Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Domáce tímy v derby nadeľovali

ŠTRBA POKRAČUJE V SPANILEJ JAZDEV. liga - S-ZV. Ružbachy - Záborské 4:0 (1:0)(mdc)Po opatrnom začiatku Ružbašania v snahe zaknihovať si prvé

ŠTRBA POKRAČUJE V SPANILEJ JAZDE

V. liga - S-Z

V. Ružbachy - Záborské 4:0 (1:0)

(mdc)

Po opatrnom začiatku Ružbašania v snahe zaknihovať si prvé víťazstvo zvýšili útočnú aktivitu, no z prevahy si až do polhodiny hry vážnejšiu šancu nevytvorili. V 32. minúte po prvýkrát ohrozil hosťujúceho brankára Sakáč, no z 5 metrov nedokázal usmerniť loptu do siete. V 35. minúte sa pokúšal presne zakončiť V. Diňa, ale v pokutovom území z otočky taktiež neuspel. V 40. minúte sa však už domáci predsa len dočkali úvodného gólu, keď hrubú chybu v zadných radoch Záborčanov potrestal po samostatnom úniku M. Diňa. Druhý polčas začali Ružbašania impozantne a už v 46. minúte pridali druhý gól po ukážkovej kombinácii Sčensného s M. Diňom. Po tomto okamihu hra upadla a domáci si s prehľadom svoj náskok kontrolovali. Herne bezradní hostia sa na dostrel Mašlejovej brány prakticky vôbec nedostali, čo bolo vodou na mlyn hostiteľov. Tí v 80. minúte viedli už rozdielom triedy po pekne umiestnenej strele V. Diňu. V 84. minúte pridali domáci ďalší presný zásah, keď Minčík namieril prudkú strelu do brvna a odrazenú loptu poslal za chrbát hosťujúceho gólmana znova V. Diňa. V 88. minúte mohol po samostatnom úniku prikrášliť víťazstvo svojho mužstva M. Diňa, no jeho samostatný nájazd brankár hostí zneškodnil.

Góly: 40. a 46. M. Diňa, 80. a 84. V. Diňa. Pred 100 divákmi rozhodoval Rumančík, ŽK: Ficko, Loško (obaja Záborské). V. RUŽBACHY: Mašlej - Krull, Hanečák, Vyrostek (70. Zajac), L. Pardus - Sakáč (50. E. Heban), Ščensný, Minčík (75. Leščinský), Vašaš - M. Diňa, V. Diňa.

Levoča - Plavnica 5:0 (1:0)

(mdc)

V stretnutí mužstiev z vrchných priečok tabuľky si od úvodu vytvorili hostitelia útočnú prevahu, z ktorej dokázali po štvrťhodine vyťažiť úvodný gól, keď po rýchlom prieniku Minďaša po pravej strane P. Kašper prekonal bezmocného Pristača. Po tomto okamihu hostia však hru v poli vyrovnali a v 25. minúte sa snažil ohroziť brankára Liptáka Kušnír, no v koncovke mal vychýlenú mušku. Domáci sa iba ťažko dostávali do potrebného tempa, čo Plavničanom, ktorí ťažili po chybách domácich hráčov a hre zo zabezpečenej obrany, ideálne vyhovovalo. V 35. minúte hostia pohrozili znova Chovancom, ktorý však prízemnú strelu poslal mimo bránu. V zostávajúcich minútach prvej polovice mali neustále herne navrch hostia, no ich útočné úsilie končilo prevažne pred 16-kou domácich. Po zmene strán už neponechali Levočania nič na náhodu a od prvých minút zatlačili svojho súpera na jeho vlastnú polovicu. V 47. minúte mohol zvýšiť vedenie Minďaš, no jeho nepríjemnú strelu Pristač vyrazil. O dve minúty na to sa domáci predsa len dočkali, keď sa pred pokutovým územím výborne uvoľnil Vojtuš a peknou, umiestnenou strelou do pravého horného rohu nedal gólmanovi hostí šancu. V 51. minúte domáci tím takmer viedol už rozdielom triedy, no hosťujúci Hricko v poslednom momente vykopol loptu z bránkovej čiary. Od 57. minúty sa po vylúčení Chovanca za nešportové správanie naskytla Levočanom príležitosť presilovej hry, ktorú v ďalších fázach hry účelne zrealizovali. V 61. minúte sa im totiž podarilo pridať tretí gól, keď hrubú chybu jedného z obrancov hostí potrestal M. Kašper. Domáci boli naďalej pri útočnej chuti a v 75. minúte pridali ďalší presný zásah, keď Kramarčíkov strelecký pokus dokázal Pristač vyraziť iba nohou a odrazenú loptu zasunul za jeho chrbát M. Kašper. Bodku za jednoznačným a vzhľadom na druhý polčas zaslúženým víťazstvom domácich dal v 87. minúte po pekne umiestnenej strele z priameho kopu Kramarčík.

Góly: 61. a 75. M. Kašper, 20. P. Kašper, 49. Vojtuš, 87. Kramarčík. Pred 250 divákmi rozhodoval Marcin, ŽK: Jakubec - Kupec, Varga, ČK: Chovanec (Plavnica). LEVOČA: Lipták - Jakubec, Janík, Dunčko ml. (73. Dravecký), Kubus - Vojtuš (76. Olejník), M. Kašper, Minďaš, P. Kašper (58. Kramarčík). PLAVNICA: Pristač - Pavlišin, Sivuľka, Kupec, Hricko - Chovanec, Pristaš (69. Gedra), Kušnír, Štupák (83. Mlaka) - Varga (65. Kaleta), Firta.

Zborov - Sp. Bystré 5:1 (2:0)

(riso)

Futbalisti Spišského Bystrého stále čakajú na prvý bod v tejto sezóne a nedočkali sa ho ani v Zborove. Do stretnutia mali zlý začiatok a už v 7. minúte inkasovali, keď po centri jedného z domácich hráčov neustrážili protivníka a ten otvoril skóre. Potom sa hra opticky vyrovnala a pohybovala sa prevažne medzi šestnástkami. Dlho sa nič podstatné nedialo, až v závere polčasu prišiel druhý úder zo strany hostiteľov. Domáci mali možnosť zahrávať priamy kop a lopta sa cez múr dostala až za chrbát brankára Bendika - 2:0. Nástup do druhého polčasu vyšiel "Kubašanom" oveľa lepšie. Už v 49. minúte našiel center Fila hlavu Šustera a ten znížil. O tri minúty mohol ten istý hráč dokonca vyrovnať, no tentoraz mieril tesne vedľa. Po hodine hry ušiel domáci hráč po krídle a po chybe hostí zvýšil znova na rozdiel dvoch gólov. Podtatrancov mohol späť do hry vrátiť Marko, ale pred bránkou domácich sa zblízka nepresadil. Vzápätí pohrozil krížnou strelou Lopuch, ale ani tá neznamenala zmenu skóre. Záver patril domácim, ktorí z minima vyťažili maximum a svojmu súperovi pridali ešte ďalšie dva góly. Vysoká prehra hostí je však príliš krutá a neodzrkadľuje dianie na ihrisku.

Góly: 40. a 70. Ferenc, 7. Gajdoš, 62. Štefurik, 85. Suchanič - 49. Šuster. Pred 200 divákmi rozhodoval Kmec. Bez kariet. SP. BYSTRÉ: Bendik - Olexa, D. Budaj (25. Filo), J. Kubičko, Jurčo - Rumančík, Lopuch, Šuster, M. Kubičko - Marko, Janík.

Kendice - Poprad B 1:0 (1:0)

(riso)

Hostia mali veľmi dobrý začiatok, ktorý však nedokázali pretaviť vo vedúci gól. Popradská rezerva mala celý prvý polčas viac z hry, domáci sa zamerali iba na nakopávané lopty, ktoré im úspech neprinášali. V 15. minúte sa predviedol samostatnou akciou hosťujúci Rams, no namiesto zakončenia volil ešte prihrávku, na ktorú Dulovič nedočiahol. Potom nasledovala séria rohových kopov, avšak bez gólových šancí. Až v 35. minúte trafil Kobolka do stredu bránky a vyrazenú loptu nemal kto dokopnúť do domácej siete. V závere polčasu po nedorozumení v strede obrany sa Kendice dostali do vedenia, keď Platko v 43. minúte zaznamenal, ako sa neskôr ukázalo, rozhodujúci gól. Po obrátke chceli Popradčania vyrovnať a zatlačili svojho súpera na jeho vlastnú polovicu. Na zlom ihrisku im však chýbala kvalitná finálna prihrávka i presné zakončenie. V 75. minúte mohol vyrovnať Michlík, ale neuspel. V závere vrhli hostia všetky svoje sily do útoku, no bez úspechu. V 87. minúte po brejku domácich hráčov mohlo byť rozhodnuté, ale Oprendek zachránil. Za predvedený výkon by si rezerva aspoň bod zaslúžila.

Gól: 43. Platko. Pred 150 divákmi rozhodoval Guľko, ŽK: Jurko - Petruš, Pisarčík, Oravec. POPRAD B: Oprendek - Ondruš, Petruš, Compeľ (65. Oravec), Miženko - Rams, Dulovič, Kšenzakovič, Pisarčík - Michlík, Kobolka (46. Maník).

Štrba - Miklušovce 5:1 (2:1)

(riso)

Podtatranci, ktorí v úvodných troch kolách nestratili ani bod, pričom neinkasovali ani raz, nezačali dobre a v prvom polčase boli príliš zakríknutí. V úvodnej polhodine im chýbalo väčšie nasadenie i aktivita. V 20. minúte to hostia využili a po zaváhaní domácej obrany i brankára inkasoval Sasák prvý gól v tejto sezóne. Po zlom začiatku sa však hostitelia rýchlo otriasli a postupne začali hrať svoju hru. Ešte do prestávky sa im podarilo otočiť skóre, čo bolo veľmi dôležité. Po polhodine hry zahrávali z uhla domáci priamy kop M. Levockým a ten na prekvapenie najmä brankára Miklušoviec skončil za jeho chrbtom. Onedlho už bolo 2:1, keď po prihrávke od T. Saba sa ideálne uvoľnil Miroslav Macko a presnou strelou k žrdi dostal svoj tím do vedenia. Po zmene strán to už bola jasná záležitosť domácich, ktorí získali istotu a produkovali pekný futbal. V 58. minúte sa presadil striedajúci Ľ. Levocký, ktorý po chybe hosťujúcej obrany prehodil brankára. Po hodine hry zvyšoval už na 4:1 mladík Giblák, ktorý skóroval už po troch minútach strávených na ihrisku. Bodku za zápasom dal štvrťhodinu pred koncom svojim druhým zásahom v dueli Ľ. Levocký, ktorý sa uvoľnil na šestnástke a presne zakončil. Okrem toho strelecky trápiaci sa Badzik opečiatkoval dvakrát žrď.

Góly: 58. a 76. Ľ. Levocký, 31. M. Levocký, 37. Mi. Macko, 63. Giblák - 20. Pekár. Pred 150 divákmi rozhodoval Černický, ŽK: Milan, Giblák (obaja Štrba). ŠTRBA: Sasák - M. Levocký, Milan, Otčenáš, Ma. Macko - Mi. Macko, Hurajt (52. Ľ. Levocký), Pamula (60. Giblák), Lajčák (68. Hončar) - T. Sabo, Badzik.