Gemerská Poloma nestačila na Dlhú Ves

PETER PODOLINSKÝ, KAROL CSOBÁDIVedúca skupina sa znížila na tri mužstvá, ktoré sú ešte bez prehry. Dobšiná, Lipovník a Vyšná Slaná sú aj po

PETER PODOLINSKÝ, KAROL CSOBÁDI

Vedúca skupina sa znížila na tri mužstvá, ktoré sú ešte bez prehry. Dobšiná, Lipovník a Vyšná Slaná sú aj po treťom kole bez straty bodu. O prekvapenie sa postarala Gemerská Poloma, ktorá podľahla Dlhej Vsi neočakávane 1:4. Štart súťaže si určite úplne inak prestavovali v Rudnej, zatiaľ majú na konte jeden bod. Ešte horšie sú na tom Dedinky, ktoré idú z prehry do prehry. V Plešivci inkasovali desať gólov.

ROŽŇAVA. Prvenstvo Krh. Dlhej Lúky vydržalo len týždeň. Prehra s Dobšinou ju posunula na piate miesto. Vlachovčania bez viacerých opôr základu siahali v Betliari po bode. Vedenie a neskôr remízu neudržali. Pača vzdorovala Vyšnej Slanej do polčasu. Lipovníčania vyjadrili svoju prevahu nad Jablonovom n/T troma gólmi.

Plešivec - Dedinky 10:1 (1:1)

Hostia prišli len deviati, no dokonale sa im podarilo zaskočiť domácich. Po centri sa gólom Murgáča ujali vedenia. I napriek tomu, že Plešivčania mali navrch, dlho sa nedokázali presadiť. Svoje zahralo i podcenenie súpera. V závere polčasu po Violovom centri Szaniszló vyrovnal. Niekoľko sľubných šancí domácich zostalo nevyužitých a brankárovi hostí pomohla po Lavenovej bombe žrď. Domáci v druhom polčase prestriedali a dovolili si luxus nechať Pulena na lavičke. Zlom v stretnutí nastal po dvoch Kubíkových góloch v rýchlom slede. Záver už bol krutý pre hostí, keď domáci okrem desiatich strelených mohli pridať i ďalšie góly. Ku cti hosťom slúži to, že ani za nepriaznivého stavu nezišli z ihriska a zápas dobojovali v počte, v ktorom nastúpili.

Góly: Szaniszló 4, Kubík 3, Z. Laven, Takáč, Demeter - Murgáč, ŽK: bez, R: Bakoš, DZ: Máté, D: 150, Plešivec: Koncz - Demeter, Drenko, Liptai, R. Laven, Viola, Kubík, Bodnár, Tomi, Szaniszló, Z. Laven, striedali Takáč, Horvath, Volčko, Dedinky: M. Ogurčák - J. Ogurčák, Putnocký, S. Ogurčák, Vermeš, Ambróz, Murgáč, Grígel, Turzák

Dobšiná - Krh. Dlhá Lúka 5:0 (4:0)

Zápas sa od úvodnej minúty hral v réžii domácich futbalistov. Tým sa v rýchlom tempe podarilo nastrieľať góly, takže už po dvadsiatich minútach hry bolo 4:0. Svoje kvality asistenta ukázal Strelka, ktorý bol pri všetkých góloch. V 3. min. zužitkoval na gól jeho dlhý aut Valentko, o tri minúty nato rozohral roh, Herško loptu nadvihol a Valentko pridal druhý gól. Po štvrťhodine hry ukázali Dobšinčania krásnu akciu. Brnčík rozohral na Strelku, ten dlhou loptou našiel Mačejovského, ktorý prihral Barnák a ten poslal loptu do vinkla. O dve minúty ušiel Strelka, prihral Herškovi, ktorý obišiel brankára a stanovil polčasový výsledok. V závere polčasu sa k slovu dostali aj hostia. Breuer však šancu Mir. Péčiho zmaril a Annov priamy kop sa od múra odrazil na roh. Po zmene strán už boli hostia zmierení so situáciou a Breuera ohrozovali len ojedinele. Raz nastrelili brvno. Na druhej strane mieril do brvna Barnák a po dvoch zahodených vyložených šanciach Záhoranský po hodine hry hlavou predsa len skóroval a zaokrúhlil výsledok na 5:0.

Góly: Valentko 2, Barnák, Herško, Záhoranský, ŽK: bez, R: Jonáš, DZ: Kerekeš, D: 250, Dobšiná: Breuer - D. Ondrejčík, Brnčík, Herško, Strelka, Valentko, Lukáč, Barnák, Surovský, Mačejovský, Záhoranský, striedali Potočný, Poliak, Horváth, Krh. Dlhá Lúka: Máté - Kovács, Csobády, Gebe, Danko, Parditka, Anna, Rigó, Mar. Péči, Dunka, Mir. Péči, striedal Ulman

Dlhá Ves - Gemerská Poloma 4:1 (1:0)

Domáci začali útočne a v rýchlom tempe. Vynechali tri dobré šance, keď Máté, Zsóri a V. Ferdinand nedokázali prekonať Mišinu. Potom sa iniciatívy chopili hostia, no o polčasovom výsledku rozhodol desať minút pred prestávkou Máté. Hneď v úvode druhého polčasu vyťažil zo skrumáže druhý gól Beke. Polomčania síce potom dali gól, ale ten pre postavenie mimo hry neplatil. Trocha nádeje pre hostí vykresal v 78. min. kontaktným gólom Rogos. Záver zápasu však vzali do rúk domáci. Najprv z priameho kopu presne zamieril Péntek a o tri minúty sa po samostatnej akcii presadil Zsóri.

Góly: Máté, Beke, Péntek, Zsóri - Rogos, ŽK: Péntek, Dusza, Máté - J. Lišuch, Forgáč, R: Repaský, DZ: Šmelko, D: 100, Dlhá Ves: Pavlínyi - Beke, Dusza, T. Segyo, Arp. Pomaj, Makkay, V. Ferdinand, Szeman, Péntek, Máté, Zsóri, striedali Csotó, V. Segyo, Gemerská Poloma: Mišina - Kollár, Klement, Kakalejčík, Forgáč, Mar. Ďuriček, Rogos, Hatvaník, J. Lišuch, Mihálik, P. Lipták, striedali Gunár, Die

Jablonov n/T - Lipovník 0:3 (0:1)

Futbalisti Lipovníka diktovali počas celého stretnutia tempo hry a domácim hrozil debakel. Z množstva šancí však dokázali streliť iba tri góly. Polčasové skóre stanovil po polhodine hry Bollo, ktorý povedľa neisto vybiehajúceho gólmana domácich poslal loptu do siete. Po obrátke Kerekeš rýchlym gólom vedenie po chybe domáceho obrancu poistil a bodku za stretnutím dal nádherným gólom Ičo. Domáci mali zopár príležitostí v podaní Gambu, Viszlaya a striedajúceho Balázsa, ale tie nedokázali doviesť do gólového efektu. Hostia si tretím plným bodovým ziskom udržali svoje postavenie na horných priečkach aktuálnej tabuľky.

Góly: Bollo, Kerekeš, Ičo, ŽK: Képes - Podracký, R: Gallík, DZ: Antal, D: 100, Jablonov n/T: Rochfaluši - Képes, Gabor, Zajdó , Banyasz, P. Juhász, Gamba, Viszlay, Kovács, F. Juhás, Miliczký, striedali A. Balázs, A. Kerekeš, Lipovník: Dányi - Albert, Dubovan, Čapó, Ičo, Sendi, Podracký, Szücs, Bollo, Kerekeš, Garaj, striedali Klárik, Emödi

Betliar - Vlachovo 2:1 (0:1)

Hostia s bývalým hráčom Betiara M. Hajdúkom ako trénerom poznali silu súpera, aj preto sa v prvom polčase viac taktizovalo a čakalo na chybu súpera, ako hralo. Vlachovčania sa v obrane zamerali na Vávru, napriek tomu však kanonier Tatrana párkrát nebezpečne pohrozil. Hra sa odvíjala prevažne v strede a žiadne z mužstiev si výraznejšiu prevahu nevytvorilo. Na domácej strane mali šance Cilovič a Fabian, na druhej Lojan včasným vybehnutím zmaril dve príležitosti hostí. V závere polčasu zahrávali hostia priamy kop. Loptu tečovanú múrom pohotovo dorazil hlavou do siete M. Mlynár. Po prestávke začali aktívnejšie domáci. Motyka dostal loptu do uličky od J. Zdechovana a Organ ho dokázal zastaviť len za cenu faulu. Nariadenú penaltu Vávra s prehľadom premenil. Domáci potom mali šance v podaní Motyku či Vávru, na druhej strane to bol Mlynár. Zisk bodu hosťom vyhovoval, zdalo sa, že s remízou sa uspokojili. Proti však bol nový hráč v drese Tatrana J. Dávid. Ten v 75. min. po centri J. Zdechovana hlavičkoval pod brvno a strhol vedenie na stranu domácich. V závere mohli Betliarčania výsledok ešte prikrášliť, ale Vávra nastrelil tyč a Fabian odrazenú loptu poslal mimo bránu.

Góly: Vávra (z 11 m), Dávid - M. Mlynár, ŽK: 0 - Organ, R: Farkaš, DZ: Gášpár, D: 150, Betliar: Lojan - M. Zdechovan, Ľ. Árvay, Ivanko, Dávid, J. Zdechovan, Cilovič, Motyka, Vávra, O. Fabian, Vlachovo: Organ - Molda, Z. Gecelovský, Mil. Leško, Mar. Leško, Hricko, Šimon, Lipták ml., Rupp, Marciš, Mir. Mlynár, striedali Šivec, T. Mlynár

Vyšná Slaná - Pača 4:1 (2:1)

Domácim spočiatku viazla kombinácia. Aj preto sa v úvodnej šanci ocitli hostia. Do vedenia sa Vyšnoslanci dostali v 21. min., keď roh Liptaia pohotovo tečoval do siete Hadar. Gól postavil domácich na nohy a tempo hry sa zvýšilo. Po ďalšej šanci Hadara sa v 32. min. presadil Zábrel a preloboval brankára hostí. Po chvíli sa ocitol v brejku, no mieril vedľa. V závere polčasu stratili domáci na vlastnej šestnástke loptu, Pačania ju rýchlo preniesli na druhú stranu a gólom Filiczkého sa vrátili do hry. Po zmene strán už domáci nechceli nechať nič na náhodu. Krupár bol síce ešte nepresný, ale v 60. min. po prihrávke Valka Krišťáka Zábrel zavesil. O sedem minút nato rozohral roh Valko Krišťák, Hadar odcentroval a Kračún volejom v plnej rýchlosti napol sieť Ruszóovej brány. Do streleckej listiny sa mohol ešte zapísať aj tréner Vyšnej Slanej T. Krištof, jeho strela len tesne minula šibenicu.

Góly: Zábrel 2, Hadar, Kračún - Filiczký, ŽK: bez, R: K. Chomjak, DZ: Šimko, D: 100, Vyšná Slaná: Lindák - P. Vido, Hric, M. Gallo, Valko Krišták, Hadar, Fifik, Liptai, I. Tomášik, Kračún, Zábrel, striedali Krupár, T. Krištof, Pača: Ruszó - Cmorik, I. Demjan, Sústrik, Adam, R. Zagiba, Lipták, Imre, Filiczký, Liška, Gajdoš

Brzotín - Rudná 3:2 (2:0)

V kvalitnom a bojovnom stretnutí boli domáci do polčasu lepším mužstvom, čo dokázali vyjadriť aj dvoma gólmi. Najprv otvoril skóre Fedorkovič, ale o niekoľko minút neskôr mohol hosťujúci Domik zmazať jednogólové manko. Po sóle však nedokázal presne zakončiť a vyslal loptu nad Lenkeiovu bránu. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo a po polhodine hry poistil vedenie Dókus. Po prestávke hostia postupne hru zlepšili a kondične odchádzajúcich domácich herne prevýšili. Rodili sa i šance, ale najprv Greško hlavou mieril nad a neskôr prekopol bránu Gonos. Opäť to však boli domáci, ktorí zásluhou Fedorkoviča dosiahli tretí úspech a hneď po ďalšom útoku Dókus zasiahol tyč hosťujúcej brány. Prišli chvíle hostí, ktorí v priebehu troch minút po dvoch štandardkách Domikom a R. Kovácsom dokázali znížiť na kontaktný gól. Dve minúty pred koncom mohol rozhodnúť o deľbe bodov Kovács, ale jeho strelu Lenkei bravúrnym zákrokom zneškodnil, čím domácim dopomohol k trojbodovému zápisu.

Góly: Fedorkovič 3, R. Dókus - Domik, Kovács, ŽK: Ra. Znak - Šimon, R: Ször, DZ: Heveši, D: 100, Brzotín: Lenkei - A. Kovács, Kočiš, Ra. Znak, Mezei, Fedorkovič, Ro. Znak, Óvary, Rusnyák, Dókus, Gašpár, striedali M. Kováč, Polyák, Rezmüveš, Rudná: R. Szöllös - Šimon, Gonos, O. Sanisló, P. Szöllös, P. Sanisló, Z. Greško, Bačo, Domik, Kurian, R. Kovács, striedal Orbán