Strelecké hody Popradu a St, Ľubovne

Dve kontumácie nováčika zdravo vyhecovaliNováčik druhej ligy Poprad prišiel rozhodnutím ŠTK k dvom kontumáciam a stratil šesť bodov, ktoré hráčov

Dve kontumácie nováčika zdravo vyhecovali

Nováčik druhej ligy Poprad prišiel rozhodnutím ŠTK k dvom kontumáciam a stratil šesť bodov, ktoré hráčov zdravo vyburcovalo proti rezerve Banskej Bystrice. Hlavne v druhom polčase spustili na súpera strelecký uragán a nasúkali mu poltucet gólov, pričom dva inkasovali. Výsledok 7:2 je pre nich najvyšším v novej súťaže. O rekordné víťazstvo vonku sa postarali hráči Goralu Stará Ľubovňa, keď deklasovali Turčianské Teplice výsledkom 8:1. Domáce prostredie využili Lipany aj Sp. N. Ves, ktorá iba vďaka skóre je pri rovnosti bodov so Žiarom na druhom mieste. Líder súťaže si poradil s Vranovom, ktorý po troch víťazstvách prišiel o body.

Poprad - B. Bystrica B 7:2 (1:0)

POPRAD: Stretnutie bohaté na góly prinieslo v prvej polhodine obojstranne vyrovnaný futbal s minimom šancí a nič nenasvedčovalo tomu, že diváci sa dočkajú streleckého koncertu domáceho mužstva. Po zmene strán mali domáci raketový nástup, keď ihneď po rozohrávke zo stredu poľa prenikol do pokutového územia striedajúci Maťaš, ktoré nedovoleným spôsobom zatavil brankár hostí a nariadenú penaltu s istotou premenil Pitoňák. Napriek nepriaznivému stavu rezerva nezložila zbrane a v 58. mi. sa im podarilo zaznamenať kontaktný gól, keď k odrazenej lopte po priamom kope Herdu sa dostal Gajdoš a prudkou strelou z vyše 20 metrov prekonal Vernarského. Hostitelia však akúkoľvek drámu na ihrisku nepripustili. Dve minúty po inkasovanom góle sa im podarilo znova zvýšiť náskok po výborne zahranom rohovom kope Gumana, ktorý zužitkoval v malom vápne Maťaš. Ako sa ukázalo, tento gól zrazil hostí na kolená pretože o minútu na to prehrávali už rozdielom triedy, keď po rýchle rozohrávke Gumana rozvlnil sieť nekompromisnou strelou Kočiš.

Góly: 39. Guman, 46. Pitoňák z 11 m, 60. Maťaš, 61. a 77. Kočiš, 76. Žifčák, 90.+ Rams - 58. Gajdoš, 86. Rusnák. ŽK: Guman, Rams - Štuber, Vajda. Divákov: 700. Rozhodca: Anguš. POPRAD: Vernarský - Pazúr, Sciranka, Daško, Dinis - Guman (81. Dvorožňák), Kočiš, Pitoňák, Sovič (46. Maťaš) - Žifčák, Bendík (35. Rams). B BYSTRICA: Petrik - Herta, Jarabica, Štuber, Klučiar - Bruško, Rusnák, Levický, Ďurica (41. Vajda) - Tóth, Gajdoš (72. Vician).

M. DIC

* * *

Sp. N. Ves Bánová 4:0 (1:0)

SP. NOVÁ VES. Za krásneho letného počasia sedemsto verných divákov videli od začiatku dobrý zápas. Domáci sa len pomaly rozbiehali a do vyšších obrátok ich dostal až úvodný gól Riapoša v 37. min., ale najväčšiu zásluhou na góle mal Stadnyk, ktorý v rohu ihriska vybojoval už stratenú loptu. V 39. min. mal druhý gól na kopačke Stadnyk, ale tesne minul. V rovnakom čase ako v Spišskej Novej Vsi začínal druhý polčas, v Bratislave začal kvalifikačný zápas slovenskej reprezentácie. Diváci však z tribún neodišli a neľutovali. Spišiaci sa im za dôveru odmenili tým najlepším spôsobom. V 59. minúte pohotovo vystrelil z diaľky dobre hrajúci Stadnyk 2:0. Futbalovú lahôdku pripravil pre divákov v 76. minúte Sirko, keď parádne trafil šibenicu 3:0. Päť minút pred koncom za faul na prenikajúceho Čekovského mali domáci výhodu pokutového kopu. Z bieleho bodu sa Čomič nemýlil a pečatil tak zaslúženého víťazstvo po veľmi dobrom výkone celého mužstva.

Góly: 37. Riapoš, 59. Stadnyk, 76. Sirko, 85. Čomič. ŽK: Šimko, Čomič, Horváth Škrobák, Ďuratný, Hýll. Rozhodoval: Ihring. Divákov: 700. SP. NOVÁ VES: Kobr Petruš, Šimko, Čomič Gajdoš (79. Ondáš), Stanislav, Kandráč, Horváth, Riapoš (62. Kováč) Stadnyk (68. Čekovský), Sirko. BÁNOVÁ: Škrobák L. Ďuratný, Kubovich, Ondráš D. Ďuratný (74. Juhás), Stalmašek, Frátrik (64. Minárik), Hýll, Padala (71. Ďurica) Filo, Labuda.

J. PETRUŠKA

* * *

Lipany - Žilina B 3:1 (0:1)

LIPANY. Domáce mužstvo po vysokej prehre v Žiari chcelo v domácom zápase odčiniť tento neúspech. Už v 7. min. sa mohlo ujať vedenia Kizákom, no ten strelil zblízka iba do brankára Rakovana. Hostia hrali veľmi disciplinované, boli v neustálom pohybe, s čím si domáci nevedeli poradiť. V 20. min. sa dostal do šance Hasanovič, no domáci brankár jeho strelu zneškodnil. Na druhej strane Ľ. Jacko v 21. min. bol sám pred brankárom, no jeho slabú strelu Rakovan chytil. Z prvého gólu sa radovali hostia v 27. min. Poliačkom - 0:1. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním tento nepriaznivý stav zmeniť, začali sa viac pohybovať a po zmenách v zostave nadišla zmena aj v nepriaznivom stave stretnutia. Po peknom centri v 60. min. od Kizáka vyrovnal hlavou na 1:1 Matej. Už o dve minúty v 62. min. domáce mužstvo sa dostalo do vedenia 2:1 zásluhou Ľ. Jacka V 71. min. po chybnom výkope brankára hostí išiel sám na bránku Kizák, ale jeho strela skončila vedľa pravej žrde. Blízko k ďalšiemu gólu bol Ľ. Jacko v 84. min., no jeho lobovaná lopta skončila na brvne bránky hostí. Už o dve minúty sa znovu dostal do šance Ľ. Jacko, nastrelil pravú žrď a odrazenú loptu vrátil Matej do siete a upravil na konečných 3:1.

Góly: 60. Matej, 62. Ľ. Jacko , 86. Matej - 27. Poliaček. ŽK: J. Angelovič , Š. Jacko , Džubák - Kopas. Pred 350 divákmi rozhodoval Molitoris. LIPANY: Križalkovič - J. Angelovič , Džubák, Š. Jacko (57. Gomoľa), Bodnár (57. Janič) - Turok-Heteš (46. R. Bartoš ), Hudy, Pončák, Matej - Ľ. Jacko , Kizák. ŽILINA "B": Rakovan - Kopas (66. Poleť), Milo, Marko, Lončík - Belko (67. Čekovič), Hasanovič, Poliaček, Kvesič - Kupčík, Ševčenko (77. Kyseľa).

P. ŠUHAJ

* * *

n Tur. Teplice St. Ľubovňa 1:8 (0:3), góly: 59. Kneževič (z pok. kopu) - 13. a 30. Dlugoš, 20. Kosturko, 54. Kupec, 62. Mariančík, 81. Dopirák, 86. Maroš Pyda, 88. Michal Pyda, rozhodoval: Staník, 200 divákov.

n D. Kubín - Prešov B 1:0 (1:0), gól: 22. Kubáni, ČK: 62. Kubinec (po druhej ŽK) - 78. Jenčko (po druhej ŽK), rozhodoval: Bucko, 300 divákov.

n Žiar - Vranov 2:0 (1:0), góly: 33. Páleník, 87. Petkovič, rozhodoval: Horváth, 350 divákov.

n Podbrezová B - Trebišov 1:1 (0:0), góly: 55. Tlelka - 89. Sninský, rozhodoval: Kakaščík, 210 divákov.

n Čadca - Lip. Mikuláš 2:0 (0:0), góly: 86. Jakubec, 90.+ Planeta, ČK: 65. R. Michalík (Čadca) po 2. ŽK, rozhodoval: Knopp, 800 divákov

* * *

PROGRAM 7. KOLA

Sobota 13. 9. o 16.30 hod.: Vranov Lipany , St. Ľubovňa D. Kubín, Bánová Tur. Teplice, L. Mikuláš S. N. Ves, Trebišov Poprad, nedeľa 14.9. 10.30 hod.: Prešov B Žiar, B. Bystrica B Čadca, Žilina B Podbrezová B.

* * *

NAJLEPŠÍ STRELCI

6 gólov: Dlugoš (St. Ľubovňa), Páleník (Žiar)

5 gólov: Kostúrik (Podbrezová B)

4 góly: Kočiš ( Poprad), Ľ. Jacko (Lipany), Orávík (Žiar)

3 góly: L. Balluch (L. Mikuláš), M. Toth, V. Gajdoš (obaja B. Bystrica B), Stadník (Sp. N. Ves), Kubáni (D. Kubín)

2 góly: Lietava, Belák (obaja Žilina B), Aľušík, Sninský (obaja Trebišov), L. Hýll (Bánová), Bendík, Pitoňák (obaja Poprad), Kaličák (Čadca), Horváth, Riapoš, Gomič, Gajdoš (všetci Sp. N. Ves), M. Kubala, J. Mihálik, J.Čarnota (všetci D. Kubín), Džubák, Matej (obaja Lipany), V. Gombár, Stojilkovič (obaja Vranov), Olejár, Kapláň (obaja L. Mikuláš), Eliáš (Prešov B), Koleno (Tur. Teplice), Tlelka (Podbrezová B).