Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Najtesnejšie víťazstvá V. Folkmara, Smižian a Margecian

IV. LIGAKrompachy - Čaňa 2:4 (1:4)Domáci chceli potvrdiť dobrý výsledok a výkon z Rudnian. Lenže za prvých dvadsať minút utrpeli šok hostia

IV. LIGA

Krompachy - Čaňa 2:4 (1:4)

Domáci chceli potvrdiť dobrý výsledok a výkon z Rudnian. Lenže za prvých dvadsať minút utrpeli šok hostia vystrelili trikrát na bránu a viedli 3:0. V 30. min. to už bolo 4:0. Krompašania boli zrelí na uterák. Zlepšený výkon v závere domáci pretavili aj do gólovej podoby I. Košč 1:4. Druhý polčas mal celkom iný priebeh. Domáci prestriedali, zvýšili aktivitu bolo to celkom iné mužstvo. Hneď na začiatku I. Košč znížil na 2:4 a zdalo sa, že domáci by mohli niečo s výsledkom urobiť. Mohli, ale to by museli využiť viac ako vyložené šance. To, čo zahodili I. Košč, Biľ a Kukura, bolo skôr umením nedať. Ale aj také zápasy sú. Krompašania urazili futbalovú šťastenu. Výkonom v druhom polčase mohli urobiť obrat v skóre. Samotnom kapitolou v zápase bol AR1, ktorý hrubo poškodil domácich a nepomohol ani hlavnému rozhodcovi. KROMPACHY: Vojtek - Ziolkovský, Ľ. Ontko, M. Košč - I. Košč, M. Ontko, Mišura, Glova, Kukura - Tomašov, Biľ, striedali: Šmida, Lesňák, Kuriško.

P. HORVÁTH

Kr. Chlmec - Rudňany 4:3 (1:1)

Rudňanci po dvoch prehratých zápasoch a bez stopérskej dvojice Neuvirth-Kyrc cestovali s odhodlaním konečne pretrhnúť smolu a bodovať. Neboli od splnenia svojho cieľa ďaleko, veď trikrát vyhrávali a ešte v 80. minúte viedli po góloch Červeňáka a Alexiča 3:2, no šťastie sa znova v posledných minútach priklonilo na stranu domácich a zápas otočili. Rudňany si však za svoj výkon zaslúžili minimálne bod. Za zmienku stojí aj výborný výkon rozhodcovskej trojice, ktorá prispela svojím výkonom ku kvalitnému zápasu.

RUDŇANY: Franko: Stašík, Farkašovský, Čuj - Pamula, D. Červeňák, Alexič, Fedák, S. Červeňák - Polkabla, Dunka.

P. FISCHER

V. Folkmar - Žakarovce 1:0 (0:0)

Od začiatku bolo hnilecké derby vyrovnané. V 4. min. mali hostia prvú veľkú príležitosť. O dve minúty domáci Kaľavský hlavou mieril nad bránu. Hralo sa útočne z jednej strany na druhú a v 35. min. Hrobko napálil do spojnice. V 40. min. sa zoči-voči domácemu brankárovi ocitol hosťujúci Rusnák, mieril tesne vedľa. O pár sekúnd sa navlas rovnaká situácia zopakovala na druhej strane a rovnako Toth mieril tesne vedľa. O osude stretnutia rozhodla 65. min., keď po faule na Kaľavského Hrobko premenil pokutový kop. Hostia ešte v 80. min. reklamovali penaltu za faul na Dira, no hlavný rozhodca mu na to neskočil. V. FOLKMAR: Šebestyen - Sokolský, R. Ďorď, Hrobko - M. Ďorď, Andrejco, Hamrák, Grega, Kaľavský - Lapšanský, Toth, striedali: Lacko, Žakarovský. ŽAKAROVCE: Švarc - Sasák, Macejko, Maršalek - Sewczuk, Vida, Vilčko, Hrobko, Rusnák - Bednár, Diro, striedali: Kolár, Petro.

I. GREGA

V. LIGA

Nálepkovo - Jaklovce 1:2 (0:1)

Obe mužstvá hrali útočný futbal a 150 prítomných divákov videlo množstvo nepremenených gólových príležitostí na oboch stranách. Vynikli brankári na oboch stranách. Hostia sa ujali vedenia vlastným gólom Kiššáka v 16. minúte, ktorý v snahe odkopnúť centrovanú loptu do priestoru bránky domácich túto nešťastne usmernil do vlastnej brány. V úvode druhého polčasu domáci vyvinuli mohutný tlak a podarilo sa im vyrovnať po chybe gólmana hostí. Hostia neustále ohrozovali brankára domácich brejkmi a v 72. minúte Poláček nikým neatakovaný po samostatnom nájazde z polovice ihriska z 20 m vsietil víťazný gól hostí. V obojstrannom slušnom a korektnom zápase dostali žlté karty domáci Kiššák a hosťujúci Kandra. NÁLEPKOVO: Novotný Kiššák, Jánoš, Lapšanský - Šrenkel, Pacák, Hudáček, Zamiška - Dunka (46. Podolinský), Šveda, Opremčák.

J. KRÁL

Hrabušice Lok. Košice B 5:1 (4:1)

Kto prišiel na zápas do Hrabušíc o štrnásť minút neskoršie, nevidel zo zápasu to podstatné. Takticky neskúsené mladé družstvo Košíc domáci na začiatku zápasu dostali na kolená a prakticky rozhodli zápas. V 5. min. Bajtoš po rohovom kope hlavou otvoril skóre. V 6. min. Melničuk narážačkou pekne uvoľnil Oravca, ktorý nezaváhal - 2:0. V 8. min. sa pred brankára dostal Ľ. Tkáč, kľučkou si položil brankára a s prehľadom skóroval 3:0. V 14. min. na 4:0 zvýšil Popadič.

Hostia sa dostali do šance v 17. min. Vargovu strelu zblokoval Priehoda. V 25. min. individuálne prenikol k šestnástke Hanzely, jeho tvrdú strelu vytlačil brankár hostí na roh. Gólom sa neskončila ani akcia Oravca s Tkáčom v 27. min. V 37. min. sa dočkali aj osmelení hostia. Chmelko sa pekne uvoľnil v šestnástke a krížnou strelou znížil na 4:1. Domáci si aj v druhom polčase peknou kombinačnou hrou vytvárali gólové šance, v sieti súpera skončila len strela Popadiča po akcii Priehodu. V 70. min. mali najväčšiu šancu hostia, Barilovi však kľučka na Sagulu nevyšla. V 83. min. musel zasahovať Bobek pri strele Oravca, v 85. min. pálil Chripko tesne nad. V 86. min. svoju najväčšiu šancu spálil Oravec, keď netrafil z piatich metrov bránu. Trikrát od pohromy zachránilo hostí brvno. Domáci si výborným výkonom udobrili po nevydarenom zápase v Prakovciach svojich fanúšikov a do šatne odchádzali za potlesku divákov.

HRABUŠICE: Sagula - Ľ. Tkáč, Hanzely, Babík - Bajtoš, Chripko, Oravec, Priehoda, Dičák - Popadič, Melničuk, striedali: Tkáč T. Toporcer.

A. RICHNAVSKÝ

G. Hôrka - Prakovce 3:0 (0:0)

Smižany - Spišské Vlachy 1:0 (0:0)

V nedeľu sa hral majstrovský zápas Smižany Spišské Vlachy. Hostia boli viac ako vyrovnaným súperom. Veľkou prekážkou pre nich bol brankár domácich Duľa, ktorý zmaril šesť vyložených gólových šancí. Stal sa v tomto zápase najlepším hráčom domácich. Hosťom chýba v zostave strelec, ináč mohli pomýšľať na oveľa lepší výsledok.

Povedali po zápase:

Rastislav Labanc, hrajúci tréner Smižian:" Bolo to kvalitné derby. Spišské Vlachy ukázali svoju tvár a u nás zahrali veľmi dobre. Bol som ich hrou veľmi prekvapený. Moji chlapci si zaslúžia pochvalu za bojovný výkon a za tri body. Viem, že remíza by bola v tomto zápase spravodlivejšia, ale som rád, že tri body zostali doma. V budúcom kole nás čaká veľmi ťažký súper, cestujeme do Prakoviec. Tam sa hrá ťažko a veľmi tvrdo. Musíme sa na Prakovce dobre pripraviť. Ideme do zápasu za stavu 0:0. Bol by som rád, keby sme doviezli domov aspoň bod."

Peter Vandraško, tréner Spišských Vlách: "Na úvod by som chcel zablahoželať súperovi k víťazstvu. Nebudem sa vyjadrovať či k zaslúženému, alebo nezaslúženému. Chcem poďakovať svojim chlapcom za výkon, za ktorý sa nemusia hanbiť. Myslím si, že pobavili domácich divákov, snažili sa hrať kvalitný a atraktívny futbal. Bolo to derby také, aké má byť a toto som aj očakával. Hralo sa v dobrom tempe, slušne na piatu ligu. Možno budem neskromný, ale myslím si, že by sme si boli zaslúžili aspoň bod. Remíza by bola spravodlivejšia. V budúcom kole máme súpera z Krásnohorského Podhradia. Je to súper, ktorý doma vyhráva a vonku prehráva. Pre nás bude dôležité, aby sme si doma ustrážili body, verím, že v budúcom týždni pretrhneme streleckú smolu."

J. TOMŠÍK

Kr. Podhradie - Helcmanovce 2:0 (1:0)

Margecany - K. Nová Ves 1:0 (0:0)

Pred stretnutím funkcionári, hráči aj diváci zablahoželali trénerovi Jozefovi Zmijovi k jeho jubileu - 60 rokom života. Hráči chceli dať trénerovi víťazstvo. Chceli, chceli, ale prílišná motivácia im zväzovala nohy. Prevažná časť zápasu sa hrala na polovici hostí, ale finálna prihrávka neprišla. Každá sa skončila na dobre brániacej obrane hostí. Okolo 300 divákov videlo počas celého zápasu len tri strely do priestoru bránky. Prvú vyslal hosťujúci Papaj v 30. minúte. Mackoviak však efektnou rybičkou jeho strelu chytil. V 35. minúte Staššík vystrelil z diaľky a brankár hostí s veľkou námahou zrazil prudkú loptu pod seba a tá, odrazená od zeme, preskočila prázdnu bránku hostí. V 43. minúte Sokolského bomba z 25 metrov šla tesne vedľa.

V druhom polčase sa opäť neudialo nič vzrušujúce. Až v 84. minúte z priameho kopu z dobrých 30 merov napálil Čarnoký a jeho prudká strela skončila v sieti. V tom momente bolo až počuť, ako všetkým Margecancom spadol obrovský kameň zo srdca. Slušný zápas rozhodoval Čiernik. MARGECANY: Mackovjak - Puškáš, Čarnoký, Keruľ (89´ Jakubišin), Petrov - Ľorko, Suslov (70´ Papcun), Olejník, Staššík - Sokolský, Štefko (58´ Hrubý).

M. KERUĽ

Harichovce - Teplička 1:1 (1:0)

Predzápasová matematika bola u oboch mužstiev jasná v tejto sezóne ešte nevyhrali. V 35. min. ostrostrelec Lesnický hlavičkoval len do žrde, ale o minútu sa radovali domáci, keď skóroval nestarnúci Pavol Hudáček. Rušno bolo v druhom polčase. Od 67. min. sa začínalo odznova, keď vyrovnal hosťujúci Hasaj. Obe mužstvá mali viacero gólových príležitostí, ale nakoniec sa zrodila spravodlivá remíza.

HARICHOVCE: Karchňák - Hric, Kaščák, B. Hudáček - Suchý, Pukluš, P. Hudáček, D. Hrušovský, Staroň - Ľ. Hrušovský, Slivoš, striedali: Bednár, Štofko, Krajňák. TEPLIČKA: Cpin - M. Baldovský, Uhrinovský, Laško - Bijacovský, L. Hamrák, Dolnačko, Hasaj, Marcinčák - Lesnický, M. Hamrák, striedali: Karabin, J. Baldovský, Biacovský.