Kvalitný výkon "vyniesol" Štítniku K.T. iba bod

Sportnet|27. aug 2008 o 00:00

Futbalisti Štítnika K.T. mali na pôde Moldavy blízko k trom bodom, keď útočnú aktivitu korunovali dvadsať minút pred záverom zaslúženým vedúcim

gólom. Radosť z víťazstva im však zmaril arbiter po prísne nariadenej penalte.

ŠTÍTNIK. Futbalisti Štítnika K.T. rozbehli druhú štvrtoligovú sezónu veľmi dobre a okrem úvodného duelu v Buzici natiahli štvorzápasovú šnúru bez prehry. Káder sa skonsolidoval, posilnil a ich výkonnosť rastie zo stretnutia na stretnutie. Bojovný výkon podali aj na pôde Moldavy B.

Miloš Gallo neúnavne zamestnával gólmana

Domáci hneď v úvode preverili postreh hosťujúceho gólmana Rodáka, keď jeden z útočníkov po prečíslení vyslal nebezpečnú strelu na jeho bránu. Skúseného brankára však nezastihol nepripraveného a ten strelu vyrazil. Na opačnej strane ho po tvrdej strele Mil. Galla napodobnil domáci gólman Bodnár. Kapitán hostí sa o niekoľko minút ocitol opäť pred domácou bránou a situácia sa navlas zopakovala. Tentoraz však vyrazenú loptu zachytil Varga, ale po následnej strele domácu bránu netrafil. Desať minút pred polčasovým hvizdom Mil. Gallo do tretice skúšal šťastie, a tentoraz vyrazenú loptu číhajúci Mészner dopravil do siete. "Našu radosť z dosiahnutého gólu však zmaril postranný rozhodca Godžák, ktorý signalizoval postavenie mimo hry," uviedol vedúci mužstva Štítnika K.T. Ilko Minčev.

Juhász tretiu šancu využil

Po prestávke boli hostia lepším, útočnejším mužstvom a vedúci gól visel na vlásku. Najprv Juhászovu strelu gólman domácich vyrazil na roh a neskôr mu pomohla i šťastena, keď Juhász z hranice malého vápna trafil spojnicu brvna a tyče. O chvíľu Čižmár po skrumáži nastrelil obrancu, ale v 70. min. sa už hostia zaslúženého gólu dočkali. Po narážačke Mil. Galla s Juhászom sa posledne menovaný ocitol zoči-voči Bodnárovi a po prízemnej strele rozvlnil domácu sieť. Po troch minútach sa o vzruch postaral striedajúci domáci Severin, keď hlavou opečiatkoval tyč hosťujúcej brány.

Prísna penalta

Tri minúty pred koncom sa domácim podarilo ratovať aspoň bod, keď Henrych premenil nariadenú penaltu. "Pred stretnutím sme pomýšľali na zisk bodu a brali by ho všetkými desiatimi. Vývoj zápasu však jasne naznačil, že sme boli lepším mužstvom a víťazstvo si plne zaslúžili. Nespravodlivosť sme však pocítili v závere. Čo sa nepodarilo domácim, to za nich urobil rozhodca a dotlačil ich ku gólu. V strede poľa bol faulovaný náš hráč, ale arbiter odpískal faul proti nám. Domáci založili následne útok a po skrumáži ostal náš Konček ležať na zemi, keď ho lopta trafila do stehna. Rozhodca pískal za údajnú ruku Končeka jedenástku," popísal inkriminovaný moment Ilko Minčev.

Tréner Fatľa maximálne spokojný

"Na dobre pripravenom ihrisku sme s kvalitným súperom odohrali stretnutie, ktoré, dovolím si tvrdiť, znesie i prísnejšie kritériá tretej ligy. Bol to najlepší výkon, ktorí moji zverenci počas mojej trénerskej činnosti v Štítniku dosiaľ na pôde súperov podali. Celý kolektív hral zodpovedne, disciplinovane a statočne hájil farby nášho klubu. Nechcem sa vyjadrovať k výkonu rozhodcov, ale penalta bola veľmi prísne nariadená. Čaká nás derby s Rožňavou, na ktoré sa budeme počas týždňa zodpovedne pripravovať a na hru súpera som sa bol v soboru osobne aj pozrieť. Výsledok netipujem, ale verím, že nadviažeme na dobré výkony z predošlých zápasov a divákom pripravíme pekný futbalový zážitok," povedal tréner Štítnika K.T. Ján Fatľa.

FAKTY

n Moldava n/B B - Štítnik K.T. 1:1 (0:0) G: Henrych - Cs. Juhász, ŽK: Krutka - Čižmár, R: Paulišin, D: 120, Štítnik K.T.: Rodák - Mészner, Varga, Bábeľa, Konček, Čižmár, Fecko, Greško, Mar. Gallo, Mil. Gallo, Juhász, striedali Marchevský, M. Leng