Odeva deklasovala Slavoj

Sportnet|25. aug 2008 o 00:00

Vranovčania s druhým víťazstvom Vo štvrtom kole II. futbalovej ligy skupiny východ boli domáci štedrými hostiteľmi a rozdali polovicu možných

Vranovčania s druhým víťazstvom

Vo štvrtom kole II. futbalovej ligy skupiny východ boli domáci štedrými hostiteľmi a rozdali polovicu možných bodov. Na súperovom trávniku sa darilo Vranovu, ktorý dosiahol zhodné víťazstvo ako pred týždňom doma. Obe východniarske derby sa skončili korisťou hostiteľov, keď Spišiaci zdolali rezervu prešovského Tatrana a Odeva Lipany deklasovala Slavoj Trebišov, ktorý sa domov vracal s päťgólovou nádielkou. Súboj dvojice nováčikov v Poprade sa stalo korisťou domácich, ktorí doplnili kvarteto deväťbodových celkov na čele.

Sp. N. Ves Prešov B 1:0 (0:0)

SP. NOVÁ VES. Za ideálneho futbalového počasia videli diváci od začiatku svižný futbal. Už v 3. minúte mal dobrú príležitosť domáci Riapoš. Po štvrťhodine hry sa v sľubnej streleckej pozícii ocitol Stanislav. Dobre hrajúci hostia dali o sebe vedieť v závere polčasu. Najprv kapitán Haničák z dobrej pozície netrafil bránu a tesne pred prestávkou najväčšiu gólovú príležitosť Prešova trestuhodne zahodil Baran. Po zmene strán boli iniciatívnejší Spišiaci. Mali častejšie loptu na svojich kopačkách, vytvorili si miernu prevahu. V 56. minúte Stadnyk hlavou tesne minul. Hostia v 68. minúte zahrávali z hranice šestnástky priamy voľný kop a domáci brankár Tököly umiestnenú loptu vyboxoval. Deväťsto domácich priaznivcov sa dočkalo vytúženého gólu v 77. minúte, kedy sa k odrazenej strele dostal striedajúci Čekovský 1:0. Veľkú príležitosť na zvýšenie skóre mal v 87. minúte Petruš, keď zahrával pokutový kop. Lopta len opečiatkovala ľavú žrď. Hostia sa snažili v záverečných minútach ešte niečo urobiť s výsledkom, ale domáca obrana stála na pevných nohách a vážnejšie šance s prehľadom riešil brankár Tököly.

Gól: 77. Čekovský. ŽK: Šimko. Rozhodoval: Sedlák. Divákov: 900. SP. NOVÁ VES: Tököly Petruš, Šimko, Čomič Gajdoš, Stanislav (63. Čekovský), Kandráč (90. Slejzák), Horváth, Riapoš (54. Stadnyk) Zajac, Sirko. PREŠOV B: Baláž Belejík, Pekár, Janev (72. Kentoš) Eliaš, Kirňak (87. Lipták), Aštary, Ziemba, Haničák Baran, Novák.

JOZEF PETRUŠKA

Lipany - Trebišov 5:1 (1:0)

LIPANY. Zápas mal veľmi dobrú úroveň najmä v prvom polčase, keď obe mužstvá predvádzali kombinačný futbal, čo sa divákom páčilo. Dobrý úvod malo domáce mužstvo, keď už v 8. min. sa ujalo vedenia Džubákom, ktorý premenil pokutový kop za faul na Mateja. Hostia mohli vyrovnať Csákom v 18. min., no ten zo 7 m prestrelil domácu bránku. Domáci Drobňák potom nevyužil prihrávku Hudého, keď netrafil loptu v pokutovom území. V 43. min. Jacko Ľubomír po prihrávke od Drobňáka bol sám pred brankárom hostí Belanom, no jeho strelecký pokus skončil vysoko nad bránkou hostí. Druhý polčas vyšiel opäť domácemu mužstvu, keď v 53. min. upravil Jacko Ľubomír na 2:0 a v 63. opäť on zvýšil na 3:0. Ďalšie góly prišli až v závere stretnutia, keď sa už prejavila prevaha domácich nakoľko hostia mali od 38. min. vylúčeného Tomovčíka. Najprv hosťujúci Capko z trestného kopu znížil na 3:1 ale už o minútu nato domáci Drobňák zvýšil na 4:1, keď obišiel aj brankára Belana a skóroval do prázdnej brány. Keď sa už zdalo, že stretnutie sa skončí týmto výsledkom, prišiel ešte posledný úder pre hostí a to v nadstavenom čase keď Kizák upravil na konečných 5:1.

Góly: 53. a 63. Ľ. Jacko, 8. Džubak (11 m), 86. Drobňak, 90. Kizák - 85. Capko. ŽK: Angelovič J., Bodnár Ľ., Hudy L. - Capko, Rusnák, Tomovčík. ČK: Tomovčík po 2 ŽK. Rozhodca: Bucko. Divákov: 510. LIPANY: Sontág - Angelovič Ján, Gomoľa, Džubák (68. Janič), Bodnár - Turok-Heteš, Drobňák M., Hudy, Matej (73. Bartoš) - Pončák, Jacko Ľ. (65. Kizák). TREBIŠOV: Belan - Kročko (72. Drobňak R.), Jeníček, Hofman, Devečka - Csako (76. Bajus), Tomovčík, Capko, Lukáč - Palušík, Ľ. Rusnák.

P. ŠUHAJ

Poprad - Bánová 2:1 (2:0)

POPRAD. V stretnutí nováčikov sa domáci v úvode zahryzli do svojho súpera a v 9. min. a nariadenú penaltu Sovič bezpečne premenil. V 21. min. mohli hostia vyrovnať, keď po ideálnom centri hľadal v šestnástke Frátrik Labudu, no ten nedokázal hlavou zakončiť. V 29. min. mohli Bánovčania predsa len vyrovnať, no ďalekonosná prudká strela aktívneho Frátrika z vyše 35 m skončila na brvne. Po polhodine hry sa tempo zrýchlilo a oba tímy predvádzali rýchly kombinačný futbal. V 40. min. však domáci zaskočili defenzívu a brankára hostí, keď po Dinisovom aute sa technickou strelou ponad gólmana presadil Guman. Po zmene strán hrali domáci uvoľnenejšie, no hostia sa aj napriek nepriaznivému vývoju nevzdávali, dosiahli kontaktný gól. Po tomto momente dostalo stretnutie potrebný náboj. V 67. min. mal gól na kopačke Živčák, no jeho strelu Škrobák vyrazil. V závere sa rozhodli hostia o ofenzívny vabank, pokúsiť sa získať deľbu bodov a v 87. min. sa im to takmer podarilo, no Mašek sľubnú šancu nezužitkoval.

Góly: 9. Sovič (11 m), 40. Guman - 65. Frátrik. ŽK: Guman, Dvorožňák, Živčák, Bendík - Škrobák, Ondráš, Labuda. Rozhodca: Eperješi. Divákov: 950.

POPRAD: Vernarský - Dinis, Sciranka, Daško, Hoššo - Guman, Kočiš, Sovič, Bendík (75. Pitoňák) - Dvorožňák (75. Maťaš), Živčák (88. Rams).

BÁNOVÁ: Škrobák - Ďuratný L., Kubovich, Ondráš, Ďuratný D. (82. Ďurica) - Minárik, Padala, Hýl, Labuda - Frátrik (73. Stalmašek), Filo (81. Kosa).