Víťazstvo, remíza i prehra Podtatrancov

Sportnet|19. aug 2008 o 00:00

ĽUBICA SA DOČKALA, SVIT STRATIL DVA BODYIV. liga - SeverJasenov - Kežmarok 3:2 (2:1)(mdc)Obojstranne dramatické stretnutie začali Kežmarčania

ĽUBICA SA DOČKALA, SVIT STRATIL DVA BODY

IV. liga - Sever

Jasenov - Kežmarok 3:2 (2:1)

(mdc)

Obojstranne dramatické stretnutie začali Kežmarčania výborne, keď už v 3. minúte sa po priamom kope M. Nováka dostali do vedenia. Po tomto okamihu prekvapivo pribudlo na ihrisku viac nervozity a hra tímov bola rozháraná. Domáci sa snažili vyťažiť vyrovnávajúci gól najmä po štandardných situáciách spoza 16-ky, ktoré však žiadny efekt neprinášali. Naopak, hostia mohli svoj náskok poistiť v 16. minúte, no M. Novák namieril loptu iba do brvna a svoje sľubné príležitosti Bednár a Bednarčík nezužitkovali. Domácim sa až v 27. minúte podarilo zlikvidovať náskok súpera, keď po vniknutí domáceho hráča do pokutového územia nariadila hlavná rozhodkyňa prísny pokutový kop, ktorý s istotou premenil Firkaľ. Hostia ostali po inkasovanom góle zaskočení, čo Jasenovčania dokonale zužitkovali na obrat v zápase, keď v 32. minúte po hrubej chybe a zaváhaní v zadných radoch Kežmarčanov skóroval Sabo. Po zmene strán v úvode prebrali hostia iniciatívu na svoje kopačky a zatlačili hostiteľov na vlastnú polovicu. Blízko vyrovnávajúceho gólu boli hlavne R. Novák a Gáborčík, ale v koncovke sa nepresadili. V 54. minúte sa však Podtatranci predsa len dočkali, keď po vyšachovaní domácej defenzívy zachytil jeden z obrancov hostiteľov loptu na bránkovej čiare nedovolene rukou, za čo videl ČK a nariadenú penaltu bezpečne premenil Bednarčík. Domácich však tento gól nedeprimoval a v 60. minúte opäť naklonili misky váh na svoju stranu, keď jeden z hráčov poslal presný center na hlavu Albičuka, ktorý prekonal bezmocného Tokarčíka. V záverečnej polhodine sa zdalo, že hostia sa pokúsia využiť svoju presilovku, no opak bol pravdou, keďže dvoma zbytočnými vylúčeniami R. Nováka a Gromana sa sami pripravili o akúkoľvek možnosť odniesť si spod Vihorlatu domov aspoň cenný bod.

Góly: 27. Firkaľ (z 11 m), 32. Sabo, 60. Albičuk - 3. M. Novák, 54. Bednarčík (z 11 m). Pred 250 divákmi rozhodovala Gazdová, ŽK: Firkaľ, Sivčo - R. Novák 2, Bednár, Vida, ČK: Piatka - R. Novák, Groman. KEŽMAROK: Tokarčík - Šavel (38. Vida), Kubičko, Šupala, Andráš - Špirko (52. Gáborčík), M. Novák, R. Novák, Precák - Bednár, Bednarčík (56. Groman).

N. Šebastová - Svit 2:2 (0:2)

(riso)

Na kvalitnej hracej ploche a v slušnom prostredí začali oba celky opatrne. Svit postupne získaval hernú prevahu a ako prvý pohrozil Jambor, s ktorého pokusom z 20 metrov si domáci brankár poradil. V 25. minúte sa už skóre menilo, keď po individuálnej akcii Fridman unikol domácej obrane a rozvlnil sieť. O desať minút neskôr Fridman znova vnikol do súperovej šestnástky, prihrávkou našiel Hudača a ten doklepol loptu do siete - 0:2. Hostia boli v pohode a v 44. minúte mohli rozhodnúť, no Troppovu strelu pod brvno gólman hostiteľov vyrazil na rohový kop. Po obrátke sa obraz hry pozmenil. Prvú šancu však mali ešte Sviťania, no po centri Jambora Fridman zblízka trafil iba do rúk brankára Nižnej Šebastovej. Podtatranci akoby prestali bojovať a to húževnatí domáci využili. V 58. minúte sa im po hrubej chybe hosťujúcej obrany podarilo zdramatizovať stretnutie kontaktným gólom. Domáci ešte zvýšili aktivitu a po ďalšej hrúbke celej obrany Svitu vyrovnali. V závere sa oba celky snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 88. minúte bol k tomu blízko hosťujúci Pekarčík, ktorý trafil do brvna. Potom sa ešte vyznamenal aj brankár Svitu Marušák, ktorý pre svoje mužstvo zachránil aspoň bod. Vzhľadom na priebeh hry a vývoj duelu však hostia dva body stratili.

Góly: 58. Inas, 74. Kovaľ - 25. Fridman, 35. Hudač. Pred 200 divákmi rozhodoval Ször, ŽK: Pendra, Krupa - Turcsanyi. SVIT: Marušák - Vitko, Medvec (68. Diabelko), Jarkuliš (80. Turcsanyi), Krišanda - Tropp, Jambor, Pekarčík, Budzák - Hudač (60. Jina), Fridman.

Ľubica - Hanušovce 3:0 (1:0)

(riso)

Domáci začali po predchádzajúcich neúspešných výsledkoch náporom a už v prvom polčase chceli rozhodnúť o osude duelu. V 10. minúte mal šancu domáci M. Sova, keď sa z uhla rútil sám na hosťujúceho brankára, ale trafil vedľa. O dve minúty mali tutovku aj hostia, ale brankár Karaš bravúrne zasiahol a pokus zblízka súperovmu hráčovi zneškodnil. V 17. minúte unikol po krídle znova čiperný M. Sova a po jeho presnej prihrávke M. Kaprál dostal Ľubičanov do vedenia. V 20. a 23. minúte mohol poistiť náskok Podtatrancov dvakrát M. Kaprál, ale v obidvoch prípadoch vyšiel zo súboja úspešnejšie hosťujúci gólman. Vzápätí mali vyloženú šancu Hanušovce, ale ich hráč zo siedmich metrov prestrelil. Druhý polčas sa odvíjal prevažne medzi šestnástkami. Až v 67. minúte bol v pokutovom území faulovaný prenikajúci M. Sova a M. Kaprál jedenástku premenil. Aj v závere mali domáci niekoľko pekných akcií, tie však nedotiahli do úspešného konca. Až v nadstavenom čase sa presadil striedajúci V. Zavacký, ktorý uzavrel skóre na rozdiel triedy. Hostia však predvedenou hrou určite nesklamali.

Góly: 17. a 67. M. Kaprál (druhý z 11 m), 90. V. Zavacký. Pred 200 divákmi rozhodoval Mati, ŽK: Krempaský, Labus - Galik, Kmec, Matta, Jabčanka. ĽUBICA: Karaš - J. Sova, Vojtánek, Oravec, K. Zavacký - L. Kaprál, Krempaský, Kalafut (60. Labis), Labus - M. Sova (78. V. Zavacký), M. Kaprál.