Duel zdramatizovali, no koncovku nezvládli

Sportnet|25. aug 2008 o 00:00

CRIKVENICA. Slovenské basketbalové reprezentantky prehrali v sobotňajšom kvalifikačnom stretnutí C-skupiny o postup na budúcoročné majstrovstvá

Európy v chorvátskej Crikvenici s domácim výberom 55:61 (17:30). Pre Slovenky je to druhé zaváhanie v tejto kvalifikácii, na svojom konte zatiaľ majú rovnako dve víťazstvá (doma nad Maďarskom a Rumunskom).

Zverenky trénerky "Pokey" Chatmanovej začali duel zle - v 6. min prehrávali už 2:10, keď súperky veľmi pozorne bránili najmä Zuzanu Žirkovú. Po oddychovom čase sa Slovenky čiastočne chytili a do konca prvej štvrtiny znížili na päťbodový rozdiel (9:14). Druhá desaťminútovka mala podobný priebeh a slovenské hráčky po nej prehrávali už 17:30. Ani druhá polovica duelu nepriniesla veľmi odlišný obraz hry a do poslednej časti sa vstupovalo za stavu 46:29. Keď sa už zdalo, že vo štvrtej desaťminútovke sa bude zápas iba dohrávať, dokázali ho Slovenky poriadne zdramatizovať. Do útoku zapla Romana Vyňuchalová, ku ktorej sa pridali striedajúce Andrea Oravcová a Lucia Kupčíková a Slovenky v 36. min znížili na 49:52 a onedlho dokonca i na 53:54. Samotnú koncovku však slovenské dievčatá nezvládli a nakoniec prehrali o šesť bodov 55:61.

Chorvátsko - Slovensko 61:55 (14:9, 16:8, 16:12, 15:26)

Najviac bodov Chorvátska: Čakičová 16, Jelavičová 14. Zostava a body SR: Kubatová 8, Borovičková 3, Lásková a Žirková po 2, Jurčenková 0 (Kupčíková 13 /7 doskokov/, Vyňuchalová 11, Oravcová 8, Hricková 6, B. Fabianová 2).

TH: 23/16 - 12/8, fauly: 16 - 22, trojky: 27/5 - 23/5.

Štefan Svitek (asistent trénerky SR): "Celý zápas sme nehrali dobre, duel bol v réžii súperiek. V obrane to v prvej polovici nebolo zlé, no v útoku sme boli úplne bezzubí. Aj tretia štvrtina bola podobná, zobudili sme sa až v poslednej časti hry. Znížili sme na 1 bod a mohli sme ísť dokonca aj do vedenia, no koncovka nám nevyšla. Chorvátky ju naopak zvládli rutinérsky. Zápas sme si prehrali v prvých troch štvrtinách."

Rumunsko - Maďarsko 46:59 (7:18, 10:18, 18:14, 11:9). Najviac bodov: Mandacheová 17 - Vajdová 18