Svit i Kežmarok doma nadeľovali

Sportnet|3. sep 2008 o 00:00

Kežmarok - Breznica 5:0 (2:0)Domáci sa od úvodu pustili do svojho súpera bez rešpektu a už v 6. minúte pohrozili, keď po ideálnom centri Andráša sa

Kežmarok - Breznica 5:0 (2:0)

Domáci sa od úvodu pustili do svojho súpera bez rešpektu a už v 6. minúte pohrozili, keď po ideálnom centri Andráša sa v koncovke nedokázal presadiť Bednár. O minútu to však už Kežmarčanom vyšlo po presnej trefe Precáka po dobre zahranom rohovom kope Bednarčíka. Domácich gól vyburcoval k ešte väčšej aktivite a v ďalších fázach hry uzamkli hostí na ich polovicu. V 24. minúte mohol zvýšiť vedenie po prihrávke Bednarčíka Bednár, no v koncovke mal vychýlenú mušku. Po polhodine hry však Brezničania predsa len kapitulovali, keď presnú prihrávku od Kubička zúžitkoval Bednarčík. Domáci neúnavne búšili do obranných hradieb hostí a v snahe zvýšiť náskok sa snažili vytvárať jednu šancu za druhou, ktoré však nedotiahli do úspešného konca. Po obrátke sa obraz hry nezmenil, keďže hostitelia mali neustále herne navrch. V 54. minúte sa pred hosťujúcim gólmanom ocitol sám M. Novák, ale v rozhodujúcom okamihu zlyhal. V 56. minúte sa po prvýkrát ocitli v šanci aj hostia, no Medvecova strela mierila mimo bránu. O dve minúty na to sa však domácim podarilo zvýšiť už na rozdiel triedy, keď po dobre zahranom priamom kope sa presnou hlavičkou presadil R. Novák. Kežmarčania boli naďalej pri chuti a po hodine hry pridali ďalší presný zásah, keď aktívny Bednarčík po samostatnom úniku nedal brankárovi hostí žiadnu šancu. Tí pôsobili naďalej odovzdaným a ustráchaným dojmom a v 70. minúte dostali piaty úder, keď jeden z ich obrancov zastavil v pokutovom území loptu nedovolene rukou a nariadenú penaltu bezpečne premenil Bednarčík, čím zavŕšil svoj hetrik. V záverečnej štvrťhodine domáci vedomí si jasného víťazstva z časti herne poľavili, no v samom závere sa mohli predsa len tešiť z poltuctového víťazstva, no po umnej kombinačnej akcii R. Nováka s Gromanom druhý menovaný prekopol odkrytú bránu.

Góly: 30., 60. a 70. Bednarčík (1 z 11 m), 9. Precák, 58. R. Novák. Pred 300 divákmi rozhodoval Hegedüš, ŽK: Groman - M. Vrábel 2, J. Vrábel, Polivka, ČK: M. Vrábel. KEŽMAROK: Tokarčík (72. Ružbaský) - Kubičko, Gáborčík, M. Novák, Andráš (65. Semivan) - Groman, Precák, Vida, Šavel - Bednarčík, Bednár (53. R. Novák).

(mdc)

Svit - Raslavice 6:0 (4:0)

Svit sa od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu s chuťou pustil do svojho súpera. Domáci mali prevahu a zatlačili hostí na ich polovicu, no aj oni hrozili rýchlymi kontrami. V 10. minúte sa snažil hlavou prekonať hosťujúceho gólmana Jambor, ale ten s námahou jeho pokus vytlačil vedľa svojej brány. Podtatranci sa dočkali v 18. a 19. minúte, keď dvoma zlepenými gólmi sa dostali na koňa. Najprv sa Jambor predsa len presadil hlavou a vzápätí Pekarčík po trme-vrme zvýšil vedenie domácich. Svit sa upokojil a divákom predvádzal pekné akcie. Po polhodine bolo už 3:0, keď strelou spoza šestnástky skóroval Marton. V rušnom zápase sa definitívne rozhodlo ešte do prestávky, keď Hudač zvýšil už na rozdiel štyroch gólov. Úvodných dvadsať minút druhého polčasu bolo hluchých na oboch stranách. Až v 64. minúte sa náhodným presným zásahom presadil Tropp a diváci si opäť zatlieskali. V závere už za zmienku stojí iba Hudačova koncovka v 80. minúte, ktorý peknou strelou uzavrel poltuctové a plne zaslúžené víťazstvo svojho celku.

Góly: 39. a 80. Hudač, 18. Jambor, 19. Pekarčík, 31. Marton, 64. Tropp. Pred 400 divákmi rozhodoval Slimák, ŽK: Plančár, Ľ. Jusko (obaja Raslavice). SVIT: Marušák - Vitko, Jina, Jarkuliš (75. Kostolník), Budzák - Marton, Pekarčík (46. Tropp), Krišanda, Jambor - Hudač, Diabelko (55. Turcsanyi).

(riso)

N. Šebastová - Ľubica 2:1 (2:1)

Hostia pricestovali k svojmu súperovi bez niekoľkých zranených opôr, a to sa prejavilo na ich hernom prejave. Úvodná desaťminútovka sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami a oba celky sa oťukávali. Potom však Ľubičania dvakrát zaváhali v defenzíve, a to domáci dokonale využili. V 13. minúte išli po prvej hrubej chybe hosťujúcej obrany do vedenia a o tri minúty si to zopakovali a bolo 2:0. Podtatrancom chvíľu trvalo, kým sa z tohto nepríjemného úderu spamätali. Až po polhodine hry mal šancu znížiť M. Kaprál, ale jeho strelu z 12 metrov domáci brankár vyškriabal na rohový kop. Hostia vycítili šancu a zahryzli sa do svojho protivníka. V 35. minúte centroval M. Kaprál loptu na Kurtu a domáci Futej v snahe zabrániť šanci si hlavou dopravil loptu vo vlastnej siete. Druhý polčas sa odvíjal prevažne v strede ihriska. Hostitelia si kontrolovali svoje najtesnejšie vedenie a Ľubičania sa nevedeli dostať do tlaku. V 65. minúte nastrelili domáci brvno bránky hosťujúceho gólmana Kriššáka. Podtatranci boli naďalej nevýrazní a do šancí sa nedostávali. V útoku sa nedokázali vôbec presadiť a preto vyšli bodovo naprázdno.

Góly: 13. Biľ, 16. Lendacký - 35. Futej (vlastný). Pred 100 divákmi rozhodoval Ondík, ŽK: Durkač - Labus. ĽUBICA: Kriššák - Oravec, Krempaský, J. Sova, Vojtánek - K. Zavacký (60. V. Zavacký), Labus, Kalafut, L. Kaprál - M. Kaprál, Kurta.