Pokorili lídra

Sportnet|4. sep 2008 o 00:00

KOŠICE. Slovenské basketbalové reprezentantky zvíťazili vo svojom šiestom vystúpení vC-skupine kvalifikácie o postup na ME 2009 v košickej Infiniti

KOŠICE. Slovenské basketbalové reprezentantky zvíťazili vo svojom šiestom vystúpení v

C-skupine kvalifikácie o postup na ME 2009 v košickej Infiniti aréne nad lídrom tabuľky Francúzskom 63:55 (37:27). Zverenky americkej trénerky Dany Chatmanovej pridali do

tabuľky skupiny tretie víťazstvo a udržali si šancu na postup na budúcoročný kontinentálny šampionát. Slovenky v úvode prehrávali 2:5, ale potom sériou 15 bodov v rade dali jasne najavo, že ešte "nezabalili" šancu na postup. Prvú štvrtinu napokon vyhrali hladko 26:14, keď Francúzkam úplne odišla streľba. Aj v druhej desaťminútovke pokračovali naše v

drvivej ofenzíve. V 14. min Kubatová zvyšovala už na 31:14 a to bol zároveň najvyšší rozdiel, akým slovenské hráčky v zápase viedli. Napokon domáci tím odchádzal do kabín s

10-bodovým náskokom 37:27. Lídrovi tabuľky C-skupiny stačili po veľkej prestávke štyri minúty na to, aby znížil na rozdiel dvoch bodov. Po trojke Dumercovej viedli Slovenky už

len 37:35. Nasleoval time out a opätovný strelecký budíček. Najmä zásluhou 8 bodov Jurčenkovej vyhrali domáce hráčky záverečnú dvojminútovku tretej štvrtiny 10:2 a na

ukazovateli skóre zrazu svietilo 53:42. V posledných desiatich minútach si už slovenské basketbalistky víťazstvo postrážili a uštedrili Francúzkam prvú kvalifikačnú prehru. Najbližšie sa Slovenky predstavia v sobotu 6. septembra v Arade proti domácemu tímu Rumunska.

Slovensko - Francúzsko 63:55 (26:14, 37:27, 53:42). Najviac bodov: Kubatová 14, Borovičková 12, Žirková 11, Kupčíková 10 - Dumercová 18, Ndongueová 10, Hermouetová a