Dve veľké prekvapenia v Olcnave a Kluknave

JOZEF PETRUŠKA, MATEJ A LUKÁŠ KOTRADYOVCISPIŠ. Horúce letné počasie prinieslo aj niekoľko "horúcich" výsledkov. Skončilo víťazné ťaženie Kluknavy,

JOZEF PETRUŠKA, MATEJ A LUKÁŠ KOTRADYOVCI

SPIŠ. Horúce letné počasie prinieslo aj niekoľko "horúcich" výsledkov. Skončilo víťazné ťaženie Kluknavy, ktorú dokonale zaskočil Hnilčík. Rovnako hostia z Gelnice brali všetky body z Olcnavy.

Program 6. kola: Sp. Hrušov Gelnica 10.30 h., Bystrany Olcnava, Markušovce Mníšek n/H, Hnilčík Jamník, Letanovce Kluknava 10.30 h., Odorín Iliašovce, Chrasť n/H Poráč.

Chrasť n/H Sp. Hrušov 2:0 (0:0)

Za horúceho letného počas videla stovka divákov v Chrasti n/H kvalitný futbal. Hostia opäť predvádzali svoj okulahodiaci kombinačný futbal, ale ich úsilie o gól končilo pred šestnástkou domácich. Chrasťania sa spoliehali na rýchle protiútoky a v prvom polčase mali tri veľké príležitostí na strelenie gólu.

Rušný bol úvod druhého polčasu, keby obe mužstvá zahodili po dve tutovky. Domáci priaznivci sa dočkali v 56. min., keď po rohovom kope hlavou Jozef Dirda otvoril skóre prestížneho derby. V 67. min. nestarnúci Sopkovič ideálne uvoľnil Mareka Dirdu a bolo 2:0. Dobre hrajúci hostia sa snažili ešte niečo s výsledkom urobiť, ale Chrasťania si už cenné víťazstvo postrážili. Pred 100 divákmi rozhodoval Petruška. CHRASŤ n/H: M. Šefčík P. Šefčík, Filip, Jančár Celec, Šefčík, Sopkovič, Dirda, Vojtila J. Dirda, M. Dirda, striedali: Tokarčík, S. Dirda. SP. HRUŠOV: Tatarko B. Kunzo, Olejník, Švač Medvec, Repaský, Bráz, Kočiš, Slamený Filip, L. Kunzo, striedal: Butvin.

Poráč Odorín 0:0

Domáci s novým brankárom v bráne starosta obce Peter Volčko mali počas celého zápasu herne navrch. Odorínčania však taktickým výkonom dokázali stretnutia dotiahnuť do bezgólovej remízy. Najväčšiu šancu domácich mal Šaula, keď mieril len do žrde. Pred 200 divákmi rozhodoval Legát. PORÁČ: Volčko P. Šteiner, Širila, Šmelko Z. Šteiner, Šaula, Macala, Chovanec, Pavlovič Liška, Kukič, striedali: T. Antal, S. Dunka, Horváth. ODORÍN: Maľak M. Majko, Fabian, Liška Kavulič, Krajňák, Boroš, Bednár, Maďar Zekucia, M. Čuj, striedal: Žifčák.

Jamník Markušovce 4:0 (2:0)

Domáci už v 5. min. mohli ísť do vedenia, ale faul na kapitána Ľ. Farkašovského hlavný rozhodca neposúdil na pokutový kop. V stredu oslávi dlhoročný funkcionár Jamníka Milan Čuj st. okrúhle životné jubileu 60. rokov. V prvom polčase mu starší syn Slavomír dal pekný darček dva góly. Za zmienku v prvom polčase ešte stojí brvno Koňaka. V druhej časti hry Jamníčania ovládli hru a v 75. min. Faith a v 85. min. nestarnúci Koňak pečatili zaslúžené víťazstvo. Jamníčania tak ešte doma v tejto sezóne neinkasovali gól. Pred 150 divákmi rozhodoval Jančár. JAMNÍK: Ruman Grzyb, J. Čuj, Ondra Kavulič, Ľ. Farkašovský, M. Čuj, Jančár, Kočiš Koňak, S. Čuj, striedali: Faith, Jančár. MARKUŠOVCE: Užík Antony, Hozza, Olekšák Šteiner, Stoličný, Jarab, Holub, Ján Andraši Jozef Andraši, Hodnický, striedali: Boroš, Hlucháň.

Kluknava Hnilčík 0:1 (0:0)

Domácim, ktorí mali výborný vstup do súťažného ročníka tento zápas vôbec nevyšiel. V závere sa už oba tímy sústredili na to, aby získali aspoň po bode. V 88. minúte z 25 metrov napriahol Varga a Hnilčík sa tak postaral o senzáciu kola 0:1. Pred 100 divákmi rozhodoval Š. Kunzo. KLUKNAVA: Haľko Glova, Hoppej, Lisý Hvizdoš, Kolčar, Hadry, Richnavský, P. Belej M. Belej, Zahuranec. HNILČÍK: Novotta Jakuba, Kubus, Loja Čarnoky, Varga, Fabian, Repaský, Černický Štrauch, Soveľ, striedal: Matiašovský.

Iliašovce - Letanovce 2:0

Mníšek n/H Bystrany 2:1 (1:0)

Od začiatku boli hostia futbalovejším mužstvom. Prvú štvrťhodinu mali prevahu a dvakrát lopta skončila tesne vedľa domácej brány. V 18. min. mal Mníšek n/H prvú vážnejšiu šancu a Hulič prízemnou strelou k žrdi dostal svoje mužstvo do vedenia. Hostia boli naďalej aktívnejší. Druhý polčas bol ako cez kopírak znova boli lepší Bystrianci a strelou z 30 metrov do šibenice Klešč vyrovnal. V 77. min. po obliehaní brány hostí Marcinko hlavou pridal druhý úspech svojho mužstva a hneď po rozohraní Svitana išiel sám na bránu, no mieril nepresne. Bystrany vrhli všetko do útoku nastrelili brvno, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Pred 150 divákmi rozhodoval Jendral. MNÍŠEK n/H: M. Gajdoš Plachetka, Opremčák, Štrompf Marcinko, P. Gajdoš, Svitana, Malik, Köhler Imrich, Hulič, striedal: M. Imrich. BYSTRANY: Pavol Timčík, Forgáč, J. Pavol Jochman, Šefčík, Klešč, Brajerčík, Ján Suchý Jozef Suchý, Mikula, striedal: R. Brajerčík.

Olcnava - Gelnica 0:1 (0:1)

Hostia boli dvakrát na polovici domácich. Z toho v 44. minúte Vantruba skóroval. Ako sa neskôr ukázalo, bol to aj rozhodujúci gól stretnutia. Gelničania môžu ďakovať za víťazstvo výborne chytajúcemu Pavlovičovi, ktorý chytil najmenej päť vyložených šancí. Pred 150 divákmi rozhodoval Macala. OLCNAVA: Rusnák Salaj, Polák, Rusnák Petrov, Pastucha, Dolnačko, Rusnák, Gonda Kaščák, Kováč. GELNICA: Pavlovič Petrík, Hamrák, Petko Varga, Kuchár, Wolf, Drajna, Demčák Vantruba, Tomaško.