Víťazná "trápenka" Podhradčanov

Sportnet|27. aug 2008 o 00:00

Futbalisti Krh. Podhradia sa v stretnutí proti Helcmanovciam v domácom prostredí dosť natrápili, ale nakoniec si tri dôležité body predsa len

vydreli.

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. I napriek značne okyptenej zostave a odchodu niekoľkých hráčov sa Podhradčanom po troch úvodných kolách na prahu šiestej sezóny darí držať si kontakt s čelom tabuľky.

Šancí na viac gólov

Polčasové vedenie domácich mohlo byť o čosi výraznejšie, ale trafiť do čierneho dokázal po desiatich minútach hry iba Šomšák po peknej kombinačnej akcii. Neskôr sa neujala tvrdá strela Filcsáka, ktorú gólman hostí Kohút s námahou vyrazil na roh. Po Polyákovom ideálnom centri mohlo byť veselšie, ale Kún ani Šomšák nedokázali naservírovanú loptu na päťke zasiahnuť. Hostia boli nebezpeční iba po šestnástku, ale okrem jedinej priamej strely Zakhara nezamestnali.

Napriek víťazstvu hrou neoslnili

Po prestávke začali aktívnejšie hostia, o čom svedčí i fakt, že prvú domácu strelu na súperovu bránu vyslal Bulík až po štvrťhodine hry. Neskôr však už nezaváhal a sólo zakončil po krížnej strele druhým domácim gólom. Behavejší hostia mali blízko ku kontaktnému gólu, ale Tokárova strela z hranice malého vápna našťastie minula domácu bránu. Na opačnej strane sa nedarilo Šomšákovi, ktorý taktiež zblízka neuspel. "Proti behavému súperovi, ktorý hral osobku, sme sa ťažko presadzovali. Viazla kombinácia a nedokázali sme si vytvoriť priestor. Neskôr sme vyprodukovali množstvo chýb, sťahovali sa do vlastnej šestnástky a hostia začali mať prevahu. Ešte šťastie, že sa do vyložených šancí nedostali. Mame kondičné resty a prejavuje sa hlavne netrénovanosť. Víťazstvo bolo i napriek dvom gólom vydreté, chlapci nehrali svoju hru a výkonom neoslnili. Bohužiaľ, momentálny káder po odchode štyroch hráčov zo základu robí, čo môže, a hrá to, na čo má. Neostáva nám nič iné, ako dať priestor chlapcom z dorastu, keďže, ako som už uvádzal, v predošlých rozhovoroch adekvátne náhrady sa získavajú ťažko," uviedol tréner FK Krh. Podhradie Zoltán Breuer.

FAKTY

n Krh. Podhradie - Helcmanovce 2:0 (1:0) G: Šomšák, Bulik, ŽK: Piater - Ľ. Zmij, Maliňák, R: Kriak, D: 150, Krh. Podhradie: Zakhar - Jurini, Bulík, Harhovský, Polyák, Kún, Tóth, Lapoš, Piater, Filcsák, Šomšák, striedal Z. Juhász