu favorizovaného Lipovníka neprišli brániť a hneď v 2. min. musel po nájazde Zsóri zasahovať Dányi. Na druhej strane mierili vedľa najprv Garaj a potom aj kanonier Kerekeš. Hoci domáci v strede ovládali loptu, viazlo im zakončenie. Naopak hostia sa sústredili na brejky a Dányi tak musel likvidovať aj ďalšie gólové príležitosti hostí. Po prestávke sa nepresadili najprv Kerekeš a vzápätí Albert. Odpoveďou Dlhej Vsi bola bomba Mátého, ktorá znamenala vedenie. Domáci potom pridali, no gólu sa dočkali až v 79.min. Strelu Kerekeša Pavlínyi len vyrazil a striedajúci Nemet poslal loptu do siete. Päť minút pred koncom ušiel Nemet, brankár ho zastavil len za cenu faulu. Nariadenú penaltu Barczi z prehľadom premenil a stanovil konečný výsledok.

Góly: Nemet, Barczi (z 11 m) - Máté, ŽK: Bollo, O. Farkaš Pavlínyi, Dusza, Att. Pomaj,R: J. Chomjak, DZ: Krzák, D: 100, Lipovník: Dányi Dubovan, Barczi, Szabó, Ičo, Albert, Podracký, Szűcs, Bollo, Kerekeš, Zs. Garaj, striedali O. Farkaš, R. Králik, Dlhá Ves: Pavlínyi Dusza, T. Segyo, Arp. Pomaj, Beke, Att. Pomaj, Mihaly, A. Ferdinand, Máté, Péntek, Zsóri, striedal V. Segyo

Gemerská Poloma Plešivec 2:0 (2:0)

Do polčasu sa hralo v réžii domácich futbalistov, ktorí však útočnú aktivitu korunovali vedúcim gólom až takmer po polhodine hry po hlavičke Gunára. Desať minút pred koncom prvého polčasu poistil vedenie po ideálnej prihrávke Forgáča Mihalík. Po prestávke sa hra vyrovnala, ale hostia si vážnejšiu gólovú príležitosť nevypracovali. Zmohli sa na niekoľko štandardiek z ktorých však nezapršalo. Domáci mohli prikrášliť skóre, ale Rogos mieril mimo a Hatvaník vyslal loptu nad hosťujúcu bránu.

Góly: Gunár, Mihálik, ŽK: 0 Z. Tomi, R: Petro, DZ: Nagy, D: 100, Gemerská Poloma: Mišina - Kolár, Gunár, Hatvaník, P. Lipták, Mar. Ďuríček, Rogos, Forgáč, Ferenčík, Lišuch, Mihalík, striedal Die, Plešivec: Koncz - M. Lipták, Z. Tomi, Demeter, Drenko, Bodnár, M. Kubík, Viola, Szaniszló, Z. Laven, Mezei, striedali Liptai, Pulen, Volčko

Dedinky Dobšiná 3:5 (1:3)

V susedskom derby sa síce ujali vedenia domáci, keď Čik už v 5.min. využil zaváhanie zadných radov hostí po strele Tökölyho. O chvíľu však vyrovnal Mačejovský a Dobšinčania diktovali tempo hry. Po štvrťhodine pridal druhý gól Barnák, keď predtým spolu s Brnčíkom a Strelkom predviedli akciu na jeden dotyk. Po ďalších pätnástich minútach pridali hostia ďalší gól. Po rohu Barnáka vrátil Strelka zo šestnástky loptu a Záhoranský zamieril presne k tyči. Šance potom mali Lukáč i Barnák, ale Ogurčáka neprekonali. Po prestávke znova Záhoranský zvýšil na 1:4. V 75.min. potiahol Valentko útok, poslal dlhý pas na Mačejovského. Ten vrátil na "päťku" a Lukáč zakončil do nechránenej časti brány. V poslednej štvrťhodine hostia už zvoľnili, prestriedali a domácim sa gólmi Liteckého a oblúčikom Tökölyho podarilo korigovať výsledok.

Góly: Čik, Litecký, Tököly Záhoranský 2, Mačejovský, Barnák, Lukáč, ŽK: bez, R: K. Chomjak, DZ: Hadar, D: 250, Dedinky: M. Ogurčák J. Ogurčák, P. Ogurčák, Soják, Tököly, S. Ogurčák, Čuchran, Grígeľ, Oravec, Čik, Litecký, striedali Majerčák, Ambróz, Dobšiná: Breuer D. Ondrejčík, Herško, Lukáč, Surovský, Barnák, Valentko, Strelka, Mačejovský, Brnčík, Záhoranský, striedali Horváth, Faltín