Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Štrba pokračuje v spanilej jazde

V. Ružbachy - Sp. Bystré 2:1 (1:1)V obojstranne priemernom stretnutí mužstiev zo spodnej časti tabuľky si v prvej polhodine vytvorili Ružbašania

V. Ružbachy - Sp. Bystré 2:1 (1:1)

V obojstranne priemernom stretnutí mužstiev zo spodnej časti tabuľky si v prvej polhodine vytvorili Ružbašania optickú prevahu, z ktorej však vo finálnej fáze nič nevyťažili. Až v 35. minúte pohrozil po prvýkrát vážnejšie Leščinský, keď po skrumáži pred gólmanom Filom sa dostal k lopte, ktorú však nedokázal usmerniť do siete. O päť minút na to sa v sľubnej šanci ocitol Martinek, ale v rozhodujúcom okamihu sa pred "kubašským" brankárom zle zorientoval. Ihneď na to mal po samostatnom nájazde gól na kopačke V. Diňa, no ani tentoraz sa domáci nepresadili. Podarilo sa im to však v 41. minúte po rýchlom prieniku Martinka, ktorý obstrelil vybiehajúceho Fila. Po obrátke v úvode "Kubašania" prebrali hru pod kontrolu a niekoľkokrát sa vážnejšie dostali na dostrel Mašlejovej svätyne. V 50. minúte však domáci po ojedinelej akcii pohrozili V. Diňom, no jeho samostatný únik sa gólovou poistkou neskončil. Po tomto okamihu pohrozili hostia Pitoňákom, no ten svoje dva individuálne prieniky úspešne nezakončil. Aktívni hostia sa predsa len dočkali vyrovnania po hodine hry, keď prudkú strelu z priameho kopu vyrazil Mašlej iba pred voľného Olexu, ktorý nezaváhal. Hostí vyrovnávajúci gól povzbudil, no cez obranné hradby súpera sa im už nepodarilo presadiť. Naopak, boli to hostitelia, ktorí v 84. minúte rozhodli o svojom cennom víťazstve, keď po priamom kope Hanečáka zmenil hlavou smer lopty V. Diňa, ktorá skončila v sieti prekvapeného Fila.

Góly: 41. Martinek, 84. V. Diňa - 66. Olexa. Pred 400 divákmi rozhodoval Cuprák, ŽK: Martinek - Olexa, Šimonovič, Šuster. V. RUŽBACHY: Mašlej - Krull, Hanečák, Ščensný, L. Pardus - Vašaš, M. Diňa, Leščinský (64. M. Heban), Sakáč (73. E. Heban) - V. Diňa, Martinek (84. M. Zima). SP. BYSTRÉ: Filo - J. Šimonovič (20. Jakubčo), M. Šimonovič, Olexa, Poracký - Rumančík, Šuster, Lopuch, Orolin (65. Kniežnik) - J. Pitoňák (55. Janík), P. Pitoňák.

(mdc)

Levoča - Šiba 2:2 (1:1)

Obojstranne bojovný a nervózny zápas začali obe mužstvá opatrne. S pribúdajúcimi minútami však získali hru pod kontrolu Levočania a po štvrťhodine hry sa dostali do vedenia, keď po krídle potiahol loptu Minďaš, ktorého následnú prudkú strelu brankár hostí vyrazil iba pred voľného P. Kašpera a ten už bez väčších problémov rozvlnil sieť. Po tomto okamihu hostia hru v poli sčasti vyrovnali, no domáceho Liptáka sa snažili ohroziť prevažne len po neúspešných štandardných situáciách. V 28. minúte sa však Šibania predsa len dočkali, keď po strate lopty v strede ihriska sa k nej dostal Počurek a po rýchlom brejku zaváňajúcim ofsajdom prekonal domáceho brankára. Po tomto okamihu aj kvôli sporným verdiktom rozhodcov pribudlo na ihrisku nervozity a hra sa častokrát kúskovala. Tesne pred odchodom do kabín mohli ísť domáci znova do vedenia, keď prenikajúceho Minďaša zastavil v pokutovom území nedovoleným spôsobom jeden z obrancov hostí, ale píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. Po zmene strán vrhli domáci na začiatku svoje sily do útoku a už v 48. minúte sa im podarilo nakloniť misky váh znova na svoju stranu, keď na rohový kop Brincka si najvyššie vyskočil P. Kašper a presne umiestnenou hlavičkou nedal gólmanovi hostí šancu. Po vylúčení Jakubca v 55. minúte sa naskytla hosťom príležitosť presilovej hry, no boli to paradoxne domáci, ktorí mali viac z hry a vytvorili si niekoľko sľubných príležitostí, ktoré však ostali nevyužité. V 70. minúte prenikajúceho Šima zastavil v 16-ke nedovoleným spôsobom jeden z hráčov hostí, ale ani tentoraz sa Levočania penalty nedočkali. O dve minúty na to aktívnejší hostitelia dosť nečakane inkasovali gól, keď jeden z ich hráčov potiahol loptu po krídle a po spätnej prihrávke do pokutového územia prekonal Liptáka Šima. V záverečnej štvrťhodine domáci aj napriek oslabeniu vrhli všetky svoje sily do útoky a vytvorili si viacero tutoviek, ktoré však nezužitkovali. Za zmienku stoja hlavne brvno Janíka, prudké strely Kramarčíka a Šimu do žrde, ako aj pokus nožničkami M. Kašpera taktiež do žrde. V samom závere bol v 16-ke zrazený aktívny Minďaš, no nedovolený zákrok na neho ostal nepovšimnutý.

Góly: 18. a 48. P. Kašper - 28. Počurek, 72. Šima. Pred 200 divákmi rozhodoval Olejník, ŽK: Jakubec 2, Janík, Kubus, Vojtuš - Artim, Rančík, Počurek, ČK: Jakubec. LEVOČA: Lipták - Jakubec, Janík (70. Dunčko ml.), Brincko, Eliaš (80. Dunčko st.) - Šimo, Minďaš, Vojtuš, P. Kašper (60. Kramarčík) - M. Kašper, Kubus.

(mdc)

Štrba - Plavnica 7:1 (2:0)

Domáci nastupovali na derby zápas v pozícii papierového favorita a po výbornom výkone túto rolu potvrdili. V úvodnej polhodine sa oba kolektívy akoby oťukávali a čakali, čo vymyslí súper. Štrbania sa v prvej polovici prvého polčasu len zastreľovali, v jednom prípade opečiatkoval T. Sabo žrď hosťujúcej bránky. V 31. minúte sa domáci dostali do vedenia, keď T. Sabo našiel peknou prihrávkou Badzika a ten zakončením z prvej rozvlnil sieť. Druhý gól nedal na seba dlho čakať. Najprv k nemu boli bližšie Plavničania, ale šancu nevyužili, a v 42. minúte T. Sabo strelou z hranice šestnástky poistil náskok favorita. Po zmene strán mali hostia raketový nástup a už v 46. minúte sa im zásluhou presnej koncovky Hricka podarilo znížiť. Hostia mohli vyrovnať Firtom, no jeho centrovaná lopta zo šestnástky skončila na brvne domácej bránky. Potom sa dlho nič podstatné nedialo a opäť sa čakalo, kto urobí rozhodujúcu chybu. V 68. minúte sa jej dopustili hostia, keď po ruke jedného z ich hráčov v pokutovom území kopali domáci jedenástku, ktorú Lajčák bezpečne premenil. Po tomto momente sa Štrbania upokojili a naopak, hostia herne odpadli. Výsledkom toho boli ešte štyri presné zásahy, o ktoré sa postarali domáci Badzik, ktorý zavŕšil svoj hetrik, T. Sabo i Hončar. Pre spokojných domácich priaznivcov to bola čerešnička na torte, lebo všetky góly ich mužstva boli z kategórie lahodných.

Góly: 31., 74. a 82. Badzik, 42. a 87. T. Sabo, 68. Lajčák (z 11 m), 78. Hončar - 46. Hricko. Pred 200 divákmi rozhodoval Macko, ŽK: Hurajt, M. Levocký (obaja Štrba). ŠTRBA: Sasák (46. Jurčo) - M. Levocký, Hurajt, Pamula, Ma. Macko - Mi. Macko, Lajčák, T. Sabo, Čunderlík (69. Hončar) - Badzik, Ľ. Levocký (73. Tvaružek). PLAVNICA: B. Pristač - Sivuľka, Pavlišin, Hricko, Vreselovič - Hovanec, Pristaš, Varga, Firta - Gedra, Kušnír.

(riso)

Š. Dravce - Poprad B 2:4 (2:3)

Hostia dostali tvrdý úder už v 1. minúte, keď z polovičky ihriska z priameho kopu lopta skončila za chrbtom prekvapeného brankára popradskej rezervy. Podtatranci sa však rýchlo otriasli a aj po tomto nepríjemnom údere prevzali iniciatívu na svoje kopačky. Vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať a už v 12. minúte Michlík rozvlnil sieť. Popradčania herne dominovali, vytvárali si šance, ale tie nepremieňali. Aj keď mali priebeh hry v rukách, v 21. minúte opäť prehrávali, keď po ruke jedného z hráčov v šestnástke mali domáci výhodu pokutového kopu, ktorý premenili. Ani toto však hostí nezlomilo, práve naopak. Ešte viac zabojovali a už do prestávky dvoma presnými zásahmi otočili skóre vo svoj prospech. Najprv sa o vyrovnanie postaral v 28. minúte nezastaviteľný Kubus a v 42. minúte ho napodobnil Žemba. Po zmene strán začali lepšie domáci, ktorí sa snažili o vyrovnanie. Zatlačili svojho súpera, ale iba pred šestnástku, kde sa už nedokázali presadiť. Aj keď svojho súpera zaskočili nesmiernou bojovnosťou, ten odolal a v závere opäť dominoval. Nebezpečný bol najmä Kubus, ktorý svojimi akciami po pravej strane robil domácim obrancom veľké starosti. V pohode hrajúci Popradčania korunovali svoje zaslúžené víťazstvo päť minút pred koncom gólom Kšenzakoviča.

Góly: 1. M. Filip, 21. J. Mišenčík (z 11 m) - 12. Michlík, 28. Kubus, 42. Žemba, 85. Kšenzakovič. Pred 250 divákmi rozhodoval Leferovič, ŽK: Bandžura - Miženko, Kšenzakovič. POPRAD B: Oprendek - Petruš, Miženko, Pisarčík, Dulovič - Kšenzakovič, M. Kobolka, Žemba, Kubus - Michlík (75. D. Kobolka), Sluka (60. Maník).