Kravany nezaváhali a zvýšili náskok na čele

Sportnet|8. sep 2008 o 00:00

Najvyššia okresná futbalová súťaž PFZ pokračovala včera zápasmi 7. kola.I. TRIEDAVikartovce - Jánovce 3:3 (0:2)Úvod vyšiel lepšie hosťom, ktorí

Najvyššia okresná futbalová súťaž PFZ pokračovala včera zápasmi 7. kola.

I. TRIEDA

Vikartovce - Jánovce 3:3 (0:2)

Úvod vyšiel lepšie hosťom, ktorí sa rýchlo dostali do vedenia i hernej pohody. Domáci urputne bojovali, ale v prvom polčase to na skúsenejších hostí nestačilo. Vikartovce zahadzovali šance, ich súper sa spoliehal na rýchle brejky a po jednom z nich bolo 0:2. Tesne predtým hostitelia dokonca nepremenili ani pokutový kop. V druhom polčase prišiel dokonalý obrat. Striedajúci Kubus oživil útočnú hru domácich a tí Sitiarikom najprv znížili a onedlho tým istým hráčom vyrovnali. V 65. minúte sa o dokonalý zvrat postaral Jakubčák. Hostia aj bez vylúčeného Berča sa ale nevzdali a po prihrávke Gajdoša im aspoň bod zachránil Jankura.

Góly: Sitiarik 2, Jakubčák - Richvalský, Berčo, Jankura. Pred 150 divákmi rozhodoval Melicherčík, ŽK: Barilla, V. Šebest, J. Šebest - Berčo 2, ČK: Berčo.

V. Lomnica - Sp. Štvrtok 5:2 (3:1)

Už v 4. minúte hostia rozvlnili sieť, keď zo štandartnej situácie presne zakončil Mi. Biskup. Potom sa hra vyrovnala. Od 10. do 16. minúty prišli chvíle Lomničanov, ktorým sa hra darila, čo potvrdili troma zlepenými gólmi. Ku koncu polčasu však mali znova viac z hry hostia, no gólovo to nevyjadrili. Druhý polčas sa hral dlho medzi šestnástkami. Až v 70. minúte udreli opäť Lomničania, keď Precák zvýšil na rozdiel triedy. Hostia síce hneď na to z jedenástky znížili, ale odpoveď ich súpera nenechala na seba dlho čakať a s chuťou hrajúci Precák zavŕšil svoj hetrik.

Góly: Precák 3, Tribula (z 11 m), Vojtek - Mi. Biskup, Steiner (z 11 m). Pred 150 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Kubík - B. Bajtoš, Ľ. Bajtoš.

V. Slavkov - Sp. St. Ves 1:1 (1:0)

V zápase slušnej úrovne sa zrodila spravodlivá deľba bodov. Ako prví sa k slovu dostali domáci, ktorí v 14. minúte otvorili skóre po presnej hlavičke L. Joska. V ďalšom priebehu bola hra vyrovnaná. Po zmene strán začali aktívnejšie hostia, mali miernu prevahu, ktorú korunovali vyrovnávajúcim presným zásahom. Potom bolo niekoľko šancí na oboch stranách, ale bez gólového zakončenia. V závere boli bližšie k víťazstvu domáci, ktorí mohli rozhodnúť, ale brankár Zamagurčanov svoje mužstvo podržal.

Góly: L. Josko - Bogačik. Pred 150 divákmi rozhodoval Gavalier, ŽK: Kovalčík (Sp. St. Ves).

Mlynčeky - Kravany 2:5 (0:2)

Úvodná štvrťhodina bola opatrná na oboch stranách. Do 20. minúty sa hral otvorený futbal a čakalo sa na prvý gól. Strelili ho v 23. minúte hostia Michlíkom z pokutového kopu. Potom sa hra upokojila. Až v 41. minúte sa skóre menilo, keď znova Michlík poistil náskok favorita. Domáci v snahe skorigovať po obrátke hru otvorili a Kravanci z rýchleho protiútoku zvýšili na rozdiel triedy. Po peknej kombinácii síce hneď na to Mlynčeky znížili, ale z ďalšieho pokutového kopu upravili hostia na 1:4. V 82. minúte Mlynčeky skorigovali a o dve minúty mali ideálnu možnosť na zdramatizovanie duelu, no zahodili pokutový kop. Pykali za to, keď hostia piatym gólom uzavreli skóre.

Góly: Glevaňák, Bukovský - Michlík a Gajan po 2 (obaja 1 z 11 m), Dragoš. Pred 120 divákmi rozhodoval Ohalek, ŽK: Mi. Česelka 2, Ribka, Bukovský - Kovalčík, Krajč, Gajan, Kožuch, ČK: Mi. Česelka.

Batizovce - Žakovce 4:2 (2:2)

Hostia mali raketový nástup, keď najprv v 5. minúte otvorili skóre a o ďalších päť minút viedli už 0:2. Potom však nepochopiteľne poľavili a prestali hrať. To bola voda na domáci mlyn a tí v 18. a 19. minúte dvoma zlepenými gólmi zrovnali skóre. Do konca prvého polčasu potom dominovali Batizovčania, ale gól nedali. Po obrátke už ale na ihrisku jasne dominovali. Hostia postupne odpadávali a keď inkasovali tretí a štvrtýkrát, bolo rozhodnuté. Žakovce sa už po vlastnom góle na odpor nezmohli, výsledok zaslúžene odzrkadľuje pomer síl na hracej ploche.

Góly: Tvaružek 2, Paločko, Gelata (vlastný) - Valenčík, K. Jankura. Pred 100 divákmi rozhodoval Zacher, ŽK: Čajka, Štrbka - O. Jankura.

Stráže - Vernár 3:1 (2:0)

V slabom zápase sa skóre menilo už po siedmich minútach, keď po chybe hosťujúce obrany, ktorá vôbec nereagovala na pohyb domáceho hráča, išli Strážania do vedenia. Po rohovom kope sa potom domáci Gavalier presadil hlavou a bolo 2:0. V závere prvého polčasu mohol nováčik skorigovať stav, ale nepremenil pokutový kop. Napriek tomu to hostí nepoložilo a už v 47. minúte predsa len znížili. Potom mali viac z hry, ale nevyužili tri vyložené gólové šance. Pykali za to v 80. minúte, keď domáci spečatili svoje víťazstvo. Treba však zdôrazniť, že to dosiahli predovšetkým zásluhou svojho brankára Sasáka.

Góly: Czerwik, Gavalier, Meliš - Liptaj. Pred 100 divákmi rozhodoval Kopec, ŽK: Orolin, Ondruš (obaja Vernár).

Hranovnica - Lučivná 6:0 (1:0)

Hostia pricestovali iba s desiatimi hráčmi, čo sa podpísalo pod priebeh celého duelu. Napriek tomu umne odolávali a domáci sa proti skalopevnej obrannej hre súpera nevedeli presadiť. V 25. minúte nepremenil Pačan samostatný nájazd, no v 34. minúte sa už nemýlil a upokojil svoje mužstvo. Sympaticky bojujúci hostia po obrátke už taký odpor klásť nedokázali. Hranovničania udávali tón stretnutia a strieľali aj góly. Najkrajší predviedol Brož, ktorý anglickou hlavičkou zvyšoval na 3:0. V závere už hostitelia koncertovali a napokon vyhrali poltuctovým rozdielom.

Góly: Pačan a Ma. Palguta po 2, Brož, Šimko. Pred 150 divákmi rozhodoval Marcinko, ŽK: Šavel, Olejár, Brož, Mi. Palguta - Meleky, Michalík, Macho.

T. Lomnica - Sp. Belá 0:2 (0:0)

V úvode vychádzali oba celky zo zabezpečenej obrany a aj preto bola hra opatrná. Aj keď sa útoky prelievali z jednej strany na druhú, iba medzi šestnástkami. V 20. minúte mali prvú šancu domáci, ale Rigo mieril vedľa. Na druhej strane odpovedal po rohu hlavou o tri minúty neskôr hosťujúci Milaňák, ale tiež nemieril presne. Pri chuti bol aj Beľan Zacher, ale v prvom polčase sa len zastreľoval. Domáci Kapsdorfer si tiež neobul strelecké kopačky, keď sa nepresadil ani sám pred brankárom. Druhý polčas začali domáci tlakom, ale Kapsdorfer znova minul. Naopak, v 72. minúte po samostatnej akcii Zacher dostal hostí do vedenia a ten istý hráč v 84. minúte potvrdil nečakané víťazstvo Beľanov.

Góly: Zacher 2. Pred 100 divákmi rozhodoval Melničuk, ŽK: Hrušovský (T. Lomnica).