Prekvapujúce vysoké víťazstvo Helcmanoviec nad Smižanmi

Sportnet|19. aug 2008 o 00:00

Krompachy - Žakarovce 2:1 (1:1)P. HORVÁTH Začiatok súťaže sa domácim nevydaril a derby stretnutie začali náporom, ale do šancí sa nedostávali.

Krompachy - Žakarovce 2:1 (1:1)

P. HORVÁTH

Začiatok súťaže sa domácim nevydaril a derby stretnutie začali náporom, ale do šancí sa nedostávali. Hostia mali veľmi dobre organizovanú obranu na čele s nestarnúcim Sasákom. V závere prvej štvrťhodinky mal dobrú príležitosť Šmida, ale zaváhal a následne Biľ hlavou nedočiahol na loptu pred prázdnou bránou. Následne prišiel šok. Skúsený Škarbek dobre trafil spoza šestnástky a bolo 0:1. Gól ešte viac znervóznil domácich. Krompašanom nevychádzala kombinácia a herne sa trápili. Žakarovčania sa zamerali na obranu a v útoku neboli nebezpeční. Až v závere polčasu domácim konečne vyšla akcia a najaktívnejší hráč Glova strelou bez prípravy vyrovnal na polčasových 1:1.

V druhom polčase obliehali domáci bránu hostí, ktorá pracovala spoľahlivo. V 68. min. po kolmej prihrávke v strede poľa Biľ vyhral bežecký súboj a vydarenou strelou zabezpečil Krompachom tri body. Po góle si domáci vypracovali ďalšie šance, ale už bez gólového efektu. V závere sa Krompašania strachovali o výsledok, keď hostia mali výhodu troch rohových kopov, ale do šancí sa nedostali. Výsledok zodpovedá priebehu hry. KROMPACHY: Vojtek - Ziolkovský, Ľ. Ontko, Lesňák - I. Košč, Glova, Mišura, Šmida, Kukura - Tomašov, Biľ, striedali: Horváth, M. Košč, Čipkár. ŽAKAROVCE: Moravčík - Sasák, Macejko, Ondrejčík - Sewczuk, Vida, Vilčko, Hudák, Škarbek - Bodnár, Diro, striedali: Hrobko, Kollár, Beluško.

Buzica - Rudňany 3:0 (1:0)

P. FISCHER

Stretnutie slabej úrovne v podaní oboch mužstiev. Hostia svojím výkonom nepresvedčili a nepotvrdili dobrý výkon z ostatného kola. Buzica si vypracovala päť šancí, z ktorých dali tri góly.

RUDŇANY: Franko - Farkašovský, Kyrc, Neuvirth - Stašík, Červeňák, Čuj, Aleksič, Fedák - Polkabla, Pamula, striedal: Sabanoš.

V. Folkmar - V. Opátske 1:3 (1:3)

I. GREGA

Domácich zaskočila dovolenková sezóna. Do brány sa postavil Hrobko. V 5. min. akcia Andrejco - Hudák - Toth a domáci viedli 1:0. Z gólu sa Folkmarčania neradovali dlho o dve minúty hostia strelou spoza šestnástky, na ktorú brankár nereagoval, vyrovnali. V 20. min. po faule M. Ďorďa v šestnástke mali hostia výhodu pokutového kopu - 1:2. V 30. min. mohol vyrovnať Andrejco, no mieril len do spojnice. V 43. min. hostia po tretí raz trestali - 1:3 a bolo prakticky o osude stretnutia rozhodnuté. V druhom polčase si hostia už taktickou hrou udržali výsledok. Remíza by bola možno spravodlivejšia, ale absencia domáceho brankára sa dosť prejavila. V. FOLKMAR: Hrobko - Sokolský, R. Ďorď, Lacko - M. Ďorď, Andrejco, Hamrák, Rindoš, Grega - Hudák, Toth.

V. LIGA

Jaklovce - Harichovce 3:2 (2:1)

P. JAKUBIŠIN

Od samého začiatku sa hral kvalitný futbal zásluhou obidvoch mužstiev. V 12. min. Fabrici mohol poslať domácich do vedenia, ale jeho strela spoza šestnástky išla tesne vedľa brány. Z následného protiútoku vnikol z pravej strany do šestnástky hosťujúci útočník, ale domáci brankár Kovaľčík jeho strelu s námahou vyrazil na roh. V 15. min. hostia zahrávali PVK, brankár domácich dobre umiestnenú strelu vytlačil na brvno, ktorá sa odrazila k hosťujúcemu hráčovi a ten na bránkovej čiare trafil len stojaceho obrancu domácich. V 20. min. po autovom vhadzovaní Kandrík vysunul Fabriciho a ten z jednej poslal domácich do vedenia na 1:0. Po rozohratí gólu hostia loptu stratili a po osi Adamišin - Poláček vysunuli Kandríka a ten poslal domácich do dvojgólového vedenia. V 28. min. z peknej akcie hostia znížili Slivošom na 2:1. V 31. min. Poláček po krásnom vysunutí postupoval sám na brankára hostí, ale trafil žrď. V 41 min. išiel hosťujúci hráč z pravej strany sám na brankára domácich, ale jeho strelu domáci brankár s námahou vyrazil. Druhý polčas začali miernou prevahou hostia, čo im v 50. min. Staroňom prinieslo vyrovnanie na 2:2.V 60. min. domáci zahrávali PVK a odrazenú loptu dokopával do hosťujúcej brány Kandrík, ale trafil len na bránkovej čiare postaveného obrancu hostí. V 69. min. domáci zahrávali rohový kop, kde sa najlepšie zorientoval Fabrici a umiestnenou hlavičkou poslal domácich do vedenia na 3:2. Hostia v závere domácich pritlačili, ale domáci s prehľadom víťazstvo ubránili.

JAKLOVCE: Kovaľčík - Martin Kapinus, Kandra, Mitrík - Hofman, Kandrík, Hajduk, Poláček, Budinský - Fabrici, Adamišin, striedali: Eliáš, Jozef Kapinus. HARICHOVCE: Hric - Bednár, Krajňak, Suchý - Pukluš, Hudáček, Hrušovský, Staroň - Hrušovský, Slivoš, striedali: Štofko, Hrušovský.

Teplička - Margecany 0:2 (0:2)

M. KOŇAK

Piatoligovú premiéru začali Tepličania náporom, ale hostia ich zaskočili už v 8. min., keď obrana zle odvrátila loptu a Olejník pohotovo zakončil. Domáci chceli čím skôr vyrovnať, na kopačky sa im vkradla nervozita a v 20. min. opäť Olejník skóroval. V druhom polčase ešte chcel nováčik niečo urobiť s výsledkom, no réžiu hry už mali v rukách Margecany. TEPLIČKA: Cpin - Baldovský, Odziomek, Laško - Hasaj, Hamrák, Vanda, Dolnačko, Biacovský - Lesnický, Marcinčák, striedal: Š. Biacovský, Karabin.

Helcmanovce - Smižany 5:1 (3:0)

T. THEIS

Od úvodu videlo 150 divákov z oboch strán snaživý a dobrý futbal. Po štvrťhodine hry sa Helcmanovčania radovali z prvého domáceho gólu v sezóne. Jeho autorom bol J. Pisko a o minútu Tokár už zvýšil na 2:0. V 26. min. po faule na Ľ. Maliňáka v šestnástke využil výhodu pokutového kopu J. Pisko. Hostia ohrozili domácu bránu až v závere polčasu, keď zahrávali priamy kop, ale lopta išla mimo brány.

Druhý polčas začali lepšie živší hostia, ale hneď na začiatku ich zmrazil Leštianský "vlastencom" 4:0. V 60. min. prišiel do hry striedajúci Gajdoš a už o dve minúty išiel dole - dostal červenú kartu. Na prekvapenie všetkých, Smižany s desiatimi hrali lepšie ako jedenásti. Gólový účet z domácej strany uzavrel Tokár, keď v 88. min. obišiel všetko, čo mu stálo v ceste. Čestný úspech v 90. min. zaznamenal hosťujúci Klubert. HELCMANOVCE: Kohut - Lapšanský, Jablonovský, Kuchár - Ľ. Zmij, Hudák, R. Maliňák, Kluknavský, Ľ. Maliňák - Pisko, Tokár, striedali: Š. Zmij, Marcinko. SMIŽANY: Duľa - Leštianský, Kapusta, Richnavský - J. Kľučár, Klubert, Bobko, M. Kľučár, Hrušovský - Vojtko, R. Hrušovský, striedali: Šebest, Gajdoš.

Sp. Vlachy - G. Hôrka 1:0 (1:0)

D. GIRBA

Spišsko-gemerský piatoligový duel priniesol futbal priemernej úrovne. V domácej premiére novej sezóny zaznamenali Vlašania chudobné jednogólové víťazstvo. Ich územná prevaha bola neplodná, keď nevyužili veľa šancí.

Tú najväčšiu zahodil v 22. min. Gonda, keď z pokutového kopu trafil len ruky brankára. Tomuto momentu predchádzali neúspešné hlavičkové pokusy Kollárika s Legátom o zmenu skóre.

V 25. min. hlavičkoval nad bránu Fabini. O minútu neskôr Legát z výhodnej pozície netrafil presne. V 32. min. sa zrodil jediný gól zápasu, keď Milan Fabini prízemnou krížnou strelou prekonal brankára Gemerčanov. Ten istý hráč dve minúty pred prestávkou nezužitkoval Novákov center.

Aj po zmene strán sa domáci doslova pretekali v zahadzovaní šancí. V 48. a 61. min. nepremenil gólové príležitosti Viboh a v 65. min. ten istý hráč z priameho kopu prestrelil. V 72. min. po ideálnej prihrávke Viboha trestuhodne spálil možnosť zvýšiť číselný stav Ďorko. O päť minút neskôr Legát tiež nevyužil svoje sólo. Strela Biroščáka z 20 metrov v 82. min. trafila náruč gólmana hostí a o štyri minúty pečatil streleckú smolu Vlašanov strelou nad bránu Legát. Záverečná snaha hostí o vyrovnanie nebola úspešná, lebo Gemerčania si v tomto zápase tiež s presnou muškou nepotykali. SP. VLACHY: Ferenčuha - Novák, Kollárik (86. Bečker), Ďorko, Šefčík - Tomajko, Gonda, Fabini, Legát - Gardošík (46. Biroščák), Viboh.

Prakovce - Hrabušice 4:0 (2:0)

Lok. Košice B - Nálepkovo 5:1 (3:0)

Domov»Sportnet na východe»Prekvapujúce vysoké víťazstvo Helcmanoviec nad Smižanmi