Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Kyjovčania stále čakajú na prvý gól

STARÁ ĽUBOVŇA. Najvyššia okresná futbalová súťaž v Starej Ľubovni pokračovala ďalšími zápasmi.Predohrávka 13. kola: Čirč - Plaveč 4:2 (2:2), góly

STARÁ ĽUBOVŇA. Najvyššia okresná futbalová súťaž v Starej Ľubovni pokračovala ďalšími zápasmi.

Predohrávka 13. kola: Čirč - Plaveč 4:2 (2:2), góly domácich: Gajdoš 2, J. Ištoňa, M. Pyda. Pred 50 divákmi rozhodoval Kontra. Bez kariet, V. Lipník - Jarabina 7:0 (1:0), góly: Huba, Bialončík a Kuľanda po 2, Bartkovský. Pred 150 divákmi rozhodoval Dopirák, ŽK: Kulak (Jarabina), Orlov - Podolínec 3:0 (2:0), góly: Drobňák 2, Ženčuch. Pred 80 divákmi rozhodoval Murcko. Bez kariet, Údol - Jakubany 0:0. Pred 100 divákmi rozhodoval Furtkevič, ŽK: Sova - M. Dufala, MFK B - Š. Jastrabie 1:0 (0:0), gól: Balušinský. Pred 50 divákmi rozhodoval Vilček. Bez kariet, Kyjov - Litmanová 0:3 (0:1).

Š. Jastrabie - Plaveč 5:0 (5:0) - nedohrané

Hostia nastúpili iba s deviatimi hráčmi, čo sa od úvodu jasne prejavilo na vývoji zápasu. Už v 10. minúte nacentroval prudkú loptu do šestnástky Guľaš a dezorientovaný obranca Plavča ju zasunul za chrbát vlastného brankára. Domáci vystupňovali ofenzívny tlak a po štvrťhodine viedli už o dva góly, keď po prihrávke z ľavej strany sa pekne umiestnenou hlavičkou pod brvno presadil Kerpčár. V 40. minúte herne dominujúci Jastrabčania navýšili svoj gólostroj, keď sa prudkou strelou pod brvno presadil M. Havrila. Keďže po dvoch zraneniach hosťujúcich hráčov klesol ich počet pod sedem, Plavčania na druhý polčas už nenastúpili.

Góly: vlastný, Kerpčár, Rabatin (z 11 m), Rešetár, M. Havrila. Pred 100 divákmi rozhodoval Majdák, ŽK: Pčolka (Plaveč).

Jakubany - Kyjov 6:0 (2:0)

Domáci sa od prvej minúty pustili do svojho súpera bez rešpektu a už v 4. minúte sa ujali vedenia, keď Orechovského rohový kop zužitkoval presnou hlavičkou Štučka. O tri minúty na to inkasovali hostia ďalší úder, keď obrancovia zabudli na voľného Čopiaka, ktorý ideálnou prihrávkou našiel Orechovského, ktorý nezaváhal. Po obrátke sa obraz hry vôbec nezmenil, keďže réžiu hry mali vo svojej moci neustále Jakubanci. V 50. minúte viedli už rozdielom triedy, keď sa po štandartnej situácii presadil M. Dufala. Kyjovčania po tomto momente rezignovali a v 57. minúte inkasovali ďalší gól, keď po rýchlej útočnej akcii našiel Orechovský dobre postaveného T. Stempu, ktorý nezaváhal. V 67. minúte pridali hostitelia ďalší presný zásah po rýchlom úniku Čopiaka, ktorý nedal gólmanovi hostí akúkoľvek šancu. Keď sa už zdalo, že na výraznom víťazstve domácich sa nič nezmení, tí ho v 82. minúte prikrášlili na poltuctový debakel Kyjovčanov.

Góly: T. Stempa 2, Štučka, Orechovský, M. Dufala, Čopiak. Pred 200 divákmi rozhodoval Dopirák, ŽK: T. Stempa (Jakubany).

Podolínec - MFK B 0:1 (0:0)

V obojstranne podpriemernom stretnutí sa od úvodu hra odvíjala iba medzi šestnástkami a obe mužstvá si vážnejšiu príležitosť na skórovanie vôbec nevypracovali. Po zmene strán sa však preukázala o čosi viac herná vyspelosť hosťujúcich hráčov, ktorí si vytvorili územnú prevahu. Z nej sa im podarilo už v 50. minúte vyťažiť jediný a ako sa neskôr ukázalo aj rozhodujúci gól, keď zaváhanie v zadných radoch Podolínčanov potrestal Chabada.

Gól: Chabada. Pred 80 divákmi rozhodoval Kontra. Bez kariet.

Čirč - Údol 1:0 (0:0)

Obojstranne vyrovnané stretnutie začali o čosi lepšie hostia, ktorí si v úvodnej štvrťhodine vytvorili tri sľubné šance, ktoré však Sovič a Pištej nezužitkovali. S pribúdajúcimi minútami sa k slovu dostali aj domáci, no cez pozornú obranu hostí sa dostávali iba s námahou. Až po polhodine hry ich mohol dostať do vedenia Gajdoš, ktorý však svoje ponúknuté príležitosti od spoluhráčov trestuhodne zahodil. Po zmene strán sa hral naďalej bojovný futbal a oba tímy aj napriek niekoľkým tutovkám sa nedokázali presadiť. Keď sa už zdalo, že na výsledku sa nič nezmení, domáci v 80. minúte strhli víťazstvo na svoju stranu, keď prenikajúceho Gajdoša stiahol v pokutovom území nedovoleným spôsobom jeden z obrancov hostí a prísne nariadenú penaltu s istotou premenil Gibarti.

Gól: Gibarti (z 11 m). Pred 100 divákmi rozhodoval Vilček. Bez kariet.

Orlov - V. Lipník 3:0 (2:0)

Od úvodu začali domáci nátlakovou útočnou hrou, z ktorej v 15. minúte vyťažili vedúci gól, keď po peknej kombinačnej akcii sa pekným lobom presadil Lipčák. O päť minút nato po ojedinelej šanci pohrozil hosťujúci Krolák, ktorého strelu však domáci gólman zneškodnil. Orlovčania neúnavne búšili do defenzívy hostí a po polhodine hry viedli už dvojgólovým rozdielom, keď hrubú chybu domácej obrany potrestal L. Drobňák. Po zmene strán hostia hru z časti vyrovnali, no po hodine hry doplatili po tretíkrát na nepozornosť v zadných radoch, keď zaváhanie gólmana hostí potrestal Lipčák.

Góly: Lipčák 2, Drobňák. Pred 80 divákmi rozhodoval Murcko, ŽK: Labant 2, Kuľanda (obaja V. Lipník), ČK: Labant.

MFK C - Litmanová 3:0 (1:0)

Obe mužstvá začali stretnutie opatrne a vyčkávali na chyby súpera. Ako prví sa dostali do tempa domáci a už v prvých minútach si vypracovali gólové šance a tak zatlačili hostí pred ich pokutové územie. Vedenia sa ujali v 28. minúte, keď centrovanú loptu dorazil do brány P. Kačmarčík. Hostia sa pokúšali o vyrovnanie z rýchlych protiútokov do odkrytej domácej obrany, ale gólu sa nedočkali. Hostitelia si ešte do konca polčasu vypracovali niekoľko gólových príležitostí, ktoré nevyužili. Druhý polčas začali domáci tlakom na bránku hostí a výsledkom bol v 57. minúte druhý gól v bránke Litmanovej, ktorý strelil Štefaňák. Po ňom sa Gorali upokojili a držali loptu na svojich kopačkách. V 80. minúte zvýšil stav stretnutia na 3:0 K. Kačmarčík st., keď z priameho voľného kopu nedal brankárovi šancu zasiahnuť.

Góly: P. Kačmarčík, Štefaňák, K. Kačmarčík st. Pred 100 divákmi rozhodoval Furtkevič, ŽK: P. Kačmarčík - J. Rusiňák, J. Vislocký.