Slováci vyšli medailovo naprázdno

Sportnet|9. sep 2008 o 00:00

PEKING. Slovenskí reprezentanti na XIII. paralympijských hrách v Pekingu si včera na medailu nesiahli. Vo finálových disciplínach sa predstavila iba

plavkyňa Viera Mikulášiková, ktorá na 100 m motýlik v kategórii žien S10 obsadila 8. miesto.

Prvé tenisové víťazstvo

Jej zrakovo postihnutá kolegyňa Karin Petrikovičová dosiahla v rozplavbách v kategórii SB12 na 100 m prsia desiaty najrýchlejší čas a do finále sa neprebojovala. Rovnako sa do bojov o medaily nekvalifikoval strelec Jozef Široký st., ktorý v disciplíne vzduchová puška 60 obsadil až 25. priečku. V stolnotenisovom turnaji vrcholia boje v základných skupinách. V kategórii vozičkárov TTS si ani Ján Riapoš, ani Rastislav Revúcky o medaily nezahrajú, obaja skončili na nepostupových druhých priečkach. Rovnako už skončila medzi stojacimi ženami TT8 Oľga Barbušová, ktorá sa umiestnila až ako tretia. Naopak, so šancou na postup je stále vozičkárka Alena Kánová. V atletických súťažiach si postup zo semifinále do utorkového B-finále v behu na 100 m žien T12 (o konečné 5. - 8. miesto) vybojovala zrakovo postihnutá šprintérka Hana Kolníková. Na tenisových dvorcoch dosiahli slovenskí reprezentanti na vozíčku historicky prvé víťazstvo na paralympijských hrách. Postaral sa oň Jozef Felix, ktorý zdolal Kanaďana Leeho Cartera 6:4, 6:3. Do vyraďovacej fázy turnaja boccistov nepostúpil ani jeden z dvojice Slovákov, v základnej skupine obsadili Róber Ďurkovič tretie a Martin Strehársky štvrté miesto.