Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Veľký Lipník zaskočil domácich Čirčanov

STARÁ ĽUBOVŇA. I. trieda ObFZ v Starej Ľubovni odštartovala zápasmi 1. kola. Jakubany v ňom mali voľno.Litmanová - Plaveč 3:0 kont. - hostia

Litmanová - Plaveč 3:0 kont. - hostia nepricestovali

Š. Jastrabie - Kyjov 6:0 (3:0)

Domáci Jastrabčania vstúpili do súťaže ráznym krokom, keďže svojho súpera nešetrili a pripravili mu poltuctový debakel, ktorý načali v 20. minúte po krídelnej akcii Guľaša. Po góle hostitelia svoju útočnú aktivitu ešte viac zvýšili a hru mali jednoznačne pod kontrolou. Do prestávky sa im podarilo po rýchlych brejkoch Kerpčára a Balušinského zvýrazniť svoj náskok na rozdiel triedy, čo zrazilo Kyjovčanov na kolená. Aj po obrátke boli domáci pri chuti a neustále búšili do defenzívy súpera. V 55. minúte napriahol z vyše 25 metrov Hric, ktorého strela skončila až v pravom hornom rohu súperovej brány. Po hodine hry sa mohol do listiny strelcov zapísať z pokutového kopu aj Rešetár, no ponúknutú príležitosť nezužitkoval. Jastrabčania, ktorí produkovali až do záveru stretnutia tvorivý kombinačný futbal, uzavreli svoje vysoké víťazstvo v samom závere po rohovom kope Balušinského a krížnej strele Šestáka.

Góly: Balušinský 2, Guľaš, Šesták, Hric, Kerpčár. Pred 120 divákmi rozhodoval Vilček.

Junošport C - Junošport B 1:1 (0:0)

Mestské klubové derby od úvodu veľa vzruchu neprinieslo a oba tímy predviedli iba priemerný výkon. V prvom polčase sa hra odvíjala prevažne medzi 16-kami a hráči nedokázali nič vytvoriť. Po zmene strán sa v úvode naďalej oba tímy stále akoby len hľadali a ich kombinačná hra končila prevažne pred pokutovým územím. Až v 65. minúte sa "B" tím dostal do vedenia po prudkej ďalekonosnej strele Konkoľa. O desať minút nato sa podarilo "C" kolektívu vyrovnať skóre, keď po presnom centri Dopiráka sa peknou hlavičkou presadil Mariančík. V záverečnej polhodine sa mužstvá s deľbou bodov uspokojili a pred gólmanov sa prakticky vôbec nedostali. Remíza je spravodlivým vyjadrením pomeru síl na ihrisku.

Góly: Mariančík - Konkoľ. Pred 70 divákmi rozhodoval Barlík.

Jarabina - Orlov 1:0 (1:0)

Domáci nastúpili do zápasu oslabení o dvoch hráčov, čo sa v úvode odzrkadlilo na ich hre. Hostia sa napriek prehre predstavili v dobrom svetle, no z územnej prevahy nedokázali nič vyťažiť. Naopak, Jarabinčania akoby vyčkávali na vhodnú príležitosť, kedy udrieť a tá prišla v 35. minúte, keď po rýchlom brejku zaznamenal prvý, a ako sa neskôr ukázalo, aj rozhodujúci gól Boleš. Orlovčania sa aj napriek inkasovanému gólu tlačili do ofenzívy, no v koncovke naďalej neboli efektívni. Po zmene strán produkovali oba tímy zaujímavý otvorený futbal a hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Viac z nej však mali snaživí hostia, no tí sa v koncovke naďalej trápili. Sľubnú šancu mal v 65. minúte Drobňák, no svoj individuálny prienik presným zásahom nezakončil. Naopak, boli to domáci, ktorí hlavne v závere boli veľmi blízko k poisteniu svojho víťazstva, ale Kovalčíkova strela spoza 16-ky v 80. minúte a individuálny prienik Derevjaníka o tri minúty nato sa gólom neskončili.

Gól: Boleš. Pred 150 divákmi rozhodoval Murcko, ŽK: Ščurka, Jeleň, Derevjaník, Kovalčík - M. Drobňák.

Čirč - V. Lipník 1:5 (1:1)

Domáci Čirčania vstúpili do súťaže až príliš ustráchane, čo v stretnutí dvoch rozdielnych polčasov hostia dokonale zužitkovali v hladké víťazstvo. Po opatrnej štvrťhodine sa podarilo hosťom dostať do vedenia, keď po samostatnom úniku prehodil domáceho gólmana Krolák. Po inkasovanom góle však hostitelia nezložili zbrane a v 35. minúte sa im podarilo vyrovnať, keď po priamom kope Popadiča rozvlnil sieť presnou hlavičkou Gajdoš. Po zmene strán dosť prekvapivo spustili Lipníčania na domácu bránu gólový uragán. Ten odštartovali v 48. minúte, keď po rohovom kope sa presadil presným zásahom Hrebík. Tento gól domácich viditeľne zaskočil a v ďalších fázach hry prenechali svojmu súperovi dosť veľa priestoru na tvorivú, kombinačnú hru. S pribúdajúcimi minútami v pohode hrajúci hostia dokázali pridať ešte ďalšie tri presné zásahy po samostatnom úniku Kroláka a následnej dorážke Jedináka, vlastnom góle Čirčanov po rýchlej kombinačnej akcii, na konci ktorej bol Krolák, čo rozhodlo o ich výraznom a zaslúženom víťazstve.

Góly: Gajdoš - Krolák 2, Jedinák, Hrebík, vlastný. Pred 60 divákmi rozhodoval Kontra.

Podolínec - Údol 2:1 (2:1)

Oba kolektívy začali stretnutie aktívne, keď už do prvej 10-minútovky dokázali zaznamenať všetky tri góly a rozhodnúť tak o konečnej podobe výsledku. V 4. minúte sa domáci dokázali dostať do vedenia, keď Antony po samostatnom prieniku prekonal brankára hostí. Tí však na inkasovaný gól odpovedali presným zásahom už o dve minúty, keď zaváhanie domácej defenzívy potrestal Pištej. V 9. minúte však Podolínčania znova naklonili misky váh na svoju stranu, keď sa v trme-vrme pred hosťujúcou bránou presadil znovu Antony. Po týchto okamihoch sa hra presťahovala väčšinou medzi 16-ky a šancí bolo už pomenej. Aj keď domáci boli futbalovejší, Údolčania sa nevzdávali a bojovali o vyrovnávajúci gól. Po zmene strán získali hernú prevahu hostitelia, no tým nebolo už súdené zaznamenať gólovú poistku. Po góle volali najmä prudká strela Šebesta do žrde a ďalekonosný projektil Skybu z vyše 40 metrov, ktorý však skončil len na brvne. Hostia po zmene strán ťažili prevažne iba po rýchlych brejkoch, no tie sa gólom neskončili. K slušnej úrovni zápasu prispel aj hlavný rozhodca, s ktorého výkonom boli spokojné oba tímy.

Góly: Antony 2 - Pištej. Pred 150 divákmi rozhodoval Furtkevič, ŽK: Skyba, Žoldák (obaja Podolínec).